Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Від краєзнавства до краєлюбства

В бібліотеці-філії з 5.06.по 14.06 проводилась декада краєзнавчих знань під гаслом «Від краєзнавства до краєлюбства». З метою популяризації краєзнавчої літератури провідним бібліотекарем Ніною Бахмат в бібліотеці була організована краєзнавча виставка «Мій рідний край», біля якої проводились бесіди з читачами.

Для більш ширшого пізнання історії міста, побуту українців бібліотека-філія організувала 13 екскурсій для дітей зі шкільних таборів ЗОШ №3 та НВК «Гімназія «Перспектива» до Світлиці міського центру туризму та краєзнавства учнівської молоді. Бібліотека-філія стала містком з’єднання між школою та центром туризму та краєзнавства. Адже у співпраці з установою, яка також здійснює краєзнавчу роботу розширюються можливості бібліотеки і зміцнення цих зв`язків вносить в краєзнавчу діяльність новий зміст.

Під час проведення екскурсій, які супроводжувала бібліотекар, з кожним загоном Ніна Бахмат проводила бесіду, в ході якої визначали термін «краєзнавство», що містить у собі два значення: «край» та «знаю». Отже, воно вивчає певні віхи історичного, культурного, економічного, літературного життя й розвитку рідного краю. Згадували історію міста та видатних людей Бориспільщини. Вихованню патріотичних почуттів любові до рідної землі, збагаченню духовного світу дитини допомагає використання краєзнавчої літератури, з якою бібліотекар пропонувала ознайомитись.

Вже в самій Світлиці, хазяйкою якої є керівник гуртка народознавства Олена Кравчун, відбулося знайомство з минувшиною. Олена Іванівна розповідала про побут та звичаї українців, про проведення народних свят на гуртку, читала казки, записані в Борисполі Павлом Чубинським, проводила майстер-класи з виготовлення ангела та пропонувала народну гру «Дід Макар», в якій діти із задоволенням взяли участь. Кілька майстер-класів з виготовлення іграшки провела член Творчого клубу «Спілка митців Борисполя» Тетяна Цівун. Бібліотекар теж приймала активну участь у проведенні заходів у Світлиці.

На запрошення бібліотекаря дітей одного із загонів табору ЗОШ №3 до центру туризму супроводжували патрульні поліцейські. Вже в школі вони провели навчання з правил дорожнього руху.

Бібліотека-філія в партнерстві з Бориспільським міським центром туризму та краєзнавства учнівської молоді, ЗОШ №3, НВК «Гімназія «Перспектива», Патрульною поліцією Борисполя провела цікаві та корисні заходи. Кожна екскурсія – це були нові враження, знаходження нового у знайомому, знайомого у новому, проникнення у світ давнини, таємності, краси.

Сучасний інтерес суспільства до проблем краєзнавства дає можливість усвідомити всім, що любов до Батьківщини, відповідальності за її долю, формуються з дитинства. І тому краєзнавча робота посідає одне із важливих місць в діяльності бібліотеки-філії з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у підростаючого покоління патріотизму, національної свідомості, високої моральності та спонукати до вивчення рідного краю, його історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи.