Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Закінчились покази фільмів 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

27 жовтня 2021 в Центральній бібліотеці Борисполя закінчились покази фільмів 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, які тривали з 19 по 27 жовтня 2021 року. Ми показали документальні хіти й стрічки-улюбленці цьогорічного фестивалю - вісім вражаючих документальних фільмів, створених упродовж останніх двох років.

76 днів» режисерів Хао Ву, Вейші Чень та Аноніма (місцевого репортера з Ухані, який вирішив не розкривати своє ім’я) зібрав щемкі та інтимні історії, які засвідчують смерть і переродження китайського міста на 76-денному локдауні. Стрічка «Кріт» – зворушлива детективна історія про 83-річного Серхіо, який стає агентом під прикриттям у будинку для літніх людей.

Міжнародний конкурс «DOCU/СВІТ» представляє картина «А ночі вже більше не буде». В основі фільму лежать відео американських і французьких збройних сил в Афганістані, Іраку, Сирії.

У конкурсній програмі «DOCU/КОРОТКО» – дві короткометражні стрічки. «Син вулиць» про 13- річного Ходора, якому родина намагається зробити посвідчення особи. Без нього хлопець не має доступу до медицини та пересування за межами табору палестинських біженців Шатіла у ліванському Бейруті. «Кур’єри, а не герої» – відеоесе, що досліджує прекарні умови кур’єрів, які доставляють їжу в Мілані.

27 Жовтня 2021
Центральна бібліотека
«На берегах Альти»

1 жовтня 2021 року в Бориспільській центральній бібліотеці відбулась презентація першого випуску Літературно- мистецького альманаху «На берегах Альти».

До збірника увійшли критичні статті та ронделі близько 60 поетів з України та країн Європи, написані за 7 років існування Міжнародного фестивалю ронделя «На берегах Альти», заснованого Миколою Боровком, членом Національної спілки письменників України, головою Асоціації ронделістів України.

Упорядники книги - Володимир Литвин та Микола Федоров - розповіли, як працювали над виданням, як додавались нові ронделі та зачитали власні поезії. Присутні на заході місцеві поети Олена Іщенко, Валентина Купрієнко, Ніна Габінська, Алла Богуш та інші зачитали свої поезії.

Присутні на заході вчителі та шкільні бібліотекарі отримали примірники поетичного Альманаху для своїх навчальних закладів. Захід пройшов з дотриманням карантинних вимог.

1 Жовтня 2021
Центральна бібліотека
Інформаційно-бібліотечна діяльність: основні тенденції сьогодення

10 вересня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці проведено методичний семінар «Інформаційно-бібліотечна діяльність: основні тенденції сьогодення». Провідний бібліотекар Центральної бібліотеки Людмила Базікалова надала сільським бібліотекарям консультацію «Онлайн-ресурси для вивчення української мови».

«Іноваційні форми роботи з популяризації читання серед дітей молодшого шкільного віку» - методичні рекомендації для покращення бібліотечного обслуговування дітей озвучила Тетяна Руденко, провідний бібліотекар міської бібліотеки для дітей.

Методист Бориспільської Публічної бібліотеки Марина Котвицька Марина Котвицька підготувала презентацію «Інтернет- ресурси для професійного використання», в якій вона представила веб-сайти ведучих методичних центрів та їхні сторінки в соціальних мережах.

10 Вересня 2021
Центральна бібліотека
Круглий стіл з нагоди 32-ї річниці утворення партії Народний Рух України

8 вересня 3021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся Круглий стіл з нагоди 32-ї річниці утворення партії Народний Рух України. (І-й установчий з'їзд Руху відбувся 8-10 вересня 1989 року в Києві у конференц-залі Київського політехнічного інституту, під назвою як громадсько-політичне об’єднання «Народний Рух України за перебудову»).

Захід почався з виконання учасниками Державного Гімну України. Своїми спогадами поділились учасники зустрічі, активісти НРУ - Анатолій Чабанюк, Микола Степаненко, Гриценко Олексій, Савченко Михайло та інші. Ветерани Народного Руху отримали Почесні грамоти та Подяки.

Під час Круглого столу було проведено прес огляд газетних матеріалів 1991 року, присвячених 30-й річниці Незалежності України.

Матеріали з особистого архіву для презентації надала наша користувачем Наталія Добровольська. Також представлено тематичний огляд літератури «За волю України», в якій висвітлено шлях і передумови виникнення НРУ за перебудову.

8 Вересня 2021
Центральна бібліотека
Шляхом мужності й відваги: історія життя військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа

19 серпня в Бориспільській центральній бібліотеці в рамках заходів, що приурочені 30-й річниці Незалежності України, відбулось урочисте відкриття мандрівної фотовиставки «Шляхом мужності й відваги: історія життя військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа».

