Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
А що третій празник - святе Водохреща»

Багата традиціями та обрядами наша Україна! Щоб зберегти увесь їхній колорит та пам'ять про наших предків, був проведений захід з народознавства «А що третій празник - святе Водохреща».

18 січня 2022 року, напередодні свята Водохреща, до Бориспільськоі бібліотеки для дітей завітали учні 5-Б класу БАЛ ім. А.Федорчука зі своїм класним керівником Шабановою Наталією.

Господиня народознавчої світлиці Людмила Данчук гостинно зустріла гостей з усіма атрибутами різдвяних свят: кутею, Дідухом, паляницею, кутею, варениками, узваром. Діти залюбки колядували, щедрували, засівали та взяли учать у вікторині.

Та на цьому наше свято не закінчилось, адже до нашої бібліотеки завітала дитяча письменниця Ганна Голуб. Вона презентувала свою книгу віршів «Захоплююча мандрівка у світ птахів», красиво оздоблена чудовими малюнками.

Свято пройшло у теплій та затишній атмосфері і діти, як завжди, не залишились без гостинців.

18 Січня 2022
Дитяча бібліотека
Алан Мілн та ведмежа, відоме всьому світу

18 січня в Бориспільській міській бібліотеці-філії пропонується виставка однієї книги «Алан Мілн та ведмежа, відоме всьому світу», присвячена 140-річному ювілею Алана Мілна (1882-1956) – англійському прозаїку, поету та драматургу, творцю знаменитого Вінні-Пуха.

Також, 18 січня проводиться День Вінні Пуха. Свято було створено, щоб вшанувати автора дитячих книжок-історій Алана Александра Мілна.

Історія одного з найвідоміших казкових персонажів XX століття Вінні-Пуха почалась 21 серпня 1921 року, коли батьки подарували своєму синові Крістоферу Робіну Мілну, якому виповнився 1 рік, плюшевого ведмедя на день народження. До речі, Паць, Тигра, Сова, Кролик – це теж іграшки, якими грався хлопчик. Нині вони зберігаються у Нью-Йоркській публічній бібліотеці. Батько Робіна, Алан Мілн вигадував для сина повісті про життя та пригоди іграшок. Їх вистачило аж на дві книжки.

Книга про Пуха вперше з’явилась у 1926 році. І ведмежа Вінні став не менш знаменитим літературним персонажем, ніж принц Гамлет. Книжка Алана Александера Мілна «Вінні-Пух та всі-всі-всі» — на 17-му місці за популярністю серед творів, написаних і виданих у ХХ ст.

18 Січня 2022
Філія
English library club for kids

13 січня в нашій бібліотеці почав діяти "English library club for kids". Діти мали можливість не тільки позайматися в нашому клубі, але й записатися до бібліотеки. Наші маленькі читачі, весело і цікаво провели разом час. Наша бібліотекар пані Тетяна розповіла, що до нас в бібліотеку завітав Санта і залишив листа дітям. Вони разом прочитали листа, відповіли на загадки, отримали гостинці від Санти, співали англійською та защедрували. Цікаво і весело розпочався у нас свят-вечір!

Бібліотека - це не лише книги і періодика, а й місце дозвілля!

13 Січня 2022
Дитяча бібліотека
Презентація поетичної збірки Миколи Федорова «Роса на спориші»

12 січня 2022 в Бориспільській центральній бібліотеці ім. В. Чорновола відбулось справжнє літературне свято - презентація чергової поетичної збірки Миколи Федорова «Роса на спориші». Яблуку не було де впасти - це про наш захід!

Колишній юрист, а нині талановитий поет, член Національної спілки письменників України. В творчому доробку Миколи Олексійовича 7 поетичних збірок і понад 400 поезій, де є і гумор, і лірика, і філософія, і любов до своєї землі та родини.

До речі, рівно п’ять років тому, майже день у день, 11 січня 2017, в нашій бібліотеці Микола Федоров успішно презентував свою першу поетичну збірку «На берегах пам'яті».

Привітати народження книги прийшли друзі, колеги Миколи Олексійовича - Микола Боровко, Володимир Литвин, Ніна Габінська, педагоги, бібліотечні працівники міста, шанувальники поетичного слова.

Поет Михайло Боярко поклав на музику та виконав козацьку пісню на слова Миколи Федорова.

Голова спілки ронделістів Микола Боровко у своїй промові високо оцінив творчість Миколи Федорова та назвав його «поетом від землі».

12 Січня 2022
Центральна бібліотека
Ігротека у бібліотеці!

Бібліотека - це не лише цікаві та пізнавальні книги, а ще й територія дозвілля. У нас весело та з користю можно провести вільний час.

Дитяча бібліотека має безліч настільних ігор на різний смак і різну вікову категорію дітей:
Футбол
Хокей
Монополія
Що? Де? Коли?
Українські казки
Хто я?
Гра в питання
3-in-1 Шахи, шашки, нарди
Дженга

Поспішайте до нас с гарним настроєм, та приведіть друзів!

