Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Семінар-нарада бібліотекарів

Професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань, постійного ознайомлення з новими фаховими вимогами сучасності. В Бориспільській Публічній бібліотеці 21 лютого 2024 відбулася нарада-семінар бібліотекарів по новим актуальним напрямках діяльності та новим форм звітності.

Відкрила захід директорка Жанна Кручиніна, яка у своєму виступі окреслила основні пріоритети діяльності комунальної установи, детальніше зупинилася на популяризації української сучасної книги та наголосила на ролі бібліотек у збереженні ментального здоров’я жителів громади.

Провідна методистка Марина Котвицька провела навчальний практикум «Систематизація документів за новими формами звітності». Вона надала інструктивно-методичні рекомендації по роботі бібліотек на поточний рік Бібліотекарям були представлені нові затверджені форми звітності, а також надані інструкції щодо їх заповнення.

21 Лютого 2024
Центральна бібліотека
Десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

20 лютого 2024 року - десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність.

В читальній залі розкрито перегляд літератури «А сотню вже зустріли небеса». В представленій літературі перед читачем постають події Майдану, його героїчні учасники.

Бориспільські бібліотекарі приєдналися до Всесвітньої тихої акції "Ангели пам’яті" у пам'ять про загиблих майданівців. Вони вирізали паперових ангелів і розвісили їх біля входу до бібліотеки.

20 Лютого 2024
Центральна бібліотека
Чергове засідання бібліоклубу «Берегиня»

7 лютого відбулось чергове засідання бібліоклубу «Берегиня», в рамках якого відбувся перегляд наступної серії телесеріалу «Царівна».

Для читання вголос були обрані твори українських авторів: уривки з книг Марії Матіос та новела «Невістка» з книги «Мамині мудрини» бориспільської авторки Світлани Тимченко.

Валентина Петрова представила власні мистецькі вироби - глиняні горнятка, надзвичайно гарні вазочки із звичайних баночок та бутилочок, чарівні картини, виготовлені за допомогою техніки декупаж.

Тетяна Котенжі ознайомила присутніх з рецептами ментального здоровʼя від Луїзи Хей.

7 Лютого 2024
Центральна бібліотека
Душевне спілкування.

Дуже важливо займатися тим, що сприяє позитивному настрою, що допомагає відчувати себе щасливою. Цьому сприяють зібрання жінок у колі бібліотечного клубу «Берегиня», в якому обʼєдналися ті, хто потребує психологічного розвантаження.

Жінки обмінюються своїми роздумами і міркуваннями. Тут можна поспілкуватися абсолютно на всі теми і це дуже важливо, а під час умов війни - особливо.

На допомогу основному інструменту - книзі - ми залучаємо арттерапію, музичну терапію, фізичні та дихальні вправи та інше.

Чергове засідання бібліоклубу «Берегиня» відбулось 31 січня 2024 як завжди в доброзичливій та дружній атмосфері. Займались ментальним здоровʼям - перегляд наступної серії телефільму «Царівна» за повістю Ольги Кобелянської, голосне читання літературного твору (Теплі історії про дива коханих і рідних: Збірка оповідань/ Під ред. Ю. Шутенко.) та обговорення прочитаного з метою покращення знання рідної мови та володіння нею.

Світлана Бойко поділилася власними враженням про прочитану книгу Маргарети Магнуссон «Вишукане мистецтво прибирання по - шведськи», на прочитання якої одразу утворилась черга.

31 Січня 2024
Центральна бібліотека
Мистецьке свято

29 січня 2024 року в затишній атмосфері Бориспільської бібліотеки відбулось нагородження учасників конкурсу дитячих малюнків. Вже не перший рік організаторами конкурсу виступають газета «Трудова слава» (редактор Тоня Туманова) та колишня бориспілька, яка зараз проживає в Америці, Тетяна Підгурська разом зі своїм чоловіком Джоном за підтримки Старинської птахофабрики (директор Сергій Міщенко).

В конкурсі взяли участь більше 30 дітей. Відзначені солодкими призами були усі учасники, а кращі роботи відзначені ще й цікавими подарунками від організаторів конкурсу. Художниця Тетяна Калініченко, яка багато років брала участь у цьому конкурсі, а нині студентка художнього ВУЗу, відзначила своїх фаворитів авторськими календарями.

