Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Бібліотека і сучасність: пошук формули успіху

11 жовтня в Бориспільській Публічній бібліотеці ім. В. Чорновола відбувся семінар «Бібліотека і сучасність: пошук формули успіху», присвячений актуальним питанням бібліотечної діяльності. Серед них - питання планування роботи на наступний рік та питання упорядкування книжкових фондів. Гостями семінару були представники бібліотечної галузі Пристоличної ОТГ.

В рамках семінару відбулась зустріч з Риммою Товкайло. Письменниця, педагог, волонтерка, режисерка Римма презентувала 2-ге видання своєї книги «Простір прихованого. Записки з військового шпиталю». Авторка поділилася своїм досвідом спілкування з пораненими військовими у Циблівському шпиталі у 2016-2017 роках.

Книга вміщує в себе роздуми , інтерв'ю військових, їх погляд на війну, на політичні процеси в Україні. Окремі розділи -- власні осмислення авторкою подій, що відбуваються в нашій країні, досвіду війни та трансформацій нашого суспільства. Бібліотекарі отримали свої примірники книг для бібліотек з підписами авторки. Книга в доступній формі говорить про війну, тому школи і бібліотеки використовують її як книгу для підлітків і дітей про війну.

11 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
Шульга Анастасія Степанівна (31.01.1925 – 21.02.2023 р.р.)

Ветеран бібліотечної справи, директор Бориспільської районної бібліотечної системи (1946 – 1984 р.р.), засновниця мережі бібліотек району, краєзнавець.
Нагороджена і відзначена численними грамотами та подяками органів місцевої влади та області, нагрудним знаком Бориспільської районної ради та Бориспільської РДА «За заслуги перед громадою».
Почесна громадянка міста Борисполя.

Народилася у Борисполі. Її предки – славний козацький рід прадіда-козака Прокопа Шульги. У її батьків – Степана і Гафії було троє дітей. Старші – син Іван та донька Ольга. Настуня була найменшою. Дівчинка зростала в любові своїх рідних, особливо батькової сестри Ганни, яка все своє життя опікувалася племінницею. Така вже доля випала тітоньці, що своєї сім’ї не мала. То й все тепло і любов віддавала Насті. Степан Шульга був малоземельним селянином. І за ленінським декретом одержав п’ять десятин поля і 50 соток землі для городу. Тяжка праця батьків у родину принесла достаток. У господарстві було все – і клуня, і кінь, і корова, і різна живність. Ой, та не надовго. Колективізація, голодовка зруйнували все: і статки, і життя. Та як би там не було, доньку віддали до школи. В народі вона називалася «Терезина школа». За ім’ям колишньої поміщиці Терези. На її маєтку, що нині є територією ринку по вулиці Луговій на Розвилці, розміщувалася школа. А офіційно це була Бориспільська неповна середня школа №3. У тій школі дівчинка навчалася з 1933 по 1939 рік. Навчившись читати мала школярка так захопилася книгами, що батькам доводилося контролювати її зайнятість читанням. А все те було не просто так. Мабуть, на генетичному рівні їй передалося особливе, трепетне ставлення до книги, як до чистої криниці, яка напувала, давала силу, енергію, будила фантазію, давала простір думкам, збагачувала її духовний світ.

Вона стала продовженням незабутньої історії свого родоводу. Бо і троюрідний брат Анастасії Степанівни, по материнській лінії, Павло Тимофійович Піць був бібліотекарем у Борисполі. У 1936 р. загинув у сталінських таборах. І другий троюрідний брат, по батьковій лінії, Микола Юхимович Когорець завідував бібліотекою. У 1941 р. був розстріляний німецько-фашистськими окупантами.

Кожна людина у це життя приходить з якоюсь визначеною Творцем їй місією. Місією Анастасії стало просвітництво, за яке своє життя віддали її брати. Іншого шляху вона не бачила і не уявляла.

6 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
Медіафакультет в бібліотеці.

5 жовтня 2023 чергова група слухачів почала освоювати учбовий курс Медіафакультету «Цифрова освіта».

Цифрове середовище стрімко входить в наше життя, тому навчання, організоване в міській бібліотеці, важко переоцінити. Тут на безоплатній основі навчаємо всіх бажаючих азам користування компʼютером та цифровій грамотності.

На занятті медіафакультету вивчається тема оплати комунальних послуг, соціальні мережі та їх класифікація. Активна увага приділяється проведенню переказів коштів з картки на картку по Україні та міжнародні перекази. Слухачі вчаться замовляти товари в інтернет магазинах, купувати квитки на потяг та автобус.

5 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
Літературно- мистецьке свято в переддень Дня міста

15 вересня, в переддень Дня міста, у Бориспільській міській бібліотеці відбулось літературно- мистецьке свято, яке зібрало поціновувачів живопису, поезії та музики. Єдиною родиною відчули себе члени Бориспільської спілки митців, студійці Олени Гурʼєвої, читачі та користувачі бібліотеки, адже всіх обʼєднує любов до Борисполя, до літератури та мистецтва.

Персональну виставку картин представив талановитий художник Станіслав Мостовий. З особливою теплотою він описує краєвиди своєї малої батьківщини та Борисполя, з яким поєднав свою долю.