29 Грудня 2021
Дитяча бібліотека
Святкування Різдва у Борисполі. Особливості приготування різдвяних страв

Провідний бібліотекар Бориспільської Публічної бібліотеки Ніна Бахмат в рамках співпраці була запрошена у Світлицю Бориспільського центру туризму та краєзнавства на зустріч з методистами відділу краєзнавства на тему: «Святкування Різдва у Борисполі. Особливості приготування різдвяних страв» з метою відтворення стародавніх бориспільських звичаїв.

Бібліотекар розповіла про традиції своєї родини, про обрядові різдвяні страви.

Ніна Бахмат провела майстер-клас з приготування Куті по-бориспільськи та пригостила присутніх власноруч приготовленими пісними стравами, які були притаманні корінним бориспільським родинам: пісні налисники з пшоном та маком, квашена капуста з квасолею, бурякова ікра, хліб з цибулею, картопля з огірками та часником, квашені яблука та узвар.

Начитані були рядки з поеми Івана Котляревського «Енеїда», в якій згадувались давні назви страв, які готувались в Борисполі: потапці, пундики, дернівка. На превеликий жаль з кожним наступним поколінням традиції святкування забуваються, відходять у минуле. А святкування Різдва наповнює простір довкола чимось загадковим, таємничим, романтичним, зрештою, магічним. Тому, щоб зберегти пам’ять про наших предків, про їхні звичаї та обряди, відбулась ця творча зустріч.

29 Грудня 2021
Філія
В‘ячеслав Чорновіл: символ незламності духу

День народження славетного сина України В'ячеслава Чорновола відзначили в Борисполі. 23 грудня 2021 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся Круглий стіл з нагоди дня народження В‘ячеслава Максимовича.

Нагадаємо, що 26 жовтня 2021 року на 14-й сесії Бориспільської міської ради Бориспільській Публічній бібліотеці присвоєно ім’я В‘ячеслава Чорновола, Героя України, видатного політичного діяча.

Герой України, правозахисник, політик, публіцист і громадський діяч В'ячеслав Чорновіл -- достойна постать, гідний син України, який своєю діяльністю заважав губителям України.

В’ячеслав Чорновіл - один з лідерів українського національно-демократичного руху 1980 — 1990-х років XX століття і один із засновників Народного Руху України. На захід завітали Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, син В’ячеслава Максимовича Тарас Чорновіл, колишній слідчий по справі загибелі В’ячеслава Чорновола Микола Степаненко, заступник міського голови Людмила Бистра, рухівці, представники музею, бібліотекарі, користувачі бібліотеки.

Бориспільський міський голова зазначив важливість і почесність для міста присвоєння імені Чорновола бібліотеці та пам'ять, яку місто вшановує на місці його загибелі.

Тарас Чорновіл подякував за пам'ять про батька і поділився своїми спогадами та фактами.

23 Грудня 2021
Центральна бібліотека
Казкова зустріч в бібліотеці

Напередодні Новорічних свят, а саме 20 грудня 2021, бібліотекарі Бориспільської бібліотеки для дітей Гостинно зустрічали учнів 1-Д класу ЗОШ #6 (вчитель Запорожець Ірина Олександрівна).

Разом з провідним бібліотекарем Тетяною Руденко діти здійснили казкову мандрівку в дивовижний книжковий світ.

На першій зупинці учні дізнались про значення книги в житті людини.

Другою зупинкою мандрівки стало книжкове відкриття, де на дітей очікувало багато цікавинок і казкових відкриттів.

На третій, фольклорній, зупинці на школярів чекали сюрпризи - вікторини, в яких вони дружно і радісно брали участь, відповідали на запитання, відгадували загадки.

А наприкінці свята до бібліотечної гостиної ще й завітали дивовижні гості - казкові герої Білосніжка та веселий гномик.

Кожний учень отримав святковий солодкий подарунок та багато яскравих емоцій. Тепла і затишна бібліотека з безліччю яскравих, цікавих книг запам'ятається дітям надовго. А ми сподіваємося, що вони прийдуть сюди ще і будуть активними читачами.

А на згадку про казкову подорож до бібліотеки були зроблені незабутні світлини.

20 Грудня 2021
Центральна бібліотека
Меморандум про взаємодію в галузі культури, мистецтва і туризму

06 грудня 2021, в День збройних сил України, в приміщенні Бориспільської центральної бібліотеки був підписаний тристоронній Меморандум про взаємодію в галузі культури, мистецтв і туризму між Міжнародним міжвідомчим багатопрофільним центром підготовки підрозділів Національної гвардії України, Управлінням культури Бориспільської міської ради та Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав».

Символічно, що Бориспільська центральна бібліотека є одним із перших осередків культури, з яким співпраця Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки НГУ налагоджена ще з 2017 року.

6 Грудня 2021
Центральна бібліотека
Конституція паспорт держави

3 Грудня 2021
Бібліографія