Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Заняття Медіафакультету «Цифрова освіта»

Щочетверга в Бориспільський Публічній бібліотеці проходять заняття Медіафакультету «Цифрова освіта». Програма навчання підходить для кожного бажаючого.

Після закінчення навчання людина вміло користуватиметься клавіатурою з мишею, безпечною пошуковою системою в Інтернеті, зможе працювати з вікнами, файлами та папками, користуватися електронною поштою, флешками, а також освоїть інші цікаві програми. Слухачі навчаться користуватися всіма можливостями застосунку «Дія».

Окрім цього, вони зможуть переглядати фільми в режимі реального часу, знаходити та слухати улюблену музику, спілкуватися по відеозв’язку з рідними, які перебувають у різних країнах світу, комунікувати у соцмережах (Facebook, YouTube). Атмосфера живого спілкування в затишній обстановці сприяє цікавим знайомствам, дружбі, а наш досвідчений та уважний викладач провідний бібліотекар Людмила Базікалова враховує особливості кожного слухача та завжди приділяє необхідну увагу.

28 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Новорічний вогник

Завдяки співпраці Управління культури і інформаційної політики Бориспільської міської ради, Творчому клубу "Спілка митців Борисполя", Бориспільській Публічній бібліотеці ім.В.Чорновола та Міській бібліотеці для дітей 23 грудня 2023 року в Публічній бібліотеці ім.В.Чорновола та Міській бібліотеці для дітей відбулися два майстеркласи із виготовлення свічок "Новорічний вогник", які провела майстриня Тетяна Цівун.

Майстриня допомогла маленьким творцям розкрити свою творчість та виробити свої унікальні свічки. У цьому процесі діти вчаться не лише мистецтву створення свічок, а й спілкуванню.

Кожна свічка стала втіленням фантазії та тепла. Аура світла, тепла та енергетики дитячих долонь панували на цих заходах. Корисно, цікаво, креативно провели дітки вільний час!

Усі кошти від проведення майстер-класів передані на потреби ЗСУ.

23 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного

15 грудня в бібліотеці відбулась презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного, на якій представлений його творчий доробок - живописні роботи і скульптура. Провідна тема представлених робіт - ВОЛЯ. Окремий розділ виставки займають яскраві живописні картини Оксани Явної, дружини художника.

Познайомитись з митцем та його творчістю прийшли користувачі бібліотеки, шанувальники мистецтва. Серед гостей - мистецтвознавець і педагог Олена Гурьєва зі студійцями X-studio, які ставили питання художнику, розмірковували над його творами.

Познайомитись з майстром прийшли голова Бориспільської спілки митців Катерина Коваль та народна майстриня- лялькарка Олена Кравчун.

15 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня»

13 грудня 2023 в Публічній бібліотеці ім. Вʼячеслава Чорновола відбулось чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». На засіданні берегині разом з лікарем-волонтером Тетяною Котенжі працювали з вправами, які знімають нервове напруження: «Струси з себе стрес», «Відчепись з гачка», «Прогулянка по колу», «Візуалізація», «Цеглина», «Сокира». «Вам завжди допоможе позитивне мислення! Тому женіть погані думки, дякуйте за те, що маєте, і тоді у вас ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!» - радить Тетяна Котенжі.

З метою популяризації книги та читання бібліотекар Оленка Шкребтієнко провела голосні читання твору Юлії Хотинської «Таємниця бабусиної хустки». ( Збірка оповідань «Вузлик на пам’ять». Історії та спогади про бабусю.)

Уміння співпереживати, взаємоповага, любов до книги, різноманітні інтереси об’єднують учасниць клубу «Берегиня», допомагають з оптимізмом дивитися у майбутнє, знаходити моральну підтримку серед товариства у важкі часи.

13 Грудня 2023
Центральна бібліотека
В український рідний край їде святий Миколай

Зроду-віку в нашому краї ми передаємо у спадок своїм дітям звичаї, обряди, залишаючи добру пам’ять і про самих себе. В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забуває традиції і звичаї батьків, карається Богом і людьми.

За давньою українською легендою св. Петро та св. Павло тримають ключі від світу. Петро замикає тепло, а як настає грудень, гукає Миколая: «Брате, пусти зиму!». Миколай, перебравши ключі, починає сіяти снігом. Настає зима.

І одним з найбільш бажаних і довгоочікуваних свят є свято св. Миколая. За традицією, вночі св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушки. Діти пишуть листи, в яких розповідають, що хорошого чи поганого зробили протягом року.

