Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Декада краєзнавчих знань

5 червня 2018 в бібліотеці-філії розпочалась декада краєзнавчих знань. Провідний бібліотекар Ніна Бахмат організувала ряд екскурсій до Світлиці міського центру туризму та краєзнавства учнівської молоді для дітей зі шкільних таборів ЗОШ № 3 та НВК "Гімназія "Перспектива". Хазяйка Світлиці та керівник гуртка народознавства Олена Кравчун ознайомила дітей з побутом українців, читала казки Павла Чубинського, провела майстер-клас з виготовлення ангела та запропонувала дітям пограти в старовинну народну гру «дід Макар», в яку діти грали із задоволенням.

5 Червня 2018
Філія
Літературні посиденьки в бібліотеці-філії

«Сонечко вдягнуло капелюх, і сповите в хмарці-пелерині усмішкою щирою, до вух, розпливлося у небесній сині», - такими рядками вірша О. Прилуцького провідний бібліотекар Ніна Бахмат 4 травня 2018 відкрила літературні посиденьки «Нам всміхається з віконця чарівне, гаряче сонце» в бібліотеці-філії. Адже бібліотека – традиційне місце для зібрань творчих людей, тих, хто вміє відчувати душею красу слова. Читачі читали вірші про весну, про сонечко, про птахів. Розгадували загадки, пригадували прислів’я про весняну пору. Згадали, що казвовий герой Колобок теж схожий на сонце. З паперових іграшок зінсценували казку «Колобок». Сьогодні в бібліотеці відпочили, поспілкувались та отримали позитивні враження.

4 Травня 2018
Філія
Дзвони Чорнобиля лунають у наших серцях

В бібліотеці-філії Бориспільської МЦБС до 32-ої річниці від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф функціонує книжкова виставка-реквієм «Дзвони Чорнобиля лунають у наших серцях».

Провідний бібліотекар Ніна Бахмат провела для користувачів цикл бесід про мужність й присутність духу тих, кому волею долі судилося першими взятися за приборкання атомної стихії, про нерівний бій з ядерною стихією чоловіків й жінок, чий подвиг назавжди увійшов до літопису мужності та патріотизму українського народу. Ціною власного життя вони, без перебільшення, врятували людство від ще страшнішого лиха, ніж те, яке ми переживаємо й досі і сумний відголос якого лунатиме ще століття.

26 Квітня 2018
Філія
Ресурси Інтернету для абітурієнтів-2018

В бібліотеці-філії Бориспільської МЦБС відбувся огляд веб-сайтів «Ресурси Інтернету для абітурієнтів-2018». Коли молодь обирає майбутній фах, важливо не помилитись у своєму виборі. Бібліотека допомагає старшокласникам зробити правильний крок на шляху до професійного самовизначення: консультує, допомагає визначитись, надає можливість скористатися безкоштовними Інтернет-ресурсами.

13 Квітня 2018
Філія
Рідна країна – безпечна країна

13 березня 2018 відбулось нагородження школярів ЗОШ №3 та НВК «Гімназія «Перспектива» за підсумками Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: Як треба поводитися на дорогах!». Конкурс організовано Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей та Громадським рухом Миколи Томенка «Рідна країна». На підтримку цього проекту провідний бібліотекар філії Ніна Бахмат провела Тиждень знань Правил дорожнього руху, партнерами якого виступили НВК «Гімназія «Перспектива», ЗОШ №3 та Управління патрульної поліції в Борисполі. Отримані знання діти відобразили в малюнках, які надалі взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку.

13 Березня 2018
Філія
Видатні жінки епохи

До Міжнародного жіночого дня 7 березня 2018 в бібліотеці-філії організовано книжкову виставку «Видатні жінки епохи». Виставка, підготовлена провідним бібліотекарем Ніною Бахмат розкрила перед читачами плеяду видатних і безперечно талановитих особистостей - жінок. Це і мудра княгиня Ольга, яка вивела Русь на світову арену; і дочка великого князя київського Ярослава Мудрого Анна, яка стала дружиною французького короля Генріха і впливала на політику королівства; і вродлива українська дівчина, яка полонила серце султана Сулеймана і стала всемогутньою Роксоланою; і онука Ярослава Мудрого Євпрааксія-Адельгейда, яка була повінчана з німецьким імператором Генріхом IV та виступила проти найсильнішого можновладця світу – германського імператора – й перемогла його, хай і пожертвувавши собою.

7 Березня 2018
Філія
Поліція і спільнота

2 березня 2018 року в рамках міжнародної програми ПОЛіС «Поліція і спільнота» в бібліотеці філії Бориспільської МЦБС відбулась зустріч «Закон про мене, мені про закон» з представниками патрульної поліції та ювенальної превенції м. Борисполя, організованою та проведеною провідним бібліотекарем Ніною Бахмат. Спілкування проводилось у формі "Жива бібліотека", в якій «книгами» виступили офіцер патрульної поліції І. Рудь, старший інспектор ювенальної превенції А. Хіміч, інспектор А. Проневич. Читачами «книг» виступили користувачі бібліотеки та школярі 9-А класу ЗОШ №3 з вчителем історії В. Яхнієм та зав. бібліотекою Н. Кирик. "Читання" відбувалось у формі спілкування.

2 Березня 2018
Філія
Безсмертя нації – у мові

До Міжнародного дня рідної мови 20 лютого 2018 в бібліотеці-філії був презентований тематичний куточок «Безсмертя нації – у мові», біля якого провідним бібліотекарем Ніною Бахмат була проведена бесіда. Відвідувачі дізнались, що в українській мові найчастіше серед іменників вживається слово «рука», серед дієслів — «бути», прикметників — «великий», займенників — «він». Останні місця в таблиці частотності займають слова «мутація», «баклажка», «радист», «білочка». Найдовшими словами є "дихлордифенілтрихлорметилметан" — назва одного з пестицидів, містить тридцять літер, а також «рентгеноелектрокардіографічного» — містить 31 літеру. Перший український словник, «Лексис з тлумаченням слов'янських слів на просту мову», складений після 1581 р. невідомим автором, лишився в рукописі. Він містив 896 слів. Автор підшив його до «Острозької Біблії», яка вийшла 1581 p., і в такому вигляді словник дійшов до нашого часу. Про давність української мови свідчать і фольклорні твори, особливо календарно-обрядові пісні. Наприклад, український мовознавець Олександр Потебня стверджував, що веснянка "А ми просо сіяли" існувала в Україні вже у І тисячолітті до н.е. А колядки про сотворіння світу птахами (тобто ще з дохристиянських часів) навряд чи перекладалися з якоїсь давнішої мови на українську, адже християни не мали в тому потреби.

20 Лютого 2018
Філія
Співпраця з Британською Радою в Україні

30 січня 2018 в бібліотеці-філії презентували дитячий розважальний куточок «Грай-читай». Ідею створення дитячого куточка бібліотекарі виношували давно. Утім, аби втілити її в життя були потрібні кошти. Їх вдалося залучити завдяки проекту «Мій голос: слухаємо і читаємо разом», що підтримала Британська Рада в Україні» в рамках програми «Активні громадяни». Ініціює подібні проекти Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ», яка є партнером цієї міжнародної організації.

30 Січня 2018
Філія
Згадаймо юність, що горіла в Крутах

29 січня український народ вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії, Днем пам’яті Героїв Крут.

29 Січня 2018
Філія