Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Казки дитинства

26 березня в Бориспільській бібліотеці імені В. Чорновола відбулось відкриття мистецької виставки «Казки дитинства», на якій експонуються картини художниці Ірини Хромишин та її учнів з Великоолександрівської школи мистецтв і ремесел.

Для більшості юних художників (4 - 7 років) це їхня перша виставка на загал, на яку вони завітали разом з батьками, бабусями і дідусями.

Затишну атмосферу на мистецькій події створювали класичні мелодії, які виконала на фортепіано Алефтина Денисенко, учасниця бібліоклубу "Берегиня". В залі було розгорнуто перегляд літератури «Світло українського мистецтва».

Під звуки музики гості познайомились з художницею та її творчістю. Юні автори малюнків Костянтин, Миколка та Павло розповіли про свої роботи, які представлені в експозиції. На памʼять про участь у мистецькій виставці вони отримали від бібліотеки випуски журналу «Малятко».

26 Березня 2024
Центральна бібліотека
Я- політик всієї України

В. Чорновіл - епоха боротьби за українську Державу «Я- політик всієї України. Може, це трохи голосно і про себе так не говорять… Але в мене східний менталітет і при цьому я в чомусь галичанин»,- В.Чорновіл.

23 березня 2024 року в Бориспільській бібліотеці імені Вʼячеслава Чорновола відбувся круглий стіл з нагоди річниці загибелі Вʼячеслава Максимовича, Героя України, засновника Народного руху України.

Зібрався Бориспільській осередок партії Народний Рух України, журналісти, бібліотекарі. Жанна Кручиніна, модератор зустрічі, запропонувала вшанувати памʼять Вʼячеслаа Чорновола та героїв усіх часів, які віддали свої життя за Україну, хвилиною мовчання.

Провідний бібліотекар Людмила Базікалова презентувала твори Чорновола та книги про нього. Очільниця обласного осередку рухівців Людмила Поляниця зауважила на важливості донесення до школярів інформації про вклад В'ячеслава Чорновола в здобуття Україною незалежності.

23 Березня 2024
Центральна бібліотека
Всесвітній день поезії

21 березня, у Всесвітній день поезії, в Бориспільській Публічній бібліотеці імені Вʼячеслава Чорновола відбулась літературна подія.

На поетичне рандеву запросила шанувальників красного письма Віолета Кравченко (Neslamna Vi), авторка «Віршів, обпалених війною». В залі був присутній батько Юрія Чабанюка, який героїчно загинув на війні в березні 2022 року. Зібрання вшанувало памʼять всіх героїв хвилиною мовчання.

Під час зустрічі відбулись авторські читання та ексклюзивна розмова про важливе з уже відомою українською поетесою, адже за останні два роки пані Віолета видала 3 гарно оформлені змістовні книги поезій: «Вірші, обпалені війною», «Вірші, обпалені війною 2», «Ти -мої крила».

21 Березня 2024
Центральна бібліотека
Чергове засідання бібліоклубу ментального здоров’я «Берегиня».

20 березня в день весняного рівнодення відбулося чергове засідання бібліоклубу ментального здоров’я «Берегиня».

Методист Катерина Майко провела арт терапевтичну вправу «Птах бажання», під час якої кожна присутня берегиня виготовила маленьку паперову пташку, на якій написала своє найпалкіше бажання.

Бібліотекар Оленка Шкребтієнко провела цікаву презентацію книги Галини Лозко «Коло Свароже». В традиційній рубриці «Будемо здорові» Тетяна Котенжі розповіла про особливості використання ароматерапії для зняття стресу та поліпшення здоровʼя.

Під час зустрічі звучали веснянки у виконанні Олени Шкребтієнко, чаювали та дружньо топтали ряст. Завершилася зустріч переглядом чергової серії телефільму «Царівна» за повістю Наталії Кобилянської.

20 Березня 2024
Центральна бібліотека
Його слова – його велична пісня.

6 березня, напередодні 210- ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, в рамках бібліоклубу «Берегиня» відбувся літературний дайджест «Його слова – його велична пісня».

Почали зі збірки поезій «Три літа». Директор бібліотеки Жанна Кручиніна розповіла про багатовимірне значення і актуальність поезій циклу для українців сьогодення. Вона поділилась власним прочитанням Шевченка і наголосила, що знаходить у нього відповіді на свої запитання.