«В український рідний край їде святий Миколай» - Під такою назвою в Бориспільській міській бібліотеці для дітей 13 грудня 2023 відбувся літературний ранок.

13 Грудня 2023
Дитяча бібліотека
Миколаївські читання

6 грудня 2023 в рамках Національного тижня читання та в день Миколи Чудотворця в читальній залі відбулись традиційні Миколаївські читання, започатковані нашим земляком Миколою Боровком.

Бориспільщина багата на поетичні імена, серед яких наші незабутні талановиті поети Микола Шостак і Микола Карпенко, прозвучали їхні твори.

Поети, члени Національної спілки письменників України Микола Боровко та Микола Федоров читали власні поезії, спілкувались з відвідувачами літературного свята. Микола Маркіянович прочитав свої поезії, присвячені героїчній боротьбі наших захисників та представив нові вірші з майбутньої книги, які присутні нагородили оплесками. Кожен учасник зустрічі отримав у дарунок поетичні збірки Миколи Боровка та Миколи Федорова.

6 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Бориспільські берегині - за ментальне здоров’я.

29 листопада 2023 в Публічній бібліотеці ім. Вʼячеслава Чорновола відбулось чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». На засіданні клубу методист Катерина Майко озвучила презентацію до 123 -річчя від дня народження Катерини Білокур з оглядом робіт знаменитої художниці.

З метою популяризації книги та читання бібліотекар Оленка Шкребтієнко провела голосні читання твору Володимира Яворівського «Автопортрет з уяви», який розповідає про життя славетної художниці Катерини Білокур. Учасниці клубу, перебуваючи під враженням від творів Катерини Білокур, виконали вправу з арт терапії, яка допомогла їм розібратися у власних почуттях і проблемах, сприяла розкриттю творчого потенціалу та усвідомленню особливостей жіночого «Я».

29 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Клуб ментального здоровʼя «Берегиня»

22 листопада в Публічної бібліотеки ім. Вʼячеслава Чорновола відбулась перше засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». Розпочала роботу клубу директор бібліотеки Жанна Кручиніна, яка наголосила, що ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Згідно з визначенням ВООЗ «ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та брати участь у суспільному житті». Важливою складовою є знання і спілкування рідною мовою. Саме для цього необхідно читати українською, слухати українські пісні, співати, чим в подальшому планують займатися на засіданнях клубу «Берегиня».

На зустрічі було розглянуто питання здорового способу життя в традиціях українського народу, а саме імунітету під час зимово- весняного міжсезоння. Лікарські рослини та корисне харчування завжди допомагали людям не лише під час хвороби, а й для зміцнення здоров'я. Імунітету - бути! Саме так стверджує наш гість – Тетяна Котенжі, лікар - лаборант з 30- річним стажем роботи.

22 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Вірші обпалені війною 2

7 листопада в Бориспільській публічній бібліотеці ім В. Чорновола відбулася презентація нової книги поетеси Віолетти Кравченко "Вірші обпалені війною 2 ". Віолетта читала нові твори з книги, ділилась своїми роздумами про життя та мову, про непросту історію українців.

На заході були присутні старшокласники бориспільського ліцею «Перспектива» ім. Володимира Мономаха, і запальна громадянська позиція поетеси, її акторське читання і запал не змогли лишити їх байдужими. Поезії про добровольців, вдів та матерів загиблих героїв, нові могили на цвинтарі -- нагадують нам, що не можна забувати війну, яка ще не закінчилась. І кожен має щось робити, донатити, допомагати волонтерам, говорити українською! Ці спільні дії наближають нашу спільну Перемогу.

7 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Стартували чергові курси української мови

1 листопада 2023 в Бориспільській публічній бібліотеці ім В.Чорновола за сприяння Управління культури і інформаційної політики Бориспільської міської ради та у співпраці з Управлінням освіти стартували чергові курси української мови.

Слухачами стали переважно переселенці, які хочуть краще знати українську мову. Вчителі української з ліцеїв Бориспільської громади на першому занятті ознайомили слухачів з наступними темами:

«Історія, походження та розвиток української мови» (Молнер Вікторія Василівна - Кучаківській ліцей їм. гетьмана Івана Сулими).

«Алфавіт. Відмінності звуків» (Яременко Вікторія Олексіївна - Бориспільський ліцей їм. Мономаха).

«Знайомство або Як тебе звати. Привітання, звертання» (Попова Наталія Вікторівна - Бориспільський академічний ліцей їм. А.Федорчука).

Директор бібліотеки Жанна Кручиніна порекомендувала присутнім книги на допомогу вивченню української мови.

1 Листопада 2023
Центральна бібліотека