Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Спілкуємося українською

«Спілкуємося українською» - під таким девізом у бібліотеці-філії в Міжнародний день захисту рідної мови відбувся День рідної мови.

Провідний бібліотекар Ніна Бахмат брала інтерв'ю у читачів бібліотеки про те, як зберегти рідну мову в Україні, очистити її від мовних бур'янів, лихослів'я. Адже цьому молодому поколiнню випало складне i вiдповiдальне завдання — вiдродження української мови, державностi, нацiї. За них цього нiхто не зробить і це їхній iсторичний обов’язок, виправдання їхнього перебування на цьому свiті. І, щоб не було запiзно, потрібно діяти, починаючи з себе.

21 Лютого 2019
Філія
Гості «Чубинський fest» у бібліотеці

26 січня 2018 провідний бібліотекар Ніна Бахмат радо прийняла в бібліотеці-філії конкурсантів з міста Біла Церква, які брали участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Чубинський fest», що відбувався в міському будинку культури нашого міста. Учасники конкурсу вдосконалювали свою майстерність перед виступом: грали на музичних інструментах, а вокалісти розспівувались. Бібліотекар запропонувала артистам творчий відпочинок – перегляд книг і журналів, участь у виготовленні в’язаних виробів, перегляд мультфільмів, спілкування в соціальних мережах. А ще бібліотекар пригостила гостей чаєм. Було весело, гамірно, змістовно і креативно. Та головне, що відбулось знайомство та цікаве спілкування між гостями та читачами бібліотеки.

26 Січня 2019
Філія
Слайд-презентація «Історія Соборності у світлинах»

В бібліотеці-філії 18 січня 2019 була представлена читачам слайд-презентація «Історія Соборності у світлинах», підготовлена провідним бібліотекарем Ніною Бахмат. Щороку 22 січня український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 100 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

18 Січня 2019
Філія
Українське диво – Марія Примаченко

12 січня в бібліотеці-філії було проведено мистецько-краєзнавчу годину «Українське диво – Марія Примаченко» з нагоди 110-ої річниці від дня народження великої української художниці, майстра народного декоративного розпису. Її творчість надзвичайно багатогранна, а малярська манера – індивідуальна, ні на чию не схожа.

12 Січня 2019
Філія
Різдво у хату несе щастя багато

В бібліотеці-філії відбулися святкові посиденьки «Різдво у хату несе щастя багато». Провідний бібліотекар Ніна Бахмат привітала присутніх з прийдешніми Різдвяними святами та розповіла про народні звичаї Свят-вечора і свята Різдва Христового. Різдво в Україні, як і будь-де в християнському світі, залишається найулюбленішим родинним святом. Святкування Різдва, в якому поєдналися християнські і давні народні традиції, це не просто гуляння, застілля, а низка різноманітних ритуалів. Це насамперед Свята вечеря – спільна для всієї родини, котра складається з 12 страв. У ці святкові дні наші душі охоплює особлива радість. У нас, в Україні, магія різдвяних днів нерозривно пов’язана з численними традиціями, серед яких одне з найважливіших місць займають колядки та різноманітні святкові віншування. Коляда, переходячи з покоління в покоління, є отим чистим джерелом, яке наповняє людські серця щедрістю і добротою, тим самим наближаючи їх до Бога.

4 Січня 2019
Філія
Світлий геній українського слова – Григорій Квітка-Основ'яненко

З нагоди 240-річчя від дня народження Григорія Квітки-Основ'яненка в бібліотеці-філії відбулися Голосні читання «Світлий геній українського слова – Григорій Квітка-Основ'яненко». Провідний бібліотекар Ніна Бахмат ознайомила відвідувачів з основними віхами життя українського письменника Григорія Федоровича Квітки (його справжнє ім’я), який увійшов в історію української літе¬ратури як зачинатель і перший класик художньої прози.

3 Грудня 2018
Філія
Книжкова виставка «Мелодійна, ніжна, солов’їна – рідна мова»

9 листопада в бібліотеці-філії провідним бібліотекарем Ніною Бахмат була підготовлена та представлена користувачам книжкова виставка «Мелодійна, ніжна, солов’їна – рідна мова», з книг якої можна розширити свій кругозір про нашу рідну мову, про шлях її становлення та розвитку, познайомитись з висловами та цитатами відомих людей про її красу, з народною мудрістю, зі славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками. Для найменших читачів представлені новенькі книжечки українських дитячих письменників.

9 Листопада 2018
Філія
Батуринська трагедія 1708 року

В бібліотеці-філії в день пам’яті жертвам одного з найтрагічніших епізодів української історії – знищення російськими військами гетьманської столиці Батурин та жорстокої розправи над його мешканцями (2.11.1708 р.) були проведені голосні читання романа Романа Іваничука «Орда».

В творі яскраво висвітлено перший в історії масовий геноцид українців. За оцінками істориків, жертвами масового вбивства стали від 11 до 15 тисяч містян. В ході цих дій були вирізані всі мешканці міста, незалежно від віку і статі. Саме місто було пограбоване, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом Меншикова, було спалене, а церкви знищені. «А в городі у Батурині мужиків да жінок у пень сікли да рубали. Церкви палили, святості да ікони під ноги топтали...».

2 Листопада 2018
Філія
Бібліотечне свято «Моє славне місто»

З нагоди відзначення 1003-ї річниці від першої літописної згадки про місцевість, де нині стоїть Бориспіль, та святкування Дня міста в бібліотеці філії проведено Бібліотечне свято «Моє славне місто».

Провідний бібліотекар Ніна Бахмат ознайомила читачів з історичною довідкою про Бориспіль, розповіла про письменників краю. Провела вікторину-подорож «Чи знаєте ви Бориспіль?» про історичне минуле міста, під час якої діти відшукували відповіді на запитання в книгах, представлених на краєзнавчій виставці «Моє славне місто». Кожен зміг перевірити себе на знання історії рідного краю.

17 Вересня 2018
Філія
Від краєзнавства до краєлюбства

В бібліотеці-філії з 5.06.по 14.06 проводилась декада краєзнавчих знань під гаслом «Від краєзнавства до краєлюбства». З метою популяризації краєзнавчої літератури провідним бібліотекарем Ніною Бахмат в бібліотеці була організована краєзнавча виставка «Мій рідний край», біля якої проводились бесіди з читачами.

Для більш ширшого пізнання історії міста, побуту українців бібліотека-філія організувала 13 екскурсій для дітей зі шкільних таборів ЗОШ №3 та НВК «Гімназія «Перспектива» до Світлиці міського центру туризму та краєзнавства учнівської молоді. Бібліотека-філія стала містком з’єднання між школою та центром туризму та краєзнавства. Адже у співпраці з установою, яка також здійснює краєзнавчу роботу розширюються можливості бібліотеки і зміцнення цих зв`язків вносить в краєзнавчу діяльність новий зміст.

14 Червня 2018
Філія