Провідний бібліотекар Бориспільської бібліотеки для дітей Тетяна Руденко провела цікаву вікторину для учасників мистецького свята та заохотила їх записуватись до бібліотеки читати книжки.

Тетяна Підгурська в онлайн режимі привітала дітей та розповіла про подальшу долю їхніх творчих робіт -- вони будуть продані в Америці, а вилучені кошти - передані різним військовим підрозділам ЗСУ.

Ось такі добрі справи можна творити спільними зусиллями!

29 Січня 2024
Центральна бібліотека
Енергія душі та розуму

26 січня 2024 року у Бориспільській Публічній бібліотеці ім.В.Чорновола відбувся літературний вечір «Енергія душі та розуму» приурочений до дня народження Павла Платоновича Чубинського, видатного бориспільця - вченого, етнографа, фольклориста, юриста, економіста, автора слів Державного Гімну України.

Ведучі заходу провідний бібліотекар Людмила Базікалова та бібліотекар Олена Шкребтієнко ознайомили присутніх з біографією Павла Платоновича. Перед поціновувачами творчого спадку славного земляка виступила старший науковий співробітник Бориспільського державного історичного музею Тетяна Гойда. Краєзнавець Сергій Кравчун розповів про ідею створення книги «Казочки з Баришполя». Олена Кравчун, народна майстриня-лялькарка, детальніше зупинилася на самих казках та їх значенні для виховання у дітей любові до рідного краю.

До заходу була представлена книжкова виставка з фондів бібліотеки «Енергія душі та розуму».

26 Січня 2024
Центральна бібліотека
Енциклопедія Павла Чубинського

Автор: Андрій Зиль


Творча спадщина П.П.Чубинського –видатного етнографа, фольклориста, економіста, статиста, автора слів Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна і слава і воля» увійшла до скарбниці надбань європейської культури. Творив він у молоді роки, будучи студентом Петербурзького університету, перебуваючи на засланні в Архангельській губернії, в Україні- всюди працювала його творча думка, спрямована на наукові відкриття, на всестороннє вивчення життя українського народу, його звичаїв, традицій, вірувань, уявлень і всього духовного світу українця.

Перед читачем вперше постає коротка енциклопедія людини незвичайної кипучої енергії і працездатності, здатної організовувати і спрямовувати колектив на наукову працю, на пошуки нових методів і прийомів заради досягнення бажаного результату. Таким бачиться Павло Платонорвич під час роботи секретарем Аргангельського статистичного комітету, при проведенні експедицій по вивченню районів Півночі Європейської Росії, при організації Південно-Західного Відділу російського географічного товариства в Києві, при проведенні перепису населення м. Архангельська і районів губернії, при проведенні перепису населення м.Києва, у Київському технічному товаристві та багатьох інших заходах. Його рішучість і методи проведення тих чи інших досліджень завжди сприймалися представниками влади в особі губернаторів, які з гордістю представляли досягнуті результати, здобуті Чубинським, у вищі наукові інстанції Російського географічного товариства та уряду.

У цьому виданні представлено різнобічну інформацію про осіб, причетних до зв’язків з науковою діяльністю П.Чубинського в Архангельському статистичному комітеті, при проведененні переписів, при організації і роботі в Південно-Західному Відділі географічного товариства в Києві, при проведенні етнографічно-статистичнгих експедицій в Україні і за її межами, в містерстві шляхів сполучення, у великому колі особистих знайомств – все це стало основою для створення енциклопедії П.П.Чубинського. В ній подано широкий діапазон його праць, статей, звітів, промов, взятих з наявних друкованих джерел і архівих матеріалів, поданих анотовано, за винятком не доступних авторові газетних публікацій в «Архангельських губернських відомостях» та інших виданнях.В цьому випадку автор подає назву статті П.Чубинського і назву видання, де вона надрукована. Також обминув прізвища тих членів Південно-Західного відділу географічного товариства, вказаних у книзі Ф.Савченка. «Заборона українства 1976 р.» ( Харків-Київ, 1930.-сс.271-275), які, крім цього списку більше ніде не згадуються.

