Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Презентація поетичної збірки Миколи Федорова «Роса на спориші»

12 січня 2022 в Бориспільській центральній бібліотеці ім. В. Чорновола відбулось справжнє літературне свято - презентація чергової поетичної збірки Миколи Федорова «Роса на спориші». Яблуку не було де впасти - це про наш захід!

Колишній юрист, а нині талановитий поет, член Національної спілки письменників України. В творчому доробку Миколи Олексійовича 7 поетичних збірок і понад 400 поезій, де є і гумор, і лірика, і філософія, і любов до своєї землі та родини.

До речі, рівно п’ять років тому, майже день у день, 11 січня 2017, в нашій бібліотеці Микола Федоров успішно презентував свою першу поетичну збірку «На берегах пам'яті».

Привітати народження книги прийшли друзі, колеги Миколи Олексійовича - Микола Боровко, Володимир Литвин, Ніна Габінська, педагоги, бібліотечні працівники міста, шанувальники поетичного слова.

Поет Михайло Боярко поклав на музику та виконав козацьку пісню на слова Миколи Федорова.

Голова спілки ронделістів Микола Боровко у своїй промові високо оцінив творчість Миколи Федорова та назвав його «поетом від землі».

12 Січня 2022
Центральна бібліотека
В‘ячеслав Чорновіл: символ незламності духу

День народження славетного сина України В'ячеслава Чорновола відзначили в Борисполі. 23 грудня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся Круглий стіл з нагоди дня народження В‘ячеслава Максимовича.

Нагадаємо, що 26 жовтня 2021 року на 14-й сесії Бориспільської міської ради Бориспільській Публічній бібліотеці присвоєно ім’я В‘ячеслава Чорновола, Героя України, видатного політичного діяча.

Герой України, правозахисник, політик, публіцист і громадський діяч В'ячеслав Чорновіл -- достойна постать, гідний син України, який своєю діяльністю заважав губителям України.

В’ячеслав Чорновіл - один з лідерів українського національно-демократичного руху 1980 — 1990-х років XX століття і один із засновників Народного Руху України. На захід завітали Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, син В’ячеслава Максимовича Тарас Чорновіл, колишній слідчий по справі загибелі В’ячеслава Чорновола Микола Степаненко, заступник міського голови Людмила Бистра, рухівці, представники музею, бібліотекарі, користувачі бібліотеки.

Бориспільський міський голова зазначив важливість і почесність для міста присвоєння імені Чорновола бібліотеці та пам'ять, яку місто вшановує на місці його загибелі.

Тарас Чорновіл подякував за пам'ять про батька і поділився своїми спогадами та фактами.

23 Грудня 2021
Центральна бібліотека
Казкова зустріч в бібліотеці

Напередодні Новорічних свят, а саме 20 грудня 2021, бібліотекарі Бориспільської бібліотеки для дітей Гостинно зустрічали учнів 1-Д класу ЗОШ #6 (вчитель Запорожець Ірина Олександрівна).

Разом з провідним бібліотекарем Тетяною Руденко діти здійснили казкову мандрівку в дивовижний книжковий світ.

На першій зупинці учні дізнались про значення книги в житті людини.

Другою зупинкою мандрівки стало книжкове відкриття, де на дітей очікувало багато цікавинок і казкових відкриттів.

На третій, фольклорній, зупинці на школярів чекали сюрпризи - вікторини, в яких вони дружно і радісно брали участь, відповідали на запитання, відгадували загадки.

А наприкінці свята до бібліотечної гостиної ще й завітали дивовижні гості - казкові герої Білосніжка та веселий гномик.

Кожний учень отримав святковий солодкий подарунок та багато яскравих емоцій. Тепла і затишна бібліотека з безліччю яскравих, цікавих книг запам'ятається дітям надовго. А ми сподіваємося, що вони прийдуть сюди ще і будуть активними читачами.

А на згадку про казкову подорож до бібліотеки були зроблені незабутні світлини.

20 Грудня 2021
Центральна бібліотека
Меморандум про взаємодію в галузі культури, мистецтва і туризму

06 грудня 2021, в День збройних сил України, в приміщенні Бориспільської центральної бібліотеки був підписаний тристоронній Меморандум про взаємодію в галузі культури, мистецтв і туризму між Міжнародним міжвідомчим багатопрофільним центром підготовки підрозділів Національної гвардії України, Управлінням культури Бориспільської міської ради та Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав».

Символічно, що Бориспільська центральна бібліотека є одним із перших осередків культури, з яким співпраця Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки НГУ налагоджена ще з 2017 року.

6 Грудня 2021
Центральна бібліотека
Закінчились покази фільмів 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

27 жовтня 2021 в Центральній бібліотеці Борисполя закінчились покази фільмів 18 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, які тривали з 19 по 27 жовтня 2021 року. Ми показали документальні хіти й стрічки-улюбленці цьогорічного фестивалю - вісім вражаючих документальних фільмів, створених упродовж останніх двох років.

76 днів» режисерів Хао Ву, Вейші Чень та Аноніма (місцевого репортера з Ухані, який вирішив не розкривати своє ім’я) зібрав щемкі та інтимні історії, які засвідчують смерть і переродження китайського міста на 76-денному локдауні. Стрічка «Кріт» – зворушлива детективна історія про 83-річного Серхіо, який стає агентом під прикриттям у будинку для літніх людей.