Заступник Бориспільського міського голови Людмила Бистра поділилася своїм захопленням позицією Віталія Марківа та привітала присутніх на зустрічі молодих гвардійців.

Віталій розповів про свій життєвий шлях, нелегке ув'язнення, принципову громадянську позицію, сформовану батьками, яка не дозволила йому піти на «поступки» суду при ув'язненні. «Українці повинні бути згуртованими, як кулак при ударі, бо кожен палець окремо не такий сильний», - переконаний гвардієць.

19 Серпня 2021
Центральна бібліотека
Вечір поезії «Молитва за Україну»

6 серпня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці в рамках відзначення 30- річчя Незалежності України відбувся вечір поезії «Молитва за Україну», присвячений творчості талановитої юної письменниці з міста Вінниця Олександри Бурбело (1998-2013).

Творчий доробок Олесакдри є вагомим внеском у сучасну українську літературу. Вона - автор п’яти збірок. Твори Олександри включено до шкільної програми з української літератури 3 - 9 класів.

Олександра неодноразово перемагала в багатьох Всеукраїнських та Міжнародних літературних конкурсах, вона посмертно прийнята до Спілки письменників України, являючись наймолодшим її членом. Її твори - і поетичні, і прозові - нікого не залишають байдужим, надихають на любов до України, до її героїчного минулого, заворожують поетичною красою.

6 Серпня 2021
Центральна бібліотека
Медіафакультет «Цифрова освіта»

В Бориспільській центральній бібліотеці 2013 року було створено Університет третього віку з комп‘ютерного навчання, де абсолютно безоплатно за спеціально розробленою в бібліотеці програмою проходили навчання переважно підопічні Бориспільського Територіального центру по наданню соціальних послуг.

Навчання тривало академічний рік, заняття проходили щочетверга. Навчальний процес вела провідний бібліотекар Центральної бібліотеки Людмила Базікалова, яка у 2012-му разом з іншими бібліотечними працівниками пройшла трьохмодульне навчання в Київському головному тренінговому центрі.

21 Липня 2021
Центральна бібліотека
Повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14-ти томах

21 липня 2021 року Бориспільська центральна бібліотека через методичний центр бібліотечного обслуговування дітей та дорослих Київщини - Київську обласну бібліотеку для дітей (генеральний директор Микола Зніщенко) - безкоштовно отримала Повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14-ти томах, підготовлене за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги з нагоди 150-літнього ювілею від дня народження Лесі Українки.

Запрошуємо викладачів української мови і літератури, дослідників творчості великої Лесі Українки, учнівську і студентську молодь та всіх поціновувачів рідної мови до читальної зали міської Бібліотеки.

Наша адреса: Бориспіль, вулиця Європейська 6.
Телефон для довідок: 6-10-24

21 Липня 2021
Центральна бібліотека
Спілка слов'янських письменників України в Борисполі.

16 липня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбулось Поетичне рандеву - зустріч поетів і поціновувачів віршованого слова.

Приводом зустрічі стало прийняття трьох бориспільських поетів - Миколи Боровка, Володимира Литвина, Миколи Федорова - до Спілки слов'янських письменників України.

Голова Спілки Володимир Барна (Тернопіль) вручив поетам членські квитки та привітав їх з вступом до спілки. Спілка слов'янських письменників України - це крайова організація, яка має свої представництва по всій Україні і по всьому світу. Відтепер вона діє і в Борисполі. Володимир Барна назвав спілки поетів "духовними осередками", яким немає меж. Він подарував 3 збірки своїх поезій нашій бібліотеці і назвав це «склав свій творчий звіт».

16 Липня 2021
Центральна бібліотека
В’ячеслав Чорновіл: життя в ім’я Незалежності України

8 липня 2021 року в рамках відзначення 30-річчя Незалежності України в Центральній бібліотеці відбувся круглий стіл «В’ячеслав Чорновіл: життя в ім’я Незалежності України», на якому обговорювалось питання присвоєння Бориспільській Публічній Бібліотеці імені В'ячеслава Чорновола.

Заступник Бориспільського міського голови Людмила Бистра розповіла, що ініціатива Бориспільського осередку партії Народний Рух присвоїти ім’я Героя України В’ячеслава Чорновола одному з закладів міста підтримана міською владою, але має пройти ряд процедур, передбачених законодавством.

Анатолій Чабанюк почав обговорення теми згадуючи біографію видатного українця. Він нагадав присутнім основні етапи життя В’ячеслава Максимовича, нагадавши про співпрацю з Валентиною Максимівною Чорновол по увічненню пам’яті Чорновола, завдяки чому в бібліотеці представлені всі 10 томів (11 книг) Зібрання творів В‘ячеслава Чорновола, куди увійшли його статті, листи та інші матеріали.

8 Липня 2021
Центральна бібліотека