Презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного
15 грудня в бібліотеці відбулась презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного, на якій представлений його творчий доробок - живописні роботи і скульптура. Провідна тема представлених робіт - ВОЛЯ. Окремий розділ виставки займають яскраві живописні картини Оксани Явної, дружини художника.
Познайомитись з митцем та його творчістю прийшли користувачі бібліотеки, шанувальники мистецтва. Серед гостей - мистецтвознавець і педагог Олена Гурьєва зі студійцями X-studio, які ставили питання художнику, розмірковували над його творами.
Познайомитись з майстром прийшли голова Бориспільської спілки митців Катерина Коваль та народна майстриня- лялькарка Олена Кравчун.
Бориспільська поетеса Ніна Габінська читала власні поезії. Символічною є картина Явного «Вільний козак». Ось що говорить про неї автор:
«Як гадаєте, посадивши Вільного козака в супер фантастичну камеру з якої не можливо вирватись ми позбавимо волі?...
Воля існує незалежно від місця перебування.
На картині в образі «Козака Мамая» зобразив справжнього козака сучасності - Підгурського Івана Тадейовича. Засновник школи бойового гопака ім. Дмитра-Байди Вишневецького в місті Чернівці, який відав своє життя боронячи нашу неньку Україну. Він мав всі чесноти, які притаманні козаку. Більш того, був гідним батьком трьох діток. Із основних чеснот було: справедливість, чесність, сміливість.
Доля звела мене з ним ще змалку, він народився в селі, звідки родом була моя мама. Змалку ми подружилися адже жив, на одній вулиці. А саме через три хати де я проводив свої літні канікули в колоритному селі Цигани, що біля Борщева та Скали Подільської на Тернопільщинні. І як видумаєте, чим ми з Іваном займалися окрім того, що разом гнали худобу на пасовисько чи ходили на рибалку або по гриби?
Правильно - вивчали по книжках та кінофільмах прийоми карате і дзюдо. А ще у нього на подвір’ї влаштували справжню «тренажорку».