Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Прес-ланч на тему реалізації проєкту «Мистецтво перемагати булінг: про реалізацію проєкту у місті Бориспіль»

19 лютого 2021 у Бориспільській міській бібліотеці відбувся прес-ланч «Мистецтво перемагати булінг: про реалізацію проєкту у місті Бориспіль». Присутні соціальні працівники, журналісти, представники правових організацій з Борисполя та району, працівники бібліотеки активно обговорювали тему. Олександр Чепур, керівник проекту та голова ГО «Твій світ», розповів про етапи успішної реалізації проєкту у малих містах України, об'єднуючи протидію булінгу учнів, вчителів, соціальних працівників, працівників ювенальної поліції, бібліотек та батьків.

Останнє дослідження проведене ЮНІСЕФ говорить, що проблема булінгу в Україні має досить загрозливий характер Згідно дослідженням 67% підлітків зазнає або стає свідками психологічного цькування. Особливо це питання стало загрозливим через пандемію і занурення підлітків у інтернет. Проєкт реалізується у Борисполі з вересня 2020 р. і вже проведено ряд зустрічей із соціальними працівниками, інтерактивна гра «Світ громад» та соціальні ігри, тренінги.

19 Лютого 2021
Центральна бібліотека
«Пришестя Слова»

Напередодні Міжнародного дня рідної мови, а саме 19 лютого 2021 року, Бориспільська бібліотека вітала відомого українського поета, члена Національної спілки письменників України, Заслуженого працівника освіти, лауреата численних нагород та літературних премій Миколу Боровка з виходом нової збірки поезій «Пришестя Слова». Цього року Миколі Маркияновичу було присвоєно престижну нагороду Національної спілки письменників України - літературну премію імені Павла Тичини.

Заступник Бориспільського міського голови Людмила Пасенко вручила поету Подяку та цінний подарунок, сказала слова вдячності за велику роботу, яку проводить Микола Боровко з популяризації українського слова.

Ведуча літературного вечора, директор Бориспільської бібліотеки Жанна Кручиніна розкрила значення просвітницької діяльності Миколи Маркияновича серед підростаючого покоління.

19 Лютого 2021
Центральна бібліотека
У цвіті калини - краса України

12 лютого 2021 в Бориспільській Міській Бібліотеці відбулась презентація поетичної збірки Валентини Купрієнко «У цвіті калини -- краса України». Розділити радість народження нової книги та привітати Валентину Анатоліївну завітали її друзі та рідні. Серед учасників заходу були депутат Бориспільської міської ради Євген Грона, директор Бориспільського державного історичного музею Наталка Йова, начальник соціальної служби Любов Даниленко, чорнобильці-ліквідатори, ветерани Афгану.

Книга вийшла під редакцією Володимира Литвина, члена Національної спілки письменників України. Він красномовно означив особливості таланту поетеси та наголосив, що основною поетичною формою віршів збірки є рондель.

Володимир Литвин, бібліотекарі Людмила Базікалова, Оленка Шкребтієнко та внучечка Діаночка прочитали вподобані поезії.

12 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Патріотично-краєзнавчий клуб «Собор»

У грудні 2020 р. при Бориспільській бібліотеці за ініціативи Валентини Василівни Стрілько-Тютюн (Президент Міжнародного освітнього фонду їмені Ярослава Мудрого, краєзнавець, авторка численних книг з історії Бориспільщини) створено патріотично-краєзнавчий клуб «Собор».

Мета клубу - поширення серед громади достовірної інформаціі з історії краю; особливо - замовчуваної або спотвореної до недавнього часу про буремні події національно- визвольних змагань ХХ ст., про видатних людей Бориспільщини. Засідання проводяться у формі лекцій, майстер-класів, зустрічей з цікавими людьми, презентацій книг краєзнавчої тематики.

8 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів

Пітчинг шкільних проєктів з протидії булінгу Бориспільська МЦБС бере участь у проєкті «Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів на протидію булінгу в навчальних закладах малих міст України», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні і розрахований на 2 роки. Реалізує його Полтавська обласна молодіжна ГО «Твій Світ» (голова Олександр Чепур). Проєкт спрямований на запобігання проявів булінгу в учнівських колективах малих міст України - Пирятина, Ніжина та Борисполя.

2 лютого 2021 в Бориспільському будинку дитячої та юнацької творчості відбувся пітчинг шкільних проєктів з протидії булінгу. Разом з психологами шкільні лідери на попередніх зустрічах пройшли навчання та здобули знання з прав людини, громадянські навики і вміння, опанували і вже встигли застосувати на практиці навички з проєктного менеджменту. Проведена активна робота дозволила учасникам детально опрацювати та вдосконалити власні ідеї, і в результаті маємо п'ять проєктних ідей, які будуть реалізовані у шкільному середовищі Борисполя.

