Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Як парость виноградної лози, плекайте мову

14.06 на базі Міської центральної бібліотеки за підтримки Управління освіти стартував безкоштовний курс із вивчення української мови.

З вітальним словом до присутніх слухачів звернулась Бриль Людмила Миколаївна, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Відбулося перше вступне заняття за темою «Знайомство, або Як тебе звати? Алфавіт. Відмінності звуків.», яке провели вчителі Бориспільської ЗОШ №8 Яценко Олена Василівна та Лукаш Юлія Вікторівна.

До першого заняття долучилося більше 20 людей, віком від 17 до 70 років, з Харкова, Маріуполя, Луганська, Київської області та інших міст України.

14 Червня 2022
Центральна бібліотека
«У ронделя сонячному колі»

13 травня 2022 в рамках Vlll Міжнародного фестивалю ронделя в Бориспільській центральній бібліотеки відбувся літературно-мистецький форум «У ронделя сонячному колі».

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Бориспільської МТГ Володимир Борисенко. Володимир Костянтинович вручив Грамоти, пам’ятні медалі та грошову винагороду лауреатам конкурсу «Рондель року». Переможці: Людмила Мозгова, Лідія Руденко, Лідія Яцкова.

Географія фестиваля пролягла від Борисполя до Тернополя, Рівненщини, Хмельниччини, Болгарії, Польщі і, навіть, Бразилії.

Присутні в залі учасники цьогорічного фестивалю прочитали свої нові ронделі - Володимир Барна, Борис Пономаренко, Людмила Мозгова, Ольга Кіс, Інна Ковальчук, Микола Федоров, Володимир Литвин, Петро Засенко, Любов Костянець, Валентина Купрієнко, Наталя Можайкіна...

13 Травня 2022
Центральна бібліотека
Медіа факультет «Цифрова освіта»

12 травня на черговому занятті Медіа факультету «Цифрова освіта» в Бориспільській центральній бібліотеці закріпили навички здійснювати покупки в інтернет-магазині та переказувати кошти з картки на картку та вивчали тему «Дистанційні послуги через інтернет. Оплата комунальних послуг та інтернету за допомогою банківської картки».

Викладач курсу провідний бібліотекар Людмила Базікалова ознайомила присутніх теоретично та практично, як правильно проводити онлайн-оплату комунальних послуг: електроенергії, газу, водопостачання, домашнього інтернету, телебачення.

Найактивніша слухачка Марія Коваль дуже добре впоралася з практичним завданням, використавши, як приклад свою особисту квитанцію з особовим рахунком.

На попередніх заняттях слухачі Медіафакультету створювали електронну пошту та вчилися листуватися. Викладач курсу Людмила Базікалова, провідний бібліотекар Бориспільської центральної бібліотеки, є надійним провідником у світі цифрової освіти. Вона знаходить підхід і час до кожного слухача Медіафакультету.

12 Травня 2022
Центральна бібліотека
Патріотична година «Незламні повертаються живими»

19 лютого 2022 з нагоди відзначення Дня Героїв Небесної Сотні в Бориспільській центральній бібліотеці відбулась Патріотична година «Незламні повертаються живими», на якій були присутні пластуни Бориспільщини.

Ведуча заходу провідний бібліотекар Людмила Базікалова провела перегляд літератури про події 2013 - 2014 років на Майдані в Києві з використанням краєзнавчого матеріалу.

Своїми спогадами про дні протистояння поділився медик Анатолій Чабанюк, який за покликом серця був на Майдані і надавав медичну допомогу тим, хто її потребував. Він зазначив, що Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. Уже минуло вісім років, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.

19 Лютого 2022
Центральна бібліотека
Книги за Державною програмою

17 лютого Книжковий фонд Бориспільської центральної бібліотеки поповнився новими виданнями завдяки Державній Програмі поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги. Бібліотека була відібрана у 2021 році за високу активність в популяризації книги та висвітлення цієї діяльності на бібліотечній сторінці у Фейсбуці.

Загалом надійшло 245 примірників актуальної нової літератури, яка враховує всі інформаційні потреби сучасного читача. Тут і перекладені українською світові бестселери, і нові твори вітчизняних авторів, і книги з історії України (як давніх часів, так і ХХ -ХХІ століть).

Ми щиро дякуємо Українському інституту книги та Київській обласній бібліотеці для дітей за турботу про стан читання в Борисполі та прекрасний подарунок прихильникам книги, читання та бібліотеки.

17 Лютого 2022
Центральна бібліотека
Ріднокрай в іменах. Арсенія Бакалінський

16 лютого 2022 в Бориспільській центральній бібліотеці відбулась презентація книги Валентини Стрілько-Тютюн «Арсен Бакалінський».

Автор зазначила, що цим виданням започатковано серію книжок «Ріднокрай в іменах» про видатних українських діячів.

