Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Герої України - слава, гордість і міць країни

23 травня до Дня Героїв в бібліотеці відбулась Година мужності «Герої України - слава, гордість і міць країни», на яку були запрошені військові та активні користувачі бібліотеки.

Хвилиною мовчання вшанували усіх героїв минулого і сучасності, хто віддав своє життя за Україну.

До зібрання звернувся Анатолій Чабанюк, громадський діяч, батько Героя Юрія Чабанюка, який у березні 2022 віддав життя за Україну.

Літературно- музична композиція від поета, виконавця Михайла Боярка, в якій оспіваний подвиг українців-борців за волю продовж усієї історії України, нікого не залишив байдужим.

Бібліотекарі представили книжкову виставку «Україна - земля Героїв». Особливу увагу звернули на літературу про звитяжців, патріотів бориспільського краю, що боролись за свободу України, представлену в книгах Валентини Стрілько-Тютюн.

Маємо пам'ятати та увічнювати усіх полеглих за свободу України в усі часи.

23 Травня 2024
Центральна бібліотека
Чергова зустріч бібліоклубу «Берегиня» присвячена творчості Тетяни Яблонської

22 травня відбулася чергова зустріч в рамках бібліоклубу «Берегиня» Методист Катерина Майко підготувала презентацію, присвячену творчості однієї з найвідоміших художниць в історії українського мистецтва Тетяні Яблонський. Потім Оленки Шкребтієнко представила реконструкцію альбому «Тетяна Яблонська» з віршами Івана Драча, написаними до кожної конкретної картини.

Новий живописно-поетичний стиль майстрині, як і баллади Івана Драча, просякнутий теплотою та лірикою у відображенні щастя і скорботи простої людини. Берегині занурились у прекрасний світ, світ людської душі. Вони розчулено слухали Оленчине читання про рідну землю, красу природи, вірність і щиру любов. Потім натхненно виконали арттерапевтичну вправу «Намалюй слона».

Присутні із задоволенням малювали, жартували та активно обговорювали,і висловлювали свої думки.

В традиційній рубриці «Будемо здорові», Тетяна Котенжі розповіла про ліки, які повинні бути в кожній домашній аптечці.

Завершилася зустріч переглядом чергової серії телефільму «Царівна» за повістю Наталії Кобилянської. Захід був цікавим і змістовним, а головне, всім до вподоби, адже світ мистецтва прекрасний і незвіданий і кожен, хто потрапляє до нього отримує безодню позитиву.

22 Травня 2024
Центральна бібліотека
У родинному колі

Кожне засідання клубу «Берегиня» є святом гарного настрою для його учасниць. Найактивніші читачки Бориспільської Публічної бібліотеки із задоволенням приходять на засідання жіночого клубу, де можна не тільки почути цікаву інформацію, а й поговорити «про жіноче», обмінятися почуттями, переживаннями, поспівати і навіть вдосталь посміятися, що дуже корисно.

15 травня дуже яскраво, у святковій, майже сімейній, атмосфері відзначили клубівці день народження Олександри Олександрівни Аршакян. Щирі, теплі слова привітання та душевна атмосфера панували на зустрічі. Учасниці свята смакували запашні трав’яні чаї, зібрані дбайливими руками іменинниці. Кожен зміг дібрати напій собі за вподобою, відчути смак справжнього чаю. «Берегині» чаювали, насолоджувалися запропонованими смаколиками, обмінювались враженнями, зичили іменинниці «многая літа».

Психічному розвантаженню добре сприяє музика, тож слухали класику у виконанні Алефтини Денисенко. Перегляд телефільму «Царівна», герої якого спілкуються вишуканою літературною мовою, та голосні читання приносять естетичну насолоду, збагачують словниковий запас. З великим зацікавленням учасниці клубу слухали інформацію Тетяни Котенжі про основні вітаміни, які необхідні для здоровʼя та в яких продуктах вони є. Дружна бібліотечна родина впевнено крокує шляхом здорового способу життя, турботи один про одного.

