Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Клуб ментального здоровʼя «Берегиня»

22 листопада в Публічної бібліотеки ім. Вʼячеслава Чорновола відбулась перше засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». Розпочала роботу клубу директор бібліотеки Жанна Кручиніна, яка наголосила, що ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Згідно з визначенням ВООЗ «ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та брати участь у суспільному житті». Важливою складовою є знання і спілкування рідною мовою. Саме для цього необхідно читати українською, слухати українські пісні, співати, чим в подальшому планують займатися на засіданнях клубу «Берегиня».

На зустрічі було розглянуто питання здорового способу життя в традиціях українського народу, а саме імунітету під час зимово- весняного міжсезоння. Лікарські рослини та корисне харчування завжди допомагали людям не лише під час хвороби, а й для зміцнення здоров'я. Імунітету - бути! Саме так стверджує наш гість – Тетяна Котенжі, лікар - лаборант з 30- річним стажем роботи.

22 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Вірші обпалені війною 2

7 листопада в Бориспільській публічній бібліотеці ім В. Чорновола відбулася презентація нової книги поетеси Віолетти Кравченко "Вірші обпалені війною 2 ". Віолетта читала нові твори з книги, ділилась своїми роздумами про життя та мову, про непросту історію українців.

На заході були присутні старшокласники бориспільського ліцею «Перспектива» ім. Володимира Мономаха, і запальна громадянська позиція поетеси, її акторське читання і запал не змогли лишити їх байдужими. Поезії про добровольців, вдів та матерів загиблих героїв, нові могили на цвинтарі -- нагадують нам, що не можна забувати війну, яка ще не закінчилась. І кожен має щось робити, донатити, допомагати волонтерам, говорити українською! Ці спільні дії наближають нашу спільну Перемогу.

7 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Стартували чергові курси української мови

1 листопада 2023 в Бориспільській публічній бібліотеці ім В.Чорновола за сприяння Управління культури і інформаційної політики Бориспільської міської ради та у співпраці з Управлінням освіти стартували чергові курси української мови.

Слухачами стали переважно переселенці, які хочуть краще знати українську мову. Вчителі української з ліцеїв Бориспільської громади на першому занятті ознайомили слухачів з наступними темами:

«Історія, походження та розвиток української мови» (Молнер Вікторія Василівна - Кучаківській ліцей їм. гетьмана Івана Сулими).

«Алфавіт. Відмінності звуків» (Яременко Вікторія Олексіївна - Бориспільський ліцей їм. Мономаха).

«Знайомство або Як тебе звати. Привітання, звертання» (Попова Наталія Вікторівна - Бориспільський академічний ліцей їм. А.Федорчука).

Директор бібліотеки Жанна Кручиніна порекомендувала присутнім книги на допомогу вивченню української мови.

1 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Нескорений Херсон

4-ий фільм програми фестивалю Docudays UA переглянули в бібліотеці 27 жовтня 2023 року - «Нескорений Херсон» режисера Устина Данчука. Історія журналістів медіаплатформи «Вгору», які супроводжували своє рідне місто у найважчі хвилини війни, попри усі небезпеки . Захоплення міста, мирні протести, тривала окупація, постійні обстріли і руйнування, звільнення Херсона, руйнування Каховської ГЕС – ці та інші події невпинно транслюють журналісти "Вгору".

По закінченні стрічки глядачі аплодували нескореним херсонцям та знімальній групі, потім жваво ділились емоціями, які викликав у них фільм -- біль і неймовірна гордість за херсонців, які безстрашно демонстрували свою українську громадянську позицію. Режисер фільму Устин Данчук і журналістка платформи Ліза Жарких після перегляду стрічки натхненно відповідали на питання журналістів та глядачів. Присутні херсонці та інші переселенці ділились своїми історіями та рефлексіями. Учасники фільму розповіли про херсонців, які попри складнощі і небезпеку лишаються в місті, гумор і незламність -- ознака українців.

