Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Слайд-презентація «Історія Соборності у світлинах»

В бібліотеці-філії 18 січня 2019 була представлена читачам слайд-презентація «Історія Соборності у світлинах», підготовлена провідним бібліотекарем Ніною Бахмат. Щороку 22 січня український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. Саме 22 січня 100 років тому було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Під час перегляду презентації читачі розібрали такі поняття як «Соборність», «акт Злуки», «УНР», «ЗУНР», «ланцюг єднання», «універсал». Також учасники заходу не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 - 1919 років охопив майже всю Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності жителів східних і західних земель України.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель. Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.