Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного

15 грудня в бібліотеці відбулась презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного, на якій представлений його творчий доробок - живописні роботи і скульптура. Провідна тема представлених робіт - ВОЛЯ. Окремий розділ виставки займають яскраві живописні картини Оксани Явної, дружини художника.

Познайомитись з митцем та його творчістю прийшли користувачі бібліотеки, шанувальники мистецтва. Серед гостей - мистецтвознавець і педагог Олена Гурьєва зі студійцями X-studio, які ставили питання художнику, розмірковували над його творами.

Познайомитись з майстром прийшли голова Бориспільської спілки митців Катерина Коваль та народна майстриня- лялькарка Олена Кравчун.

15 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня»

13 грудня 2023 в Публічній бібліотеці ім. Вʼячеслава Чорновола відбулось чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». На засіданні берегині разом з лікарем-волонтером Тетяною Котенжі працювали з вправами, які знімають нервове напруження: «Струси з себе стрес», «Відчепись з гачка», «Прогулянка по колу», «Візуалізація», «Цеглина», «Сокира». «Вам завжди допоможе позитивне мислення! Тому женіть погані думки, дякуйте за те, що маєте, і тоді у вас ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!» - радить Тетяна Котенжі.

З метою популяризації книги та читання бібліотекар Оленка Шкребтієнко провела голосні читання твору Юлії Хотинської «Таємниця бабусиної хустки». ( Збірка оповідань «Вузлик на пам’ять». Історії та спогади про бабусю.)

Уміння співпереживати, взаємоповага, любов до книги, різноманітні інтереси об’єднують учасниць клубу «Берегиня», допомагають з оптимізмом дивитися у майбутнє, знаходити моральну підтримку серед товариства у важкі часи.

13 Грудня 2023
Центральна бібліотека
В український рідний край їде святий Миколай

Зроду-віку в нашому краї ми передаємо у спадок своїм дітям звичаї, обряди, залишаючи добру пам’ять і про самих себе. В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забуває традиції і звичаї батьків, карається Богом і людьми.

За давньою українською легендою св. Петро та св. Павло тримають ключі від світу. Петро замикає тепло, а як настає грудень, гукає Миколая: «Брате, пусти зиму!». Миколай, перебравши ключі, починає сіяти снігом. Настає зима.

І одним з найбільш бажаних і довгоочікуваних свят є свято св. Миколая. За традицією, вночі св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушки. Діти пишуть листи, в яких розповідають, що хорошого чи поганого зробили протягом року.

«В український рідний край їде святий Миколай» - Під такою назвою в Бориспільській міській бібліотеці для дітей 13 грудня 2023 відбувся літературний ранок.

13 Грудня 2023
Дитяча бібліотека
Миколаївські читання

6 грудня 2023 в рамках Національного тижня читання та в день Миколи Чудотворця в читальній залі відбулись традиційні Миколаївські читання, започатковані нашим земляком Миколою Боровком.

Бориспільщина багата на поетичні імена, серед яких наші незабутні талановиті поети Микола Шостак і Микола Карпенко, прозвучали їхні твори.

Поети, члени Національної спілки письменників України Микола Боровко та Микола Федоров читали власні поезії, спілкувались з відвідувачами літературного свята. Микола Маркіянович прочитав свої поезії, присвячені героїчній боротьбі наших захисників та представив нові вірші з майбутньої книги, які присутні нагородили оплесками. Кожен учасник зустрічі отримав у дарунок поетичні збірки Миколи Боровка та Миколи Федорова.

6 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Бориспільські берегині - за ментальне здоров’я.

29 листопада 2023 в Публічній бібліотеці ім. Вʼячеслава Чорновола відбулось чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». На засіданні клубу методист Катерина Майко озвучила презентацію до 123 -річчя від дня народження Катерини Білокур з оглядом робіт знаменитої художниці.

З метою популяризації книги та читання бібліотекар Оленка Шкребтієнко провела голосні читання твору Володимира Яворівського «Автопортрет з уяви», який розповідає про життя славетної художниці Катерини Білокур. Учасниці клубу, перебуваючи під враженням від творів Катерини Білокур, виконали вправу з арт терапії, яка допомогла їм розібратися у власних почуттях і проблемах, сприяла розкриттю творчого потенціалу та усвідомленню особливостей жіночого «Я».

29 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Клуб ментального здоровʼя «Берегиня»

22 листопада в Публічної бібліотеки ім. Вʼячеслава Чорновола відбулась перше засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». Розпочала роботу клубу директор бібліотеки Жанна Кручиніна, яка наголосила, що ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Згідно з визначенням ВООЗ «ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та брати участь у суспільному житті». Важливою складовою є знання і спілкування рідною мовою. Саме для цього необхідно читати українською, слухати українські пісні, співати, чим в подальшому планують займатися на засіданнях клубу «Берегиня».