В представленій біографічній збірці представлена постать Арсена Бакалінського (1878-1923), активного творця нової української школи в часи Української Народної Республіки, активного будівничого Української Автокефальної Православної Церкви, талановитого соліста славнозвісного українського хору під керівництвом Олександра Кошиця та уславленого хору Миколи Лисенка, відданого поціновувача українського фольклору, письменника, обдарованого хорового диригента, великого українського патріота.

16 Лютого 2022
Центральна бібліотека
Книги від Музею Голодомору-геноциду

Дирекція Бориспільської Публічної бібліотеки імені В’ячеслава Чорновола висловлює вдячність Музею Голодомору-геноциду та його генеральній директорці Олесі Стасюк за книги, які бібліотека отримала в дарунок. Подаровані книги направлені до читальної зали і будуть доступні у використанні громадою міста Бориспіль та Бориспільського району.

Наша бібліотека є осередком надання доступу до книжкових фондів та здійснює популяризацію літератури з різноманітних напрямків, в тому числі і з теми Голодоморів, які випали на долю українського народу. Це: зустрічі зі свідками, презентації книг, історичні години для школярів, голосні читання тощо.

Надана література вміщує цінний матеріал сучасних наукових досліджень і допоможе у донесенні правдивої інформації та формуванні правильних поглядів на історію України та її сьогодення.

7 Лютого 2022
Центральна бібліотека
Краса навколо нас

5 лютого 2022 в Бориспільській центральній бібліотеці відбулось відкриття виставки живопису Олени та Лілії Іваницьких «Краса навколо нас». Талановиті мати і дочка представили свої роботи та розповіли про свій шлях до мистецтва.

Олена наголосила на своїй любові до змалювання предметів старовини, "які часто бачили більше, ніж ми" та краси всього, що оточує нас в житті.

Лілія більше полюбляє пейзажі в техніці акварель, особливо вдаються їй осінні краєвиди. Загалом позитивні та різноманітні картини двох художниць рясно заповнили стіни просторого інформаційного культурно-мистецького центру.

5 Лютого 2022
Центральна бібліотека
Презентація поетичної збірки Миколи Федорова «Роса на спориші»

12 січня 2022 в Бориспільській центральній бібліотеці ім. В. Чорновола відбулось справжнє літературне свято - презентація чергової поетичної збірки Миколи Федорова «Роса на спориші». Яблуку не було де впасти - це про наш захід!

Колишній юрист, а нині талановитий поет, член Національної спілки письменників України. В творчому доробку Миколи Олексійовича 7 поетичних збірок і понад 400 поезій, де є і гумор, і лірика, і філософія, і любов до своєї землі та родини.

До речі, рівно п’ять років тому, майже день у день, 11 січня 2017, в нашій бібліотеці Микола Федоров успішно презентував свою першу поетичну збірку «На берегах пам'яті».

Привітати народження книги прийшли друзі, колеги Миколи Олексійовича - Микола Боровко, Володимир Литвин, Ніна Габінська, педагоги, бібліотечні працівники міста, шанувальники поетичного слова.

Поет Михайло Боярко поклав на музику та виконав козацьку пісню на слова Миколи Федорова.

Голова спілки ронделістів Микола Боровко у своїй промові високо оцінив творчість Миколи Федорова та назвав його «поетом від землі».

12 Січня 2022
Центральна бібліотека
В‘ячеслав Чорновіл: символ незламності духу

День народження славетного сина України В'ячеслава Чорновола відзначили в Борисполі. 23 грудня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся Круглий стіл з нагоди дня народження В‘ячеслава Максимовича.

Нагадаємо, що 26 жовтня 2021 року на 14-й сесії Бориспільської міської ради Бориспільській Публічній бібліотеці присвоєно ім’я В‘ячеслава Чорновола, Героя України, видатного політичного діяча.

Герой України, правозахисник, політик, публіцист і громадський діяч В'ячеслав Чорновіл -- достойна постать, гідний син України, який своєю діяльністю заважав губителям України.

В’ячеслав Чорновіл - один з лідерів українського національно-демократичного руху 1980 — 1990-х років XX століття і один із засновників Народного Руху України. На захід завітали Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, син В’ячеслава Максимовича Тарас Чорновіл, колишній слідчий по справі загибелі В’ячеслава Чорновола Микола Степаненко, заступник міського голови Людмила Бистра, рухівці, представники музею, бібліотекарі, користувачі бібліотеки.

Бориспільський міський голова зазначив важливість і почесність для міста присвоєння імені Чорновола бібліотеці та пам'ять, яку місто вшановує на місці його загибелі.

Тарас Чорновіл подякував за пам'ять про батька і поділився своїми спогадами та фактами.

23 Грудня 2021
Центральна бібліотека