Родзинкою вечора стала поезія Віолетти Кравченко. Вона розповіла про свою недавню поїздку в прифронтову зону. Віолета була вражена мужністю, стійкістю та вмотивованістю воїнів, які захищають Україну. Поетеса представила збірку «Ти мої крила», читала вірші про кохання, розповідала особисті історії про неймовірні почуття, які і привели її до Борисполя. На святі бажаючі змогли задонатити на ЗСУ, зробивши свій внесок у Перемогу

15 Вересня 2023
Центральна бібліотека
Цифрова освіта в бібліотеці.

7 вересня слухачі Медіафакультету вчились замовляти товари в інтернет магазинах, купувати квитки на потяг та автобус.

Також були запропоновані для перегляду освітні серіали на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта».

7 Вересня 2023
Центральна бібліотека
Зустріч з Інспекторами групи зв’язків з громадськістю патрульної поліції в місті Бориспіль

31 серпня 2023 в Бориспільській Публічній бібліотеці імені В'ячеслава Чорновола відбулась зустріч користувачів та працівників бібліотеки з Інспекторами групи зв’язків з громадськістю батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Аллою Благодир та Вікторією Трубаєвою.

Патрульні провели роз'яснювальну роботу щодо поширеного шахрайства, його видів, можливих способів обману. У ході бесіди присутні поділились власними історіями про свій неприємний досвід шахрайських дій вчинених щодо них. Найчастіше – це продаж та купівля товарів на різних сайтах.

Наприкінці заходу Інспектори окреслили основні методи та заходи протидії шахрайським діям.

Такі зустрічі дуже корисні й актуальні, адже ми поступово просуваємося у цифровий світ і маємо бути обізнаними з загрозами і методами їх уникнення.

31 Серпня 2023
Центральна бібліотека
Становлення української державності

23 серпня 2023 року в Бориспольский публічній бібліотеці відбулося засідання круглого столу «Становлення української державності».

Захід почався з колективного виконання Державного Гімну України. Присутні хвилиною мовчання вшанували всіх борців за Незалежність України. На заході були присутні представники бориспільського осередку Народного Руху України, читачі бібліотеки.

Бібліотекарі представили книжкову виставку «Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній тобі» присвячену багатовіковій боротьбі українського народу за волю. Були зачитані уривки і досі актуальних висловів Вʼячеслава Чорновола з його 10-томника Творів, який є у наявності в бібліотеці.

23 Серпня 2023
Центральна бібліотека
Українська Державність - мій вибір.

26 липня в Бориспільській міській бібліотеці ім. В. Чорновола відбулась Інформаційна година «Українська Державність - мій вибір», присвячена Дню державності України . На зустріч завітали відвідувачі бібліотеки, представники Бориспільського райвідділу філії Державної установи «Центр пробації», бібліотекарі.

Директор бібліотеки Жанна Кручиніна відкрила захід проникливою поезією Віолетти Кравченко та розповіла про свято державності.

Бібліотекарі Людмила Базікалова та Катерина Петлюк презентували книжкову виставку «День Української державності».

Бібліотекар Шкребтієнко Олена представила книгу Леонтія Івановича Сандуляка «Не мовчіть, і вас почують».

26 Липня 2023
Центральна бібліотека
Людям – з любов’ю

13 липня 2023 року в Бориспільській центральній бібліотеці відбулось презентація мистецької виставки вишитих картин Світлани Гудзь. Виставка знайомить бориспільців та гостей міста із творчим доробком майстрині. Мисткиня представила 28 полотен сюжетної та натюрмортної вишивки. . Вдивляючись у цю рукотворну красу, створену працьовитими руками жінки, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже ця робота вимагає багато часу, кропіткої праці й неабиякого терпіння.

Невичерпна любов, щирість та доброта мисткині, її внутрішній спокій і невмируща надія на краще відобразились у вишиваних роботах майстрині. Презентація виставки відбулась у надзвичайно позитивній атмосфері.

Привітати мисткиню прийшли друзі, колеги, поціновувачі вишивки. Вітання з персональною виставкою й щирі слова на адресу пані Світлани прозвучали від друзів, однодумців майстрині, однокласників та сусідів.

Ведуча заходу – директор бібліотеки Жанна Борисівна Кручиніна постаралась, щоб атмосфера зустрічі була цікавою, та зігріта родинним теплом.

У вступному слові Жанна Борисівна відмітила особливу, світлу і дуже потужну енергетику, яку випромінюють картини, адже кожна майстриня вкладає у роботу не лише час і зусилля, а й часточку своєї душі.

13 Липня 2023
Центральна бібліотека
Вулицями рідного міста.

5 червня до Бориспільської Публічної бібліотеки на Історичний калейдоскоп «Вулицями рідного міста» завітали учні третього класу ліцею їм. Анатолія Федорчука (вчитель Ірина Федорова). Під час зустрічі дітки почули цікаву розповідь про місто та його видатних людей, ознайомились з книгами.

Директор бібліотеки Жанна Кручиніна представила школярикам постаті Павла Чубинського, творця Державного Гімну України; Вʼячеслава Чорновола, імʼя якого носить бібліотека; Сергія Жигалка, бориспільця, письменника, журналіста, якого було репресовано і розстріляно комуністичним режимом 1938 року.

5 Червня 2023
Центральна бібліотека