Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Будемо їх достойні.

8 травня Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом і хто загинув або постраждав від бойових дій та окупації в часи Другої світової війни. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони людських бід, які тривали роками. Цю пам’ятну дату українці зустрічають в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.

8 травня в Бориспільський бібліотеці до Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років відбулась Панорама «Будемо їх достойні». Для участі у заході були запрошені члени Бориспільського осередку ГО «Союз Чорнобиль України». Чому нині, у наш час, важливо не тільки зберегти пам’ять про ті події, а й відтворити правду та історичну справедливість, нагадала присутнім Жанна Кручиніна, директор бібліотеки.

До події було організовано книжкову виставку «Тихі зорі вічної памʼяті», яка висвітлила наступні питання:
- УКРАЇНА у другій світовій війні
- БАБИН ЯР: памʼять на тлі історії
- УПА – відповідь нескореного народу
- 9 травня – День Європи.

Роль українців у перемозі в Другій світовій війні – ключова тема, яку розкрив документальний фільм запропонований учасникам панорами. У фільмі зібрані невідомі факти, які розвінчують міфи і наративи російської пропаганди, відкриваючи спільність між нацизмом і рашизмом, проводячи паралелі між сучасним і минулим.

Почесний гість панорами Михайло Боярко, поет, виконавець, читав вірші, виконав власні пісні. Прозвучали поезії Віолети Кравченко, Валерія Пузіка.

День пам’яті і перемоги – це не свято, бо людство (в тому числі й Україна) заплатило величезною кількістю життів. Український народ хоч і переміг нацизм, але не виграв у тій війні, опинившись під окупацією російсько-комуністичного режиму. І до сьогодні Україна бореться за свою незалежність. Учасники панорами «Будемо їх достойні» маніфестували думку, що вільними ми можемо бути тільки у власній справедливій державі, коли ми є господарями своєї долі і самі визначаємо напрямок розвитку своєї країни.