Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Різдво у хату несе щастя багато

В бібліотеці-філії відбулися святкові посиденьки «Різдво у хату несе щастя багато». Провідний бібліотекар Ніна Бахмат привітала присутніх з прийдешніми Різдвяними святами та розповіла про народні звичаї Свят-вечора і свята Різдва Христового. Різдво в Україні, як і будь-де в християнському світі, залишається найулюбленішим родинним святом. Святкування Різдва, в якому поєдналися християнські і давні народні традиції, це не просто гуляння, застілля, а низка різноманітних ритуалів. Це насамперед Свята вечеря – спільна для всієї родини, котра складається з 12 страв. У ці святкові дні наші душі охоплює особлива радість. У нас, в Україні, магія різдвяних днів нерозривно пов’язана з численними традиціями, серед яких одне з найважливіших місць займають колядки та різноманітні святкові віншування. Коляда, переходячи з покоління в покоління, є отим чистим джерелом, яке наповняє людські серця щедрістю і добротою, тим самим наближаючи їх до Бога.

Кожна дитина брала найактивнішу участь у посиденьках, дарувала всім присутнім колядки, щедрівки, загадки, різдвяні пісні. Також вирішили зінсценувати казку «Колобок» по-новому: Колобок та звірі при зустрічі говорили один одному колядки. З особливим теплом і натхненням була виконана усіма присутніми величальна «Добрий вечір тобі, пане господарю». Щира розмова, співання колядок, постановка лялькової вистави – все це створило теплу, невимушену атмосферу Довіри, Добра і Любові.

Недарма читач бібліотеки Ярослав, який нещодавно переїхав з Донецька, сказав, що і не знав, що так весело і класно можна зустрічати Різдво та вчити колядки. Ще приємно було чути, що бібліотеки Борисполя найкращі.

Так, Різдво це прекрасне свято, що сповнює людину Радістю і Любов’ю. І де б, і з ким би ми його не зустрічали –– воно завжди даруватиме світу Надію.

А по цій коляді, чесні господарі,
Ми вас вітаєм, веселих свят бажаєм
І за вас, добрих християн, Господа благаєм:
Дай вам, Боже, в мирі і здоров’ї
Ці свята відсвяткувати і Нового року дочекати,
«Христос народився! – Славімо Його!»