Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
В‘ячеслав Чорновіл як символ Національної ідеї

19 березня 2023 в Центральній бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола відбувся круглий стіл «В‘ячеслав Чорновіл як символ Національної ідеї».

На зустріч завітали рухівці, читачі бібліотеки та старшокласники Бориспільського ліцею їм. Володимира Мономаха.

Почався захід з вшанування пам‘яті В‘ячеслава Чорновола хвилиною мовчання.

Гість заходу Василь Деревинський, доктор історичних наук, професор, розповів про щорічні Всеукраїнські Чорноволівські читання, які були започатковані для вивчення ідейного спадку та діяльності В.Чорновола. В.Ф.Деревінський подарував бібліотеці черговий випуск «Чорноволівських читань», упорядником якого він є.

19 Березня 2023
Центральна бібліотека
Літературний дайджест «Світ Григорія Сковороди»

23 листопада 2022 у Бориспільській Публічній бібліотеці ім. В’ячеслава Чорновола відбувся літературний дайджест «Світ Григорія Сковороди» з нагоди 300-річчя від дня народження філософа і поета. Серед учасників заходу були представники Бориспільського райвідділу філії Державної установи «Центр пробації».

Присутні доторкнулись до унікальної постаті філософа, дізнались цікаві факти його біографії, концептуально осмислили значення творчості Сковороди для світу.

23 Листопада 2022
Центральна бібліотека
Книжкова виставка «Великий державотворець»

11 жовтня 2022 р. Іванківський краєзнавчий музеї спільно з Іванківською сільською бібліотекою представили фото - книжкову виставку «Великий державотворець», присвячену 350- річчю від дня народження українського політичного, державного і військового діяча, Генерального писаря, Гетьмана Війська Запорізького, поета і публіциста, автора першої української Конституції Пилипа Степановича Орлика. В центрі виставки портрет і книга про П.Орлика, фотографії присвячені його життю і діяльності, а також широка панорама книг про добу козаччини та фотокопії першої української Конституції під назвою «Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорізького». Конституція Пилипа Орлика - документ великої значущості в історії українського державотворення, перша українська та одна з перших європейських конституцій. Навіть короткий виклад положень конституції П.Орлика вказує на його однозначну прогресивність. Зокрема, йдеться про відокремлення влади законодавчої та виконавчої від судової, а також про обмеження влади самого гетьмана і, головне, про захист людей від різноманітних утисків та беззаконня, що чинилися урядовцями і доводили народ до скрути. Конституція також передбачала політичну незалежність України від Московії та розбудову незалежної від Московського патріархату української православної церкви.

11 Жовтня 2022
Центральна бібліотека
Знайомство, або Як тебе звати?

2 серпня 2022 за ініціативи Виконавчого комітету Бориспільської міської ради на базі Бориспільської Публічної бібліотеки ім. В.Чорновола та за підтримки Управління освіти і науки Бориспільської міської ради відбулося перше заняття другого потоку безкоштовного курсу з вивчення та вдосконалення української мови.

На вступному занятті розглядали тему «Знайомство, або Як тебе звати? Алфавіт. Відмінності звуків. Вимова голосних та приголосних звуків. Привітання. Звертання. Етикетні формули. Час і період. Місяці». Провели заняття вчителі української мови та літератури Кучаківської ЗОШ Віта Молнар та Неля Дмитренко.

Протягом цього курсу учасники отримуватимуть практичні завдання, рекомендації та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар’єр та повністю перейти на державну мову.

До першого заняття долучилося близько 20 слухачів, які приїхали з Харкова, Донецька, Луганська, Київщини та інших міст України.

2 Серпня 2022
Центральна бібліотека
Заняття чергової групи Медіафакультету «Цифрова освіта»

23 червня 2022 року в Бориспільській Центральній бібліотеці відбулось заняття чергової групи Медіафакультету «Цифрова освіта».

В набраній групі - 9 осіб, серед них внутрішньо переміщені особи, лікарі та вчителі.