На зустрічі було розглянуто питання здорового способу життя в традиціях українського народу, а саме імунітету під час зимово- весняного міжсезоння. Лікарські рослини та корисне харчування завжди допомагали людям не лише під час хвороби, а й для зміцнення здоров'я. Імунітету - бути! Саме так стверджує наш гість – Тетяна Котенжі, лікар - лаборант з 30- річним стажем роботи.

22 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Вірші обпалені війною 2

7 листопада в Бориспільській публічній бібліотеці ім В. Чорновола відбулася презентація нової книги поетеси Віолетти Кравченко "Вірші обпалені війною 2 ". Віолетта читала нові твори з книги, ділилась своїми роздумами про життя та мову, про непросту історію українців.

На заході були присутні старшокласники бориспільського ліцею «Перспектива» ім. Володимира Мономаха, і запальна громадянська позиція поетеси, її акторське читання і запал не змогли лишити їх байдужими. Поезії про добровольців, вдів та матерів загиблих героїв, нові могили на цвинтарі -- нагадують нам, що не можна забувати війну, яка ще не закінчилась. І кожен має щось робити, донатити, допомагати волонтерам, говорити українською! Ці спільні дії наближають нашу спільну Перемогу.

7 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Стартували чергові курси української мови

1 листопада 2023 в Бориспільській публічній бібліотеці ім В.Чорновола за сприяння Управління культури і інформаційної політики Бориспільської міської ради та у співпраці з Управлінням освіти стартували чергові курси української мови.

Слухачами стали переважно переселенці, які хочуть краще знати українську мову. Вчителі української з ліцеїв Бориспільської громади на першому занятті ознайомили слухачів з наступними темами:

«Історія, походження та розвиток української мови» (Молнер Вікторія Василівна - Кучаківській ліцей їм. гетьмана Івана Сулими).

«Алфавіт. Відмінності звуків» (Яременко Вікторія Олексіївна - Бориспільський ліцей їм. Мономаха).

«Знайомство або Як тебе звати. Привітання, звертання» (Попова Наталія Вікторівна - Бориспільський академічний ліцей їм. А.Федорчука).

Директор бібліотеки Жанна Кручиніна порекомендувала присутнім книги на допомогу вивченню української мови.

1 Листопада 2023
Центральна бібліотека
Нескорений Херсон

4-ий фільм програми фестивалю Docudays UA переглянули в бібліотеці 27 жовтня 2023 року - «Нескорений Херсон» режисера Устина Данчука. Історія журналістів медіаплатформи «Вгору», які супроводжували своє рідне місто у найважчі хвилини війни, попри усі небезпеки . Захоплення міста, мирні протести, тривала окупація, постійні обстріли і руйнування, звільнення Херсона, руйнування Каховської ГЕС – ці та інші події невпинно транслюють журналісти "Вгору".

По закінченні стрічки глядачі аплодували нескореним херсонцям та знімальній групі, потім жваво ділились емоціями, які викликав у них фільм -- біль і неймовірна гордість за херсонців, які безстрашно демонстрували свою українську громадянську позицію. Режисер фільму Устин Данчук і журналістка платформи Ліза Жарких після перегляду стрічки натхненно відповідали на питання журналістів та глядачів. Присутні херсонці та інші переселенці ділились своїми історіями та рефлексіями. Учасники фільму розповіли про херсонців, які попри складнощі і небезпеку лишаються в місті, гумор і незламність -- ознака українців.

На перегляд завітали представники Бориспільського райвідділу філії Державної установи «Центр пробації» зі своїми підопічними.

27 Жовтня 2023
Центральна бібліотека
Перегляд фестивальної стрічки «В Україні»

25 жовтня в Бориспільській публічній бібліотеці ім. В. Чорновола в рамках Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся колективний перегляд фестивальної стрічки «В Україні».

Польські режисери Томаш Волський та Пьотр Павлус вирішили зняти фільм про війну дещо в незвичний для нас спосіб: вони показують, а не розказують, що відбувається у понівечених містах та зруйнованих селах.

Фільм - це зафіксоване відео спостереження за людьми в постраждалих від війни містах України. Зруйновані будинки, дитячі майданчики з дітьми, що гуляють поруч, люди у чергах за благодійними обідами та гуманітарною допомогою; метро, в якому живуть люди, цвинтар з безліччю нових могил з прапорами -- ці та інші кадри беззаперечно показують нашу реальність. Автори фільму пропонують глядачу сформувати власний погляд на війну, без дикторського тексту та свого режисерського бачення, просте, жорстоке фіксування дійсності.

Після перегляду глядачі обмінялись своїми враженнями від побаченого, ще раз переконались, що війна - найжахливіше, що може трапитися з людьми.

25 Жовтня 2023
Центральна бібліотека