На перегляд завітали представники Бориспільського райвідділу філії Державної установи «Центр пробації» зі своїми підопічними.

27 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
Перегляд фестивальної стрічки «В Україні»

25 жовтня в Бориспільській публічній бібліотеці ім. В. Чорновола в рамках Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся колективний перегляд фестивальної стрічки «В Україні».

Польські режисери Томаш Волський та Пьотр Павлус вирішили зняти фільм про війну дещо в незвичний для нас спосіб: вони показують, а не розказують, що відбувається у понівечених містах та зруйнованих селах.

Фільм - це зафіксоване відео спостереження за людьми в постраждалих від війни містах України. Зруйновані будинки, дитячі майданчики з дітьми, що гуляють поруч, люди у чергах за благодійними обідами та гуманітарною допомогою; метро, в якому живуть люди, цвинтар з безліччю нових могил з прапорами -- ці та інші кадри беззаперечно показують нашу реальність. Автори фільму пропонують глядачу сформувати власний погляд на війну, без дикторського тексту та свого режисерського бачення, просте, жорстоке фіксування дійсності.

Після перегляду глядачі обмінялись своїми враженнями від побаченого, ще раз переконались, що війна - найжахливіше, що може трапитися з людьми.

25 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
ХХ Мандрівний Міжнародний фестиваль Docudays UA в Борисполі

24 жовтня у Бориспільській публічній бібліотеці ім. В. Чорновола стартував Мандрівний Міжнародний Фестиваль Документального кіно про права людини Docudays UA. На відкриття завітав режисер Дмитро Грешко з представниками фестивалю. Перший фільм “Король Лір: Як ми шукали любов під час війни" розповідає про долю переселенців з різних міст України, які стали акторами постановки пʼєси Шекспіра. Фільм піднімає важливі питання -- чи вистачає головному герою вистави Ліру любові і чи була б можлива війна, якби у всіх була любов?

Кіно невимушено занурює у життя та побут переселенців, які опинилися в чужому місті, відкриває їхні нові соціальні ролі і паралельно показує кадри їхніх зруйнованих домівок, понівечених міст. Завдяки театру актори - переселенці відкривають свої нові можливості, вистава блискуче зіграна, плани на майбутнє побудовані.

24 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
Бібліотека і сучасність: пошук формули успіху

11 жовтня в Бориспільській Публічній бібліотеці ім. В. Чорновола відбувся семінар «Бібліотека і сучасність: пошук формули успіху», присвячений актуальним питанням бібліотечної діяльності. Серед них - питання планування роботи на наступний рік та питання упорядкування книжкових фондів. Гостями семінару були представники бібліотечної галузі Пристоличної ОТГ.

В рамках семінару відбулась зустріч з Риммою Товкайло. Письменниця, педагог, волонтерка, режисерка Римма презентувала 2-ге видання своєї книги «Простір прихованого. Записки з військового шпиталю». Авторка поділилася своїм досвідом спілкування з пораненими військовими у Циблівському шпиталі у 2016-2017 роках.

Книга вміщує в себе роздуми , інтерв'ю військових, їх погляд на війну, на політичні процеси в Україні. Окремі розділи -- власні осмислення авторкою подій, що відбуваються в нашій країні, досвіду війни та трансформацій нашого суспільства. Бібліотекарі отримали свої примірники книг для бібліотек з підписами авторки. Книга в доступній формі говорить про війну, тому школи і бібліотеки використовують її як книгу для підлітків і дітей про війну.

11 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
Шульга Анастасія Степанівна (31.01.1925 – 21.02.2023 р.р.)

Ветеран бібліотечної справи, директор Бориспільської районної бібліотечної системи (1946 – 1984 р.р.), засновниця мережі бібліотек району, краєзнавець.
Нагороджена і відзначена численними грамотами та подяками органів місцевої влади та області, нагрудним знаком Бориспільської районної ради та Бориспільської РДА «За заслуги перед громадою».
Почесна громадянка міста Борисполя.

