Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Круглий стіл з нагоди 32-ї річниці утворення партії Народний Рух України

8 вересня 3021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся Круглий стіл з нагоди 32-ї річниці утворення партії Народний Рух України. (І-й установчий з'їзд Руху відбувся 8-10 вересня 1989 року в Києві у конференц-залі Київського політехнічного інституту, під назвою як громадсько-політичне об’єднання «Народний Рух України за перебудову»).

Захід почався з виконання учасниками Державного Гімну України. Своїми спогадами поділились учасники зустрічі, активісти НРУ - Анатолій Чабанюк, Микола Степаненко, Гриценко Олексій, Савченко Михайло та інші. Ветерани Народного Руху отримали Почесні грамоти та Подяки.

Під час Круглого столу було проведено прес огляд газетних матеріалів 1991 року, присвячених 30-й річниці Незалежності України.

Матеріали з особистого архіву для презентації надала наша користувачем Наталія Добровольська. Також представлено тематичний огляд літератури «За волю України», в якій висвітлено шлях і передумови виникнення НРУ за перебудову.

8 Вересня 2021
Центральна бібліотека
Шляхом мужності й відваги: історія життя військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа

19 серпня в Бориспільській центральній бібліотеці в рамках заходів, що приурочені 30-й річниці Незалежності України, відбулось урочисте відкриття мандрівної фотовиставки «Шляхом мужності й відваги: історія життя військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа».

Заступник Бориспільського міського голови Людмила Бистра поділилася своїм захопленням позицією Віталія Марківа та привітала присутніх на зустрічі молодих гвардійців.

Віталій розповів про свій життєвий шлях, нелегке ув'язнення, принципову громадянську позицію, сформовану батьками, яка не дозволила йому піти на «поступки» суду при ув'язненні. «Українці повинні бути згуртованими, як кулак при ударі, бо кожен палець окремо не такий сильний», - переконаний гвардієць.

19 Серпня 2021
Центральна бібліотека
Вечір поезії «Молитва за Україну»

6 серпня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці в рамках відзначення 30- річчя Незалежності України відбувся вечір поезії «Молитва за Україну», присвячений творчості талановитої юної письменниці з міста Вінниця Олександри Бурбело (1998-2013).

Творчий доробок Олесакдри є вагомим внеском у сучасну українську літературу. Вона - автор п’яти збірок. Твори Олександри включено до шкільної програми з української літератури 3 - 9 класів.

Олександра неодноразово перемагала в багатьох Всеукраїнських та Міжнародних літературних конкурсах, вона посмертно прийнята до Спілки письменників України, являючись наймолодшим її членом. Її твори - і поетичні, і прозові - нікого не залишають байдужим, надихають на любов до України, до її героїчного минулого, заворожують поетичною красою.

6 Серпня 2021
Центральна бібліотека
Медіафакультет «Цифрова освіта»

В Бориспільській центральній бібліотеці 2013 року було створено Університет третього віку з комп‘ютерного навчання, де абсолютно безоплатно за спеціально розробленою в бібліотеці програмою проходили навчання переважно підопічні Бориспільського Територіального центру по наданню соціальних послуг.

Навчання тривало академічний рік, заняття проходили щочетверга. Навчальний процес вела провідний бібліотекар Центральної бібліотеки Людмила Базікалова, яка у 2012-му разом з іншими бібліотечними працівниками пройшла трьохмодульне навчання в Київському головному тренінговому центрі.

21 Липня 2021
Центральна бібліотека
Повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14-ти томах

21 липня 2021 року Бориспільська центральна бібліотека через методичний центр бібліотечного обслуговування дітей та дорослих Київщини - Київську обласну бібліотеку для дітей (генеральний директор Микола Зніщенко) - безкоштовно отримала Повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14-ти томах, підготовлене за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги з нагоди 150-літнього ювілею від дня народження Лесі Українки.

Запрошуємо викладачів української мови і літератури, дослідників творчості великої Лесі Українки, учнівську і студентську молодь та всіх поціновувачів рідної мови до читальної зали міської Бібліотеки.

Наша адреса: Бориспіль, вулиця Європейська 6.
Телефон для довідок: 6-10-24

21 Липня 2021
Центральна бібліотека
Спілка слов'янських письменників України в Борисполі.

