Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Душевне спілкування.

Дуже важливо займатися тим, що сприяє позитивному настрою, що допомагає відчувати себе щасливою. Цьому сприяють зібрання жінок у колі бібліотечного клубу «Берегиня», в якому обʼєдналися ті, хто потребує психологічного розвантаження.

Жінки обмінюються своїми роздумами і міркуваннями. Тут можна поспілкуватися абсолютно на всі теми і це дуже важливо, а під час умов війни - особливо.

На допомогу основному інструменту - книзі - ми залучаємо арттерапію, музичну терапію, фізичні та дихальні вправи та інше.

Чергове засідання бібліоклубу «Берегиня» відбулось 31 січня 2024 як завжди в доброзичливій та дружній атмосфері. Займались ментальним здоровʼям - перегляд наступної серії телефільму «Царівна» за повістю Ольги Кобелянської, голосне читання літературного твору (Теплі історії про дива коханих і рідних: Збірка оповідань/ Під ред. Ю. Шутенко.) та обговорення прочитаного з метою покращення знання рідної мови та володіння нею.

Світлана Бойко поділилася власними враженням про прочитану книгу Маргарети Магнуссон «Вишукане мистецтво прибирання по - шведськи», на прочитання якої одразу утворилась черга.

31 Січня 2024
Центральна бібліотека
Мистецьке свято

29 січня 2024 року в затишній атмосфері Бориспільської бібліотеки відбулось нагородження учасників конкурсу дитячих малюнків. Вже не перший рік організаторами конкурсу виступають газета «Трудова слава» (редактор Тоня Туманова) та колишня бориспілька, яка зараз проживає в Америці, Тетяна Підгурська разом зі своїм чоловіком Джоном за підтримки Старинської птахофабрики (директор Сергій Міщенко).

В конкурсі взяли участь більше 30 дітей. Відзначені солодкими призами були усі учасники, а кращі роботи відзначені ще й цікавими подарунками від організаторів конкурсу. Художниця Тетяна Калініченко, яка багато років брала участь у цьому конкурсі, а нині студентка художнього ВУЗу, відзначила своїх фаворитів авторськими календарями.

Провідний бібліотекар Бориспільської бібліотеки для дітей Тетяна Руденко провела цікаву вікторину для учасників мистецького свята та заохотила їх записуватись до бібліотеки читати книжки.

Тетяна Підгурська в онлайн режимі привітала дітей та розповіла про подальшу долю їхніх творчих робіт -- вони будуть продані в Америці, а вилучені кошти - передані різним військовим підрозділам ЗСУ.

Ось такі добрі справи можна творити спільними зусиллями!

29 Січня 2024
Центральна бібліотека
Енергія душі та розуму

26 січня 2024 року у Бориспільській Публічній бібліотеці ім.В.Чорновола відбувся літературний вечір «Енергія душі та розуму» приурочений до дня народження Павла Платоновича Чубинського, видатного бориспільця - вченого, етнографа, фольклориста, юриста, економіста, автора слів Державного Гімну України.

Ведучі заходу провідний бібліотекар Людмила Базікалова та бібліотекар Олена Шкребтієнко ознайомили присутніх з біографією Павла Платоновича. Перед поціновувачами творчого спадку славного земляка виступила старший науковий співробітник Бориспільського державного історичного музею Тетяна Гойда. Краєзнавець Сергій Кравчун розповів про ідею створення книги «Казочки з Баришполя». Олена Кравчун, народна майстриня-лялькарка, детальніше зупинилася на самих казках та їх значенні для виховання у дітей любові до рідного краю.

До заходу була представлена книжкова виставка з фондів бібліотеки «Енергія душі та розуму».

26 Січня 2024
Центральна бібліотека
Слово жінки

10 січня 2024 року у Бориспільській Публічній бібліотеці імені Вячеслава Чорновола на зустріч у колі однодумців зібралися учасниці клубу ментального здоров’я «Берегиня», яких об’єднала любов до бібліотеки та книги. Учасниці переглянули відеопрезентацію про творчий шлях української художниці Любові Панченко.

Для голосних читань, які провела бібліотекар Олена Шкребтієнко, було запропоновано роман-молитву Тетяни Пишнюк «Божа вивірка».

Алевтина Денисенко пограла на піаніно чарівні мелодії про неповторний Київ, які заполонили учасниць клубу, адже звучали знайомі пісні, і їм підспівували усі присутні.

Світлана Бойко презентувала авторські книги з саморозвитку та подарувала бібліотеці ретрономери журналу «Слово жінки». Валентина Петрова пригостила всіх вітамінними салатами, які вона приготувала. У традиційній рубриці «Будемо здорові» Тетяна Котенжі розповіла як знімати стрес, а Людмила Афонічкіна поділилася секретом ранкового масажу. Методист Катерина Майко провела огляд літератури «Здоров’я на вашому столі» та ознайомила з книжковими новинками. Зустріч пройшла у невимушеній дружній атмосфері.

Ми дякуємо нашим захисникам за можливість таких зустрічей.

10 Січня 2024
Центральна бібліотека
Заняття Медіафакультету «Цифрова освіта»

Щочетверга в Бориспільський Публічній бібліотеці проходять заняття Медіафакультету «Цифрова освіта». Програма навчання підходить для кожного бажаючого.