15 Травня 2024
Центральна бібліотека
Тренінг з фінансової грамотності в форматі гри Cash Flow

12 травня в читальній залі Бориспільської бібліотеки за ініціативи та активності небайдужих людей до свого майбутнього, майбутнього підростаючого покоління та за підтримки Управління культури Бориспільської міської ради відбувся черговий тренінг з фінансової грамотності в форматі гри Cash Flow.

Наймолодшому учаснику 10 років! Молоді учасники навчалися комунікувати між собою, тренували пильність, уважність. Визначилися зі своїми мріями, здобували інструменти досягнення поставлених цілей. Допускали помилки, розбирали їх та закріплювали нові знання.

12 Травня 2024
Центральна бібліотека
Будемо їх достойні.

8 травня Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом і хто загинув або постраждав від бойових дій та окупації в часи Другої світової війни. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони людських бід, які тривали роками. Цю пам’ятну дату українці зустрічають в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.

8 травня в Бориспільський бібліотеці до Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років відбулась Панорама «Будемо їх достойні». Для участі у заході були запрошені члени Бориспільського осередку ГО «Союз Чорнобиль України». Чому нині, у наш час, важливо не тільки зберегти пам’ять про ті події, а й відтворити правду та історичну справедливість, нагадала присутнім Жанна Кручиніна, директор бібліотеки.

8 Травня 2024
Центральна бібліотека
Великодні дзвони

Всеукраїнська писанка промениться життям.
Великдень славить перед цілим світом.
Співзвучне до весни серцебиття -
В ній оживають трави, птахи, квіти.
(Надія Кметюк)

Одним із найурочистіших для кожного християнина свята, яке приносить багато радості і душевної теплоти, є Великдень. Це дійсно Великий день, який прославляє Воскресіння Ісуса Христа. Він знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю і надію на вічне життя. Це свято має свої традиції, які встановлювалися поступово протягом багатьох століть. Так як Великдень є найяскравішою ознакою всього живого і оновленого, то головними символами цього дня вважаються Життя (паски і розфарбовані яйця), Вода і Благодатний Вогонь. Всі ми чекаємо на цей день з великими надіями та сподіваннями, що нарешті настане мир і спокій на нашій рідній землі.

Низка заходів з відзначення світлого Великодня відбулася в бібліотеках Бориспільської громади з 24.04 по 4.05.2024. У читальній залі Бориспільської Публічної бібліотеки імені Вʼячеслава Чорновола розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Великоді дзвони». Тут представлені видання про народні традиції відзначення Великодня. Значна частина виставки присвячена писанкарству. В народі кажуть: доки люди будуть писанки писати, доти буде наш край процвітати. Переглянувши представлену літературу можна дізнатися про витоки традиції писанкарства, про значення символів, які наносять на писанки та крашанки. Що потрібно покласти у великодній кошик, смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі – все це можна дізнатися, відвідавши переглянувши запропоновані на виставці видання.

Дякуємо майстрині Юлії Петренко, яка провела для дітей в Публічній бібліотеці імені Вʼячеслава Чорновола майстерклас із розмальовки патріотичної писанки. Створення унікального Великоднього декору дерев’яної писанки допоможе кожному учаснику дійства перейнятися передчуттям світлого християнського свята та має шанс започаткувати прекрасну родинну традицію, коли дитина надихатиме старших створити разом якийсь атрибут Великодня.

2 Травня 2024
Центральна бібліотека
Україна: спадщина

24 квітня під час чергової зустрічі клубу «Берегиня» учасниці переглянули відеопрезентацію «Чарівний світ писанки» та закінчили виготовлення великоднього деревця, яке вони прикрасили розмальованими власноруч писанками, пташками, янголами, кольоровими стрічками. Такі арттерапевтичні вправи допомагають розслабитись, підняти настрій, відновити власний енергетичний ресурс і навіть провести дослідження психічного стану. А колективна праця ще й поліпшує комунікаційні навички. Учасниці бібліоклубу «Берегиня» вивчають українські традиції, діляться знаннями з етнографії, що розширює світогляд і сприяє психічно-емоційній стабільності.