Народилася у Борисполі. Її предки – славний козацький рід прадіда-козака Прокопа Шульги. У її батьків – Степана і Гафії було троє дітей. Старші – син Іван та донька Ольга. Настуня була найменшою. Дівчинка зростала в любові своїх рідних, особливо батькової сестри Ганни, яка все своє життя опікувалася племінницею. Така вже доля випала тітоньці, що своєї сім’ї не мала. То й все тепло і любов віддавала Насті. Степан Шульга був малоземельним селянином. І за ленінським декретом одержав п’ять десятин поля і 50 соток землі для городу. Тяжка праця батьків у родину принесла достаток. У господарстві було все – і клуня, і кінь, і корова, і різна живність. Ой, та не надовго. Колективізація, голодовка зруйнували все: і статки, і життя. Та як би там не було, доньку віддали до школи. В народі вона називалася «Терезина школа». За ім’ям колишньої поміщиці Терези. На її маєтку, що нині є територією ринку по вулиці Луговій на Розвилці, розміщувалася школа. А офіційно це була Бориспільська неповна середня школа №3. У тій школі дівчинка навчалася з 1933 по 1939 рік. Навчившись читати мала школярка так захопилася книгами, що батькам доводилося контролювати її зайнятість читанням. А все те було не просто так. Мабуть, на генетичному рівні їй передалося особливе, трепетне ставлення до книги, як до чистої криниці, яка напувала, давала силу, енергію, будила фантазію, давала простір думкам, збагачувала її духовний світ.

Вона стала продовженням незабутньої історії свого родоводу. Бо і троюрідний брат Анастасії Степанівни, по материнській лінії, Павло Тимофійович Піць був бібліотекарем у Борисполі. У 1936 р. загинув у сталінських таборах. І другий троюрідний брат, по батьковій лінії, Микола Юхимович Когорець завідував бібліотекою. У 1941 р. був розстріляний німецько-фашистськими окупантами.

Кожна людина у це життя приходить з якоюсь визначеною Творцем їй місією. Місією Анастасії стало просвітництво, за яке своє життя віддали її брати. Іншого шляху вона не бачила і не уявляла.

6 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
Медіафакультет в бібліотеці.

5 жовтня 2023 чергова група слухачів почала освоювати учбовий курс Медіафакультету «Цифрова освіта».

Цифрове середовище стрімко входить в наше життя, тому навчання, організоване в міській бібліотеці, важко переоцінити. Тут на безоплатній основі навчаємо всіх бажаючих азам користування компʼютером та цифровій грамотності.

На занятті медіафакультету вивчається тема оплати комунальних послуг, соціальні мережі та їх класифікація. Активна увага приділяється проведенню переказів коштів з картки на картку по Україні та міжнародні перекази. Слухачі вчаться замовляти товари в інтернет магазинах, купувати квитки на потяг та автобус.

5 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
Літературно- мистецьке свято в переддень Дня міста

15 вересня, в переддень Дня міста, у Бориспільській міській бібліотеці відбулось літературно- мистецьке свято, яке зібрало поціновувачів живопису, поезії та музики. Єдиною родиною відчули себе члени Бориспільської спілки митців, студійці Олени Гурʼєвої, читачі та користувачі бібліотеки, адже всіх обʼєднує любов до Борисполя, до літератури та мистецтва.

Персональну виставку картин представив талановитий художник Станіслав Мостовий. З особливою теплотою він описує краєвиди своєї малої батьківщини та Борисполя, з яким поєднав свою долю.

Родзинкою вечора стала поезія Віолетти Кравченко. Вона розповіла про свою недавню поїздку в прифронтову зону. Віолета була вражена мужністю, стійкістю та вмотивованістю воїнів, які захищають Україну. Поетеса представила збірку «Ти мої крила», читала вірші про кохання, розповідала особисті історії про неймовірні почуття, які і привели її до Борисполя. На святі бажаючі змогли задонатити на ЗСУ, зробивши свій внесок у Перемогу

15 Вересня 2023
Центральна бібліотека