На слухачів медіафакультету чекало цікаве заняття за темою: «Введення в предмет комп’ютерна грамотність. Основні складові персонального комп’ютера», на якому прослухали змістовну лекцію, ознайомились із сучасними гаджетами та технологіями.

Навчання триватиме лише три місяці; за цей час яких слухачі отримують базові знання користування ПК та практичні навики з е-врядування. Це і онлайнпроплати, е-закупи та інші послуги.

Викладач курсу - провідний бібліотекар Людмила Базікалова. Заняття в бібліотеці проходять безкоштовно.

23 Червня 2022
Центральна бібліотека
Вимова приголосних звуків. Назви частин тіла. Одяг і розмір

«Найбiльше i найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє авнє життя i своï сподiванки, розум, досвiд, почування.»
Панас Мирний

23.06 в Міській центральній бібліотеці відбулося чергове заняття безкоштовного курсу із вивчення української мови.

Слухачі курсу опановували нові знання та навички з теми «Вимова приголосних звуків. Назви частин тіла. Одяг і розмір».

Заняття провели вчителі української мови та літератури Бориспільського НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського Новосад Лідія та Адамець Людмила.

23 Червня 2022
Центральна бібліотека
Моя сім’я. Моя професія. Погода

«Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу»
Олесь Гончар

21.06 в Міській центральній бібліотеці відбулося чергове заняття безкоштовного курсу із вивчення української мови.

Слухачі курсу опановували нові знання та навички з теми «Моя сім’я. Моя професія. Погода». Заняття провела вчитель української мови та літератури Бориспільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Сокол Валентина Василівна.

21 Червня 2022
Центральна бібліотека
Вивчай українську

16.06 в Міській центральній бібліотеці відбулося друге заняття безкоштовного курсу із вивчення української мови.

Тема сьогоднішньої зустрічі – «Вимова голосних звуків. Час і період. Місяці. Будні та вихідні».

Заняття провели вчителі української мови та літератури Бориспільського академічного ліцею ім. А. Федорчука Тихоненко Юлія Миколаївна та Шибанова Наталія Анатоліївна.

Всі присутні були активними учасниками освітнього процесу, приймали участь у дискусіях та виконували практичні завдання. На згадку присутні отримали Фотоальбом «Бориспіль».

16 Червня 2022
Центральна бібліотека
Як парость виноградної лози, плекайте мову

14.06 на базі Міської центральної бібліотеки за підтримки Управління освіти стартував безкоштовний курс із вивчення української мови.

З вітальним словом до присутніх слухачів звернулась Бриль Людмила Миколаївна, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Відбулося перше вступне заняття за темою «Знайомство, або Як тебе звати? Алфавіт. Відмінності звуків.», яке провели вчителі Бориспільської ЗОШ №8 Яценко Олена Василівна та Лукаш Юлія Вікторівна.

До першого заняття долучилося більше 20 людей, віком від 17 до 70 років, з Харкова, Маріуполя, Луганська, Київської області та інших міст України.

14 Червня 2022
Центральна бібліотека
«У ронделя сонячному колі»

13 травня 2022 в рамках Vlll Міжнародного фестивалю ронделя в Бориспільській центральній бібліотеки відбувся літературно-мистецький форум «У ронделя сонячному колі».

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Бориспільської МТГ Володимир Борисенко. Володимир Костянтинович вручив Грамоти, пам’ятні медалі та грошову винагороду лауреатам конкурсу «Рондель року». Переможці: Людмила Мозгова, Лідія Руденко, Лідія Яцкова.

Географія фестиваля пролягла від Борисполя до Тернополя, Рівненщини, Хмельниччини, Болгарії, Польщі і, навіть, Бразилії.

Присутні в залі учасники цьогорічного фестивалю прочитали свої нові ронделі - Володимир Барна, Борис Пономаренко, Людмила Мозгова, Ольга Кіс, Інна Ковальчук, Микола Федоров, Володимир Литвин, Петро Засенко, Любов Костянець, Валентина Купрієнко, Наталя Можайкіна...

13 Травня 2022
Центральна бібліотека