Міжнародний конкурс «DOCU/СВІТ» представляє картина «А ночі вже більше не буде». В основі фільму лежать відео американських і французьких збройних сил в Афганістані, Іраку, Сирії.

У конкурсній програмі «DOCU/КОРОТКО» – дві короткометражні стрічки. «Син вулиць» про 13- річного Ходора, якому родина намагається зробити посвідчення особи. Без нього хлопець не має доступу до медицини та пересування за межами табору палестинських біженців Шатіла у ліванському Бейруті. «Кур’єри, а не герої» – відеоесе, що досліджує прекарні умови кур’єрів, які доставляють їжу в Мілані.

27 Жовтня 2021
Центральна бібліотека
«На берегах Альти»

1 жовтня 2021 року в Бориспільській центральній бібліотеці відбулась презентація першого випуску Літературно- мистецького альманаху «На берегах Альти».

До збірника увійшли критичні статті та ронделі близько 60 поетів з України та країн Європи, написані за 7 років існування Міжнародного фестивалю ронделя «На берегах Альти», заснованого Миколою Боровком, членом Національної спілки письменників України, головою Асоціації ронделістів України.

Упорядники книги - Володимир Литвин та Микола Федоров - розповіли, як працювали над виданням, як додавались нові ронделі та зачитали власні поезії. Присутні на заході місцеві поети Олена Іщенко, Валентина Купрієнко, Ніна Габінська, Алла Богуш та інші зачитали свої поезії.

Присутні на заході вчителі та шкільні бібліотекарі отримали примірники поетичного Альманаху для своїх навчальних закладів. Захід пройшов з дотриманням карантинних вимог.

1 Жовтня 2021
Центральна бібліотека
Інформаційно-бібліотечна діяльність: основні тенденції сьогодення

10 вересня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці проведено методичний семінар «Інформаційно-бібліотечна діяльність: основні тенденції сьогодення». Провідний бібліотекар Центральної бібліотеки Людмила Базікалова надала сільським бібліотекарям консультацію «Онлайн-ресурси для вивчення української мови».

«Іноваційні форми роботи з популяризації читання серед дітей молодшого шкільного віку» - методичні рекомендації для покращення бібліотечного обслуговування дітей озвучила Тетяна Руденко, провідний бібліотекар міської бібліотеки для дітей.

Методист Бориспільської Публічної бібліотеки Марина Котвицька Марина Котвицька підготувала презентацію «Інтернет- ресурси для професійного використання», в якій вона представила веб-сайти ведучих методичних центрів та їхні сторінки в соціальних мережах.

10 Вересня 2021
Центральна бібліотека
Круглий стіл з нагоди 32-ї річниці утворення партії Народний Рух України

8 вересня 3021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся Круглий стіл з нагоди 32-ї річниці утворення партії Народний Рух України. (І-й установчий з'їзд Руху відбувся 8-10 вересня 1989 року в Києві у конференц-залі Київського політехнічного інституту, під назвою як громадсько-політичне об’єднання «Народний Рух України за перебудову»).

Захід почався з виконання учасниками Державного Гімну України. Своїми спогадами поділились учасники зустрічі, активісти НРУ - Анатолій Чабанюк, Микола Степаненко, Гриценко Олексій, Савченко Михайло та інші. Ветерани Народного Руху отримали Почесні грамоти та Подяки.

Під час Круглого столу було проведено прес огляд газетних матеріалів 1991 року, присвячених 30-й річниці Незалежності України.

Матеріали з особистого архіву для презентації надала наша користувачем Наталія Добровольська. Також представлено тематичний огляд літератури «За волю України», в якій висвітлено шлях і передумови виникнення НРУ за перебудову.

8 Вересня 2021
Центральна бібліотека
Шляхом мужності й відваги: історія життя військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа

19 серпня в Бориспільській центральній бібліотеці в рамках заходів, що приурочені 30-й річниці Незалежності України, відбулось урочисте відкриття мандрівної фотовиставки «Шляхом мужності й відваги: історія життя військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа».

Заступник Бориспільського міського голови Людмила Бистра поділилася своїм захопленням позицією Віталія Марківа та привітала присутніх на зустрічі молодих гвардійців.

Віталій розповів про свій життєвий шлях, нелегке ув'язнення, принципову громадянську позицію, сформовану батьками, яка не дозволила йому піти на «поступки» суду при ув'язненні. «Українці повинні бути згуртованими, як кулак при ударі, бо кожен палець окремо не такий сильний», - переконаний гвардієць.

19 Серпня 2021
Центральна бібліотека
Вечір поезії «Молитва за Україну»

6 серпня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці в рамках відзначення 30- річчя Незалежності України відбувся вечір поезії «Молитва за Україну», присвячений творчості талановитої юної письменниці з міста Вінниця Олександри Бурбело (1998-2013).

Творчий доробок Олесакдри є вагомим внеском у сучасну українську літературу. Вона - автор п’яти збірок. Твори Олександри включено до шкільної програми з української літератури 3 - 9 класів.

Олександра неодноразово перемагала в багатьох Всеукраїнських та Міжнародних літературних конкурсах, вона посмертно прийнята до Спілки письменників України, являючись наймолодшим її членом. Її твори - і поетичні, і прозові - нікого не залишають байдужим, надихають на любов до України, до її героїчного минулого, заворожують поетичною красою.

6 Серпня 2021
Центральна бібліотека