Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

В український рідний край їде святий Миколай

Зроду-віку в нашому краї ми передаємо у спадок своїм дітям звичаї, обряди, залишаючи добру пам’ять і про самих себе. В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забуває традиції і звичаї батьків, карається Богом і людьми.

За давньою українською легендою св. Петро та св. Павло тримають ключі від світу. Петро замикає тепло, а як настає грудень, гукає Миколая: «Брате, пусти зиму!». Миколай, перебравши ключі, починає сіяти снігом. Настає зима.

І одним з найбільш бажаних і довгоочікуваних свят є свято св. Миколая. За традицією, вночі св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушки. Діти пишуть листи, в яких розповідають, що хорошого чи поганого зробили протягом року.

«В український рідний край їде святий Миколай» - Під такою назвою в Бориспільській міській бібліотеці для дітей 13 грудня 2023 відбувся літературний ранок.

Провідний бібліотекар Тетяна Руденко радо зустріла своїх маленьких читайликів. Ознайомила з легендами та переказами, в яких розповідається про Миколая, історію його дитинства та життя. Тетяна Григорівна наголосила, що свято Миколая вчить нас злагоді і доброзичливості, кличе нас до милосердя, вчить любові до ближнього, до оточуючого середовища, до нашої неньки-України.

Маленькі читайлики, вихованці ДНЗ «Росинка» прийшли з подарунками: віршами, історіями, загадками, якими радо ділилися. Від св. Миколая діти отримали солодощі. Свято пройшло весело, змістовно, всі разом загадали бажання. І, здається, воно було у всіх однакове…