2 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Екскурс у світ міфічної казки

27 січня 2021 з нагоди 182-ї річниці від Дня народження нашого видатного краянина, автора Державного Гімну України, вченого, етнографа, юриста, поета Павла Чубинського до Бориспільської центральної бібліотеки завітала Олена Іванівна Кравчун, народна майстриня - лялькарка, дослідниця культури та традицій рідного краю, голова Творчого клубу «Спілка майстрів Борисполя». Олена Іванівна провела цікавий екскурс у світ міфічної казки. Вона представила малодосліджені, але надзвичайно глибокі та цікаві сторінки його творчості, а саме казки записані Павлом Чубинським на Бориспільщині.

27 Січня 2021
Центральна бібліотека
Вітання зі Щедрим вечором!

Працівники Публічної бібліотеки Бориспільської міської громади та талановита українська письменниця Світлана Дідух- Романенко щиро вітають українську громаду зі Щедрим вечором!

Веселіться та радійте,
Нам ступає на поріг,
Дивне свято,незбагненне,
Добрий Старий Новий рік!

Щедрий вечір, Новий рік -
Ми вітаємо усіх.
Будьте щедрі та багаті,
Пісня хай дзвенить у хаті.
Господиня, наче квітка,
А господар, ніби сокіл,
І такі ж хороші дітки.
В цім домку, як у вінку.
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на весь вечір!
З новим щастям, з Новим роком.
Я щедрівочку свою
Добрим людям роздаю.
Ви її усім співайте,
Всюди радість засівайте.

13 Січня 2021
Центральна бібліотека
Галина Кирпа передала до Бориспільської бібліотеки добірку книг, перекладених нею зі скандинавських мов

Відома українська письменниця, талановита перекладачка, літературна редакторка, наша землячка Галина Кирпа передала до Бориспільської бібліотеки добірку книг, перекладених нею зі скандинавських мов. Це кращі твори європейських письменників, що пишуть для дітей та їхніх батьків: Ева Ерікссон, Рус Лагеркранц «Моє щасливе життя», Марія Парр «Вафельне серце», Кристину Б‘єрк, Лена Андерсон «Ліннея в саду художника» та інші.

«Я буду щаслива, якщо ці книжки ваші читачі полюблять так, як полюбила їх я», - з такими словами звернулась Галина Кирпа до бориспільських юних читачів.

Виконати почесну місію - передати бібліотеці книжечки - пані Галина доручила Галині Лисиці, своїй подружці. І пані Галина люб’язно погодилась сказати кілька слів.

А подаровані книги Галини Кирпи можна взяти почитати в міській дитячій бібліотеці.

23 Грудня 2020
Центральна бібліотека
«Миколай, Миколай, до нас в гості завітай!»

19 грудня православні та греко-католики відзначають День пам’яті Святого Миколая Чудотворця. Це одне з найулюбленіших свят як для дітей, так і для дорослих.

18 грудня 2020 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся імпровізований захід «Миколай, Миколай, до нас в гості завітай!»

До нас завітав св. Миколай з подарунками і вітаннями. У святого збився навігатор пошуку адрес домівок дітей, тому він зайшов до бібліотеки, де зазвичай збираються лише слухняні і чемні дітки, які багато читають.

Про всяк випадок Миколай захопив і різочку для неслухняних дітей, та в бібліотеці таких не знайшлося.

Найменша учасниця свята Аня Кобелянська розповіла віршик про святого Миколая. Ігор Романенко заграв на піаніно «Романс без слів» Мендельсона; розповів вірш, який до Свята написала його мама Світлана Дідух-Романенко; а потім пані Світлана дарувала гостям свої поезії, написані для дітей.

18 Грудня 2020
Центральна бібліотека
«Борис Мамайсур: Він з нами був»

11 грудня 2020 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся літературний вечір «Борис Мамайсур: Він з нами був». Ініціатор і ведуча вечора - молода студентка бориспільчанка, читачка бібліотеки Юлія Смусь - повідала, як у своєї бабусі, рідної сестри поета, яка мешкає у Воронькові,, дівчина відшукала щоденники, листи, видані книги Мамайсура. Юлія поділилася власним дослідженням творчості і усвідомленням життя і творчості діда.

Борис Мамайсур належав до поетів - шістидесятників, дружив з Іваном Світличним, друкувався в журналах разом з Василем Стусом. На вечорі прозвучали іронічні, філософські та ліричні поезії Мамайсура, які відображають його бунтарську позицію, що йшла в розріз з тогочасною політичною системою. Поет важко хворів, мав інвалідність, тому методом розправи над ним стало примусове утримання його в психіатричній лікарні, де над ним знущались - психічно і фізично.

11 Грудня 2020
Центральна бібліотека