Це перше універсальне довідкове видання про П.П.Чубинського є працею одного автора і упорядника, який впродовж 30 років збирав матеріали і вивчав його біографію. Маючи наявну джерельну базу і архівні документи , вирішив подати в енциклопедичному довіднику для широкого ознайомлення дослідників творчої спадщини П.П.Чубинського, студентів, учнів, всіх зацікавлених осіб, для кого постать всесвітньовідомого етнографа і фольклориста стала своєрідним материком народознавства.

25 Січня 2024
Електронні книги
Валізка з книжками

20 січня 2024 Бориспільська бібліотека для дітей отримала подарунок - «Валізку з книжками», створену Міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut разом із експертами з літератури. Валізка з книжками» - це книжки українських авторів, які були написані в час, коли війна торкнулася кожного. Про те, як правильно говорити з дитиною про війну. Як пояснити маленькій людині, що відбувається, дитячою мовою.

Крім книжок в них є сенсорні іграшки, розмальовки та психологічні посібники.

Адже під час війни книги залишаються важливим засобом підтримки і розради.

Міністерство закордонних справ Німеччини та команда Goethe-Institut, спільно з Українським інститутом книги з експертами з літератури створили чарівні валізки. Валізки наповнені не лише книжками, а і розмальовками та іграми. І чудовий книжковий черв'ячок, який дуже любить книжки. І точно допоможе розговорити або розчитати відвідувачів дитячої бібліотеки.

Експерти з дитячої літератури обрали для валізки найкращі книги, з якими дітям буде легше керувати своїми емоціями та обговорювати те, що їх турбує, або ж просто занурюватися в історії та шукати в них опори.

20 Січня 2024
Дитяча бібліотека
Слово жінки

10 січня 2024 року у Бориспільській Публічній бібліотеці імені Вячеслава Чорновола на зустріч у колі однодумців зібралися учасниці клубу ментального здоров’я «Берегиня», яких об’єднала любов до бібліотеки та книги. Учасниці переглянули відеопрезентацію про творчий шлях української художниці Любові Панченко.

Для голосних читань, які провела бібліотекар Олена Шкребтієнко, було запропоновано роман-молитву Тетяни Пишнюк «Божа вивірка».

Алевтина Денисенко пограла на піаніно чарівні мелодії про неповторний Київ, які заполонили учасниць клубу, адже звучали знайомі пісні, і їм підспівували усі присутні.

Світлана Бойко презентувала авторські книги з саморозвитку та подарувала бібліотеці ретрономери журналу «Слово жінки». Валентина Петрова пригостила всіх вітамінними салатами, які вона приготувала. У традиційній рубриці «Будемо здорові» Тетяна Котенжі розповіла як знімати стрес, а Людмила Афонічкіна поділилася секретом ранкового масажу. Методист Катерина Майко провела огляд літератури «Здоров’я на вашому столі» та ознайомила з книжковими новинками. Зустріч пройшла у невимушеній дружній атмосфері.

Ми дякуємо нашим захисникам за можливість таких зустрічей.

10 Січня 2024
Центральна бібліотека
Заняття Медіафакультету «Цифрова освіта»

Щочетверга в Бориспільський Публічній бібліотеці проходять заняття Медіафакультету «Цифрова освіта». Програма навчання підходить для кожного бажаючого.

Після закінчення навчання людина вміло користуватиметься клавіатурою з мишею, безпечною пошуковою системою в Інтернеті, зможе працювати з вікнами, файлами та папками, користуватися електронною поштою, флешками, а також освоїть інші цікаві програми. Слухачі навчаться користуватися всіма можливостями застосунку «Дія».

Окрім цього, вони зможуть переглядати фільми в режимі реального часу, знаходити та слухати улюблену музику, спілкуватися по відеозв’язку з рідними, які перебувають у різних країнах світу, комунікувати у соцмережах (Facebook, YouTube). Атмосфера живого спілкування в затишній обстановці сприяє цікавим знайомствам, дружбі, а наш досвідчений та уважний викладач провідний бібліотекар Людмила Базікалова враховує особливості кожного слухача та завжди приділяє необхідну увагу.

28 Грудня 2023
Центральна бібліотека