Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Книжкова виставка «Мелодійна, ніжна, солов’їна – рідна мова»

9 листопада в бібліотеці-філії провідним бібліотекарем Ніною Бахмат була підготовлена та представлена користувачам книжкова виставка «Мелодійна, ніжна, солов’їна – рідна мова», з книг якої можна розширити свій кругозір про нашу рідну мову, про шлях її становлення та розвитку, познайомитись з висловами та цитатами відомих людей про її красу, з народною мудрістю, зі славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками. Для найменших читачів представлені новенькі книжечки українських дитячих письменників.

Біля виставки бібліотекарем була проведена бесіда, в ході якої користувачі познайомилися зі сторінками історії української мови, з історією встановлення Дня української писемності і мови 9 листопада. Це наймолодше державне свято, яке було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Українська мова входить до групи найбільш розвинених і досконалих мов. І тому завдяки проголошенню Незалежності вона, як і українська культура, по праву займає належне місце у світі. Сьогодні українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Саме вона втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської.

Наприкінці заходу бібліотекар нагадала геніальні слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову» та слова великого українського вченого, мовознавця Івана Огієнка: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб».