Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Медіафакультет «Цифрова освіта»

В Бориспільській центральній бібліотеці 2013 року було створено Університет третього віку з комп‘ютерного навчання, де абсолютно безоплатно за спеціально розробленою в бібліотеці програмою проходили навчання переважно підопічні Бориспільського Територіального центру по наданню соціальних послуг.

Навчання тривало академічний рік, заняття проходили щочетверга. Навчальний процес вела провідний бібліотекар Центральної бібліотеки Людмила Базікалова, яка у 2012-му разом з іншими бібліотечними працівниками пройшла трьохмодульне навчання в Київському головному тренінговому центрі.

21 Липня 2021
Центральна бібліотека
Повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14-ти томах

21 липня 2021 року Бориспільська центральна бібліотека через методичний центр бібліотечного обслуговування дітей та дорослих Київщини - Київську обласну бібліотеку для дітей (генеральний директор Микола Зніщенко) - безкоштовно отримала Повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14-ти томах, підготовлене за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги з нагоди 150-літнього ювілею від дня народження Лесі Українки.

Запрошуємо викладачів української мови і літератури, дослідників творчості великої Лесі Українки, учнівську і студентську молодь та всіх поціновувачів рідної мови до читальної зали міської Бібліотеки.

Наша адреса: Бориспіль, вулиця Європейська 6.
Телефон для довідок: 6-10-24

21 Липня 2021
Центральна бібліотека
20 липня - День шахів в Україні

В Бориспільському відділі Публічної бібліотеки підготовлено книжково - ілюстративну виставку «Мудрі шахи» до Міжнародного дня шахів, який відзначається з 1966 року 20 липня. Датою свята було обрано день заснування Шахової федерації - 20 липня 1924 року. 1 листопада 2011 згідно Постанови Верховної Ради України проголошено 20 липня День шахів в Україні. Найкращим шахматистом України є Руслан Пономарьов. Він став чемпіоном у 18-річному віці, встановивши світовий рекорд. Видатний українець навчився грати в шахи ще в 5 років, і йому знадобилося 13 років, аби стати чемпіоном.

Гра в шахи вважається однією із найдавніших ігор у світі. Назва її персидського походження і означає: шах мат - володар помер, а батьківщиною шахів є Індія. На Русі ж у шахи почали грати приблизно в IX - X ст. На сьогодні приблизно 6 мільйонів людей на земній кулі знають, як грати в шахи.

20 Липня 2021
Філія
Спілка слов'янських письменників України в Борисполі.

16 липня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбулось Поетичне рандеву - зустріч поетів і поціновувачів віршованого слова.

Приводом зустрічі стало прийняття трьох бориспільських поетів - Миколи Боровка, Володимира Литвина, Миколи Федорова - до Спілки слов'янських письменників України.

Голова Спілки Володимир Барна (Тернопіль) вручив поетам членські квитки та привітав їх з вступом до спілки. Спілка слов'янських письменників України - це крайова організація, яка має свої представництва по всій Україні і по всьому світу. Відтепер вона діє і в Борисполі. Володимир Барна назвав спілки поетів "духовними осередками", яким немає меж. Він подарував 3 збірки своїх поезій нашій бібліотеці і назвав це «склав свій творчий звіт».

16 Липня 2021
Центральна бібліотека
В’ячеслав Чорновіл: життя в ім’я Незалежності України

8 липня 2021 року в рамках відзначення 30-річчя Незалежності України в Центральній бібліотеці відбувся круглий стіл «В’ячеслав Чорновіл: життя в ім’я Незалежності України», на якому обговорювалось питання присвоєння Бориспільській Публічній Бібліотеці імені В'ячеслава Чорновола.

Заступник Бориспільського міського голови Людмила Бистра розповіла, що ініціатива Бориспільського осередку партії Народний Рух присвоїти ім’я Героя України В’ячеслава Чорновола одному з закладів міста підтримана міською владою, але має пройти ряд процедур, передбачених законодавством.

Анатолій Чабанюк почав обговорення теми згадуючи біографію видатного українця. Він нагадав присутнім основні етапи життя В’ячеслава Максимовича, нагадавши про співпрацю з Валентиною Максимівною Чорновол по увічненню пам’яті Чорновола, завдяки чому в бібліотеці представлені всі 10 томів (11 книг) Зібрання творів В‘ячеслава Чорновола, куди увійшли його статті, листи та інші матеріали.

8 Липня 2021
Центральна бібліотека
День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

4 - 5 червня 2021 року в бібліотеках Бориспільської МТГ проведені Інформаційні повідомлення, тематичні викладки літератури до Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Народні депутати 1 червня 2021 р. підтримали проєкт постанови щодо вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Постанову підтримали 308 нардепів з усіх фракцій та політичних груп.

Постанова передбачає вшанування на державному рівні в Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії – пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України 4 червня.

2 Липня 2021
Центральна бібліотека
Сучасна бібліотека – ресурс для розвитку громади

30 червня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся бібліотечний консалтинг «Сучасна бібліотека – ресурс для розвитку громади» для працівників Бориспільської Публічної бібліотеки. Присутні отримали методичні матеріали, які допоможуть покращити рівень бібліотечного обслуговування своїх громад.

Методист Марина Котвицька підготувала цікаву презентацію сучасних бібліотечних форм популяризації читання.

Провідні бібліотекарі Катерина Овчар та Юля Зайцева надали практичні консультації по роботі з документними фондами: були розглянуті питання обліку літератури, порядок списання зношеної літератури, питання переведення фондів на УДК.

Від імені бібліотечного колективу директор Жанна Кручиніна привітала Валентину Самойленко, бібліотекаря Рогозівської сільської бібліотеки з ювілейним Днем народження.

На зібранні було розглянуте питання присвоєння Бориспільській центральній бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола згідно Розпорядження Бориспільського міського голови.

30 Червня 2021
Центральна бібліотека
Конституція України - основний закон

28 червня 2021 року в Бориспільській центральній бібліотеці відбулось Коло спілкування «Конституція України - основний закон», на яке були запрошені гвардійці Міжнародного центру підготовки підрозділів НГУ України.

Спеціальні гості заходу - співавтор разом з Левком Лук’яненком Акту проголошення Незалежності України, перший повноважний посол Незалежної України в Румунії, професор, Доктор медичних наук Леонтій Іванович Сандуляк та поет, виконавець Михайло Боярко.

Захід з нагоди 25-річчя Конституції України завершився флешмобом «Читаємо Конституцію разом», під час якого військовослужбовці Міжнародного центру підготовки підрозділів НГУ України читали вголос Основний документ нашої Держави.

До заходу оформлено бібліотечну виставку «Конституція – Основний Закон держави» та онлайн презентація «Конституція – Паспорт Держави: сторінками Конституції України».

28 Червня 2021
Центральна бібліотека
«Молодь за здоров’я, красу, радість, життя»

На абонементі Бориспільської бібліотеки розкрита книжкова виставка, присвячена Дню Молоді «Молодь за здоров’я, красу, радість, життя». Тут представлені книги : «Формування здорового способу життя Української молоді : стан, проблеми і перспективи»; «Технологія проведення тренінгів зі здорового способу життя.»; «Молодь і право»; «Проблеми бездоглядності і безпритульності дітей»; «Вчимося жити самостійно»; «Щирий край без кордонів та меж.»; «Стимуляція здоров’я та інтелекту» М.П. Чепига, С.М. Чепига. У пропонованій книзі вперше комплексно висвітлюється проблема оздоровлення людини, стимулюючого впливу на навчання і працездптність енергетики музики, запахів, кольорів, довкілля. В книзі «Духовні потреби дітей України» роглядаються питання формування духовного потенціалу молоді та виховання духовності у старшокласників засобами образотворчого мистецтва.

25 Червня 2021
Центральна бібліотека
«Сучасна бібліотека: новий формат діяльності»

23 червня 2021 представники Бориспільської Публічної бібліотеки відвідали семінар «Сучасна бібліотека: новий формат діяльності», який проходив в Київській Обласній бібліотеці для дітей, науково- методичному та інформаційному центрі для всіх бібліотек області, які обслуговують дітей та дорослих читачів.

Багато актуальної інформації прозвучало від головного спеціаліста Обласного управління культури, національностей та релігій Валентина Гонтарук, Генерального директора КОБДД Миколи Зніщенка, від заступників директора та профільних спеціалістів.

Всі необхідні для налагодження правильної роботи бібліотек ОТГ матеріали надані абсолютно всім на флешках.

23 Червня 2021
Центральна бібліотека