Познайомилися з книгою Римми Товкайло «Тарас Шевченко і його «Три літа»», в якій авторка, дослідниця творчості Кобзаря, аналізує ідейну сутність Тараса Григоровича, його філософські, екзистенційні послання нащадкам. Бібліотекар Олена Шкребтієнко провела голосні читання представленого видання.

Поет-пісняр Михайло Боярко зачитав свої поезії та виконав пісні, які присвятив Тарасу Шевченку. Одна з пісень у авторському виконанні здобула гран-прі на минулорічному обласному шевченківському конкурсі.

6 Березня 2024
Центральна бібліотека
Любов до рідної землі - ключова ідея засідання клубу «Берегиня».

28 лютого в приміщенні Бориспільської Публічної бібліотеки відбулося чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». Цього разу зала перетворилася на справжній літературно – музичний салон та осередок культурного життя. Спеціальний гість заходу - Тимченко Світлана Олексіївна, письменниця, громадська діячка. Вона зачитала уривки з книги «Мертві лемки йдуть», написаної нею у співавторстві з Євгеном Яхваном. У невеликих прозових творах звучить ностальгія за Батьківщиною, за отчим домом лемків, тих українців, яких радянський уряд примусово вислав з рідних земель далеко від України. Герої оповідань — прості люди, яких неможливо відірвати від рідної землі. Провідною є тема любові до людей, до світу, до України. Твори є повчальними, несуть виховне навантаження, показують читачеві, як не втратити рідне коріння, не розгубити батьківські заповіти, не зректися мови, звичаїв і віри предківської, залишитися за будь-яких обставин вірним своєму Роду.

28 Лютого 2024
Центральна бібліотека
Друга річниця початку повномасштабного вторгнення

Саме 24 лютого 2022 року о 3:40 ранку Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Наші захисники і захисниці щодня роблять все можливе, щоб зовсім скоро в Україні пролунала пісня Перемоги. Слава Україні!

В читальній залі Бориспільської публічної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній».

23 Лютого 2024
Центральна бібліотека
Семінар-нарада бібліотекарів

Професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань, постійного ознайомлення з новими фаховими вимогами сучасності. В Бориспільській Публічній бібліотеці 21 лютого 2024 відбулася нарада-семінар бібліотекарів по новим актуальним напрямках діяльності та новим форм звітності.

Відкрила захід директорка Жанна Кручиніна, яка у своєму виступі окреслила основні пріоритети діяльності комунальної установи, детальніше зупинилася на популяризації української сучасної книги та наголосила на ролі бібліотек у збереженні ментального здоров’я жителів громади.

Провідна методистка Марина Котвицька провела навчальний практикум «Систематизація документів за новими формами звітності». Вона надала інструктивно-методичні рекомендації по роботі бібліотек на поточний рік Бібліотекарям були представлені нові затверджені форми звітності, а також надані інструкції щодо їх заповнення.

21 Лютого 2024
Центральна бібліотека
Десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

20 лютого 2024 року - десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність.

В читальній залі розкрито перегляд літератури «А сотню вже зустріли небеса». В представленій літературі перед читачем постають події Майдану, його героїчні учасники.

Бориспільські бібліотекарі приєдналися до Всесвітньої тихої акції "Ангели пам’яті" у пам'ять про загиблих майданівців. Вони вирізали паперових ангелів і розвісили їх біля входу до бібліотеки.

20 Лютого 2024
Центральна бібліотека
Чергове засідання бібліоклубу «Берегиня»

7 лютого відбулось чергове засідання бібліоклубу «Берегиня», в рамках якого відбувся перегляд наступної серії телесеріалу «Царівна».

Для читання вголос були обрані твори українських авторів: уривки з книг Марії Матіос та новела «Невістка» з книги «Мамині мудрини» бориспільської авторки Світлани Тимченко.

Валентина Петрова представила власні мистецькі вироби - глиняні горнятка, надзвичайно гарні вазочки із звичайних баночок та бутилочок, чарівні картини, виготовлені за допомогою техніки декупаж.

Тетяна Котенжі ознайомила присутніх з рецептами ментального здоровʼя від Луїзи Хей.

7 Лютого 2024
Центральна бібліотека