Після закінчення навчання людина вміло користуватиметься клавіатурою з мишею, безпечною пошуковою системою в Інтернеті, зможе працювати з вікнами, файлами та папками, користуватися електронною поштою, флешками, а також освоїть інші цікаві програми. Слухачі навчаться користуватися всіма можливостями застосунку «Дія».

Окрім цього, вони зможуть переглядати фільми в режимі реального часу, знаходити та слухати улюблену музику, спілкуватися по відеозв’язку з рідними, які перебувають у різних країнах світу, комунікувати у соцмережах (Facebook, YouTube). Атмосфера живого спілкування в затишній обстановці сприяє цікавим знайомствам, дружбі, а наш досвідчений та уважний викладач провідний бібліотекар Людмила Базікалова враховує особливості кожного слухача та завжди приділяє необхідну увагу.

28 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Новорічний вогник

Завдяки співпраці Управління культури і інформаційної політики Бориспільської міської ради, Творчому клубу "Спілка митців Борисполя", Бориспільській Публічній бібліотеці ім.В.Чорновола та Міській бібліотеці для дітей 23 грудня 2023 року в Публічній бібліотеці ім.В.Чорновола та Міській бібліотеці для дітей відбулися два майстеркласи із виготовлення свічок "Новорічний вогник", які провела майстриня Тетяна Цівун.

Майстриня допомогла маленьким творцям розкрити свою творчість та виробити свої унікальні свічки. У цьому процесі діти вчаться не лише мистецтву створення свічок, а й спілкуванню.

Кожна свічка стала втіленням фантазії та тепла. Аура світла, тепла та енергетики дитячих долонь панували на цих заходах. Корисно, цікаво, креативно провели дітки вільний час!

Усі кошти від проведення майстер-класів передані на потреби ЗСУ.

23 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного

15 грудня в бібліотеці відбулась презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного, на якій представлений його творчий доробок - живописні роботи і скульптура. Провідна тема представлених робіт - ВОЛЯ. Окремий розділ виставки займають яскраві живописні картини Оксани Явної, дружини художника.

Познайомитись з митцем та його творчістю прийшли користувачі бібліотеки, шанувальники мистецтва. Серед гостей - мистецтвознавець і педагог Олена Гурьєва зі студійцями X-studio, які ставили питання художнику, розмірковували над його творами.

Познайомитись з майстром прийшли голова Бориспільської спілки митців Катерина Коваль та народна майстриня- лялькарка Олена Кравчун.

15 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня»

13 грудня 2023 в Публічній бібліотеці ім. Вʼячеслава Чорновола відбулось чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». На засіданні берегині разом з лікарем-волонтером Тетяною Котенжі працювали з вправами, які знімають нервове напруження: «Струси з себе стрес», «Відчепись з гачка», «Прогулянка по колу», «Візуалізація», «Цеглина», «Сокира». «Вам завжди допоможе позитивне мислення! Тому женіть погані думки, дякуйте за те, що маєте, і тоді у вас ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!» - радить Тетяна Котенжі.

З метою популяризації книги та читання бібліотекар Оленка Шкребтієнко провела голосні читання твору Юлії Хотинської «Таємниця бабусиної хустки». ( Збірка оповідань «Вузлик на пам’ять». Історії та спогади про бабусю.)

Уміння співпереживати, взаємоповага, любов до книги, різноманітні інтереси об’єднують учасниць клубу «Берегиня», допомагають з оптимізмом дивитися у майбутнє, знаходити моральну підтримку серед товариства у важкі часи.

13 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Миколаївські читання

6 грудня 2023 в рамках Національного тижня читання та в день Миколи Чудотворця в читальній залі відбулись традиційні Миколаївські читання, започатковані нашим земляком Миколою Боровком.

Бориспільщина багата на поетичні імена, серед яких наші незабутні талановиті поети Микола Шостак і Микола Карпенко, прозвучали їхні твори.

Поети, члени Національної спілки письменників України Микола Боровко та Микола Федоров читали власні поезії, спілкувались з відвідувачами літературного свята. Микола Маркіянович прочитав свої поезії, присвячені героїчній боротьбі наших захисників та представив нові вірші з майбутньої книги, які присутні нагородили оплесками. Кожен учасник зустрічі отримав у дарунок поетичні збірки Миколи Боровка та Миколи Федорова.

6 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Бориспільські берегині - за ментальне здоров’я.

29 листопада 2023 в Публічній бібліотеці ім. Вʼячеслава Чорновола відбулось чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». На засіданні клубу методист Катерина Майко озвучила презентацію до 123 -річчя від дня народження Катерини Білокур з оглядом робіт знаменитої художниці.

З метою популяризації книги та читання бібліотекар Оленка Шкребтієнко провела голосні читання твору Володимира Яворівського «Автопортрет з уяви», який розповідає про життя славетної художниці Катерини Білокур. Учасниці клубу, перебуваючи під враженням від творів Катерини Білокур, виконали вправу з арт терапії, яка допомогла їм розібратися у власних почуттях і проблемах, сприяла розкриттю творчого потенціалу та усвідомленню особливостей жіночого «Я».

29 Листопада 2023
Центральна бібліотека