16 липня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбулось Поетичне рандеву - зустріч поетів і поціновувачів віршованого слова.

Приводом зустрічі стало прийняття трьох бориспільських поетів - Миколи Боровка, Володимира Литвина, Миколи Федорова - до Спілки слов'янських письменників України.

Голова Спілки Володимир Барна (Тернопіль) вручив поетам членські квитки та привітав їх з вступом до спілки. Спілка слов'янських письменників України - це крайова організація, яка має свої представництва по всій Україні і по всьому світу. Відтепер вона діє і в Борисполі. Володимир Барна назвав спілки поетів "духовними осередками", яким немає меж. Він подарував 3 збірки своїх поезій нашій бібліотеці і назвав це «склав свій творчий звіт».

16 Липня 2021
Центральна бібліотека
В’ячеслав Чорновіл: життя в ім’я Незалежності України

8 липня 2021 року в рамках відзначення 30-річчя Незалежності України в Центральній бібліотеці відбувся круглий стіл «В’ячеслав Чорновіл: життя в ім’я Незалежності України», на якому обговорювалось питання присвоєння Бориспільській Публічній Бібліотеці імені В'ячеслава Чорновола.

Заступник Бориспільського міського голови Людмила Бистра розповіла, що ініціатива Бориспільського осередку партії Народний Рух присвоїти ім’я Героя України В’ячеслава Чорновола одному з закладів міста підтримана міською владою, але має пройти ряд процедур, передбачених законодавством.

Анатолій Чабанюк почав обговорення теми згадуючи біографію видатного українця. Він нагадав присутнім основні етапи життя В’ячеслава Максимовича, нагадавши про співпрацю з Валентиною Максимівною Чорновол по увічненню пам’яті Чорновола, завдяки чому в бібліотеці представлені всі 10 томів (11 книг) Зібрання творів В‘ячеслава Чорновола, куди увійшли його статті, листи та інші матеріали.

8 Липня 2021
Центральна бібліотека
День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

4 - 5 червня 2021 року в бібліотеках Бориспільської МТГ проведені Інформаційні повідомлення, тематичні викладки літератури до Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Народні депутати 1 червня 2021 р. підтримали проєкт постанови щодо вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Постанову підтримали 308 нардепів з усіх фракцій та політичних груп.

Постанова передбачає вшанування на державному рівні в Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії – пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України 4 червня.

2 Липня 2021
Центральна бібліотека
Сучасна бібліотека – ресурс для розвитку громади

30 червня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся бібліотечний консалтинг «Сучасна бібліотека – ресурс для розвитку громади» для працівників Бориспільської Публічної бібліотеки. Присутні отримали методичні матеріали, які допоможуть покращити рівень бібліотечного обслуговування своїх громад.

Методист Марина Котвицька підготувала цікаву презентацію сучасних бібліотечних форм популяризації читання.

Провідні бібліотекарі Катерина Овчар та Юля Зайцева надали практичні консультації по роботі з документними фондами: були розглянуті питання обліку літератури, порядок списання зношеної літератури, питання переведення фондів на УДК.

Від імені бібліотечного колективу директор Жанна Кручиніна привітала Валентину Самойленко, бібліотекаря Рогозівської сільської бібліотеки з ювілейним Днем народження.

На зібранні було розглянуте питання присвоєння Бориспільській центральній бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола згідно Розпорядження Бориспільського міського голови.

30 Червня 2021
Центральна бібліотека
Конституція України - основний закон

28 червня 2021 року в Бориспільській центральній бібліотеці відбулось Коло спілкування «Конституція України - основний закон», на яке були запрошені гвардійці Міжнародного центру підготовки підрозділів НГУ України.

Спеціальні гості заходу - співавтор разом з Левком Лук’яненком Акту проголошення Незалежності України, перший повноважний посол Незалежної України в Румунії, професор, Доктор медичних наук Леонтій Іванович Сандуляк та поет, виконавець Михайло Боярко.

Захід з нагоди 25-річчя Конституції України завершився флешмобом «Читаємо Конституцію разом», під час якого військовослужбовці Міжнародного центру підготовки підрозділів НГУ України читали вголос Основний документ нашої Держави.

До заходу оформлено бібліотечну виставку «Конституція – Основний Закон держави» та онлайн презентація «Конституція – Паспорт Держави: сторінками Конституції України».

28 Червня 2021
Центральна бібліотека