Активна учасниця бібліоклубу Світлана Бойко продемонструвала збережені сімейні реліквії: світлини та автентичні бориспільські рушники своєї бабусі. Кульмінацією зібрання стала етнокультурна настільна гра «Україна: спадщина», яку провела методист Катерина Майко.

24 Квітня 2024
Центральна бібліотека
Бібліотека: на вістрі часу

24 квітня 2024 року у Бориспільській Публічній бібліотеці проведено семінар-практикум для сільських бібліотекарів «Бібліотека: на вістрі часу». Професійне зростання бібліотекарів передбачає розвиток компетентностей, необхідних для роботи кожного бібліотекаря, зокрема, цифрової, інформаційної, професійної, естетичної, здоров’язберігаючої та інш. Велику роль в цьому відіграють семінари, які систематично відбуваються на базі нашої бібліотеки.

24 квітня 2024 року у Бориспільській Публічній бібліотеці проведено семінар-практикум для сільських бібліотекарів «Бібліотека: на вістрі часу». Професійне зростання бібліотекарів передбачає розвиток компетентностей, необхідних для роботи кожного бібліотекаря, зокрема, цифрової, інформаційної, професійної, естетичної, здоров’язберігаючої та інш. Велику роль в цьому відіграють семінари, які систематично відбуваються на базі нашої бібліотеки.

24 Квітня 2024
Центральна бібліотека
Позитивні емоції – запорука ментального здоров’я

10 квітня 2024 в приміщенні Бориспільської Публічної бібліотеки відбулося чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». Вже традицією стало відкривати засідання клубу презентацією з циклу «Золоті імена України». Цього разу зустріч розпочалася з розповіді про українську художницю Галину Іллівну Гаркавенко.

Говорили про свідоме мовлення. Жанна Кручиніна, директор бібліотеки, нагадала присутнім, що сила слова допомагає подолати стрес, почуватися краще і мислити позитивно. Треба лише дотримуватись правил свідомого мовлення.

Активна учасниця бібліоклубу Валентина Петрова провела майстер клас з декупажу. Вона розповіла як можна дати старим речам нове життя. Речі, які можна оздобити технікою декупаж: кухонне приладдя, серветниця; скринька, панно, картина, брелок; іграшкові меблі, писанки, вішак для одягу, глечик, горщик; декоративна тарілка, органайзер та інше. В умілих руках майстра народжуються шедеври.

Бібліотекар Оленка Шкребтієнко представила нову книгу: «Я тебе… війна. 100 історій кохання. 25 історій про почуття, що допомагають перемагати темряву», яку уклала Христина Біляковська. Видання підготовлене за сприяння Українського Інституту книги.

10 Квітня 2024
Центральна бібліотека
«Три візити» Ніни Габінської

4 квітня 2024 в бібліотеці відбувся творчий вечір Ніни Габінської. Поетеса представила свою книгу «Три візити». Авторка натхненно читала свої поезії. До прочитань віршів із збірки долучились поети та бібліотекарі.

Привітати Ніну Миколаївну прийшли поети - члени Національної спілки письменників України Микола Боровко, Володимир Литвин, Микола Федоров.

З вступним словом звернувся до присутніх Микола Боровко, голова Асоціації ронделістів України. Микола Боровко - сучасний класик української літератури, метр ронделя, який виховав плеяду поетів-ронделістів. Член Національної спілки письменників України, Голова Асоціації ронделістів України, лауреат безлічі літературних премій.

Це він - поет, педагог, який живе і творить в Борисполі, започаткував щорічний Міжнародний фестиваль ронделя «На берегах Альти», і цього року вже вдесяте відбудеться в нашому місті, столиці поетичного ронделя.

Микола Маркіянович завжди знаходить добре слово підтримки для поетів, час для зустрічі з читачами та поціновувачами поетичного слова.

Володимир Литвин, редактор книги «Три візити», розповів про особливості поетичної творчості Ніни Габінської. Поет-пісняр Михайло Боярко виконав пісні на вірші поетеси.

Ніна Габінська пригостила присутніх своєю домашньою випічкою.

4 Квітня 2024
Центральна бібліотека