Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
ЧОРНОБИЛЬ - НАШ БІЛЬ. 30 РОКІВ ПОТОМУ

Спогади Анатолія Устимовича Чабанюка, якими він поділився у 2016- му під час зустрічі зі старшокласниками в Бориспільській міській бібліотеці, присвяченій вшануванню жертв Чорнобильської аварії.

26 квітня 1986 року я заступив у нічну зміну; працював на той час в медпункті аеропорту Бориспіль фельдшером. Пропрацював в аеропорту Бориспіль 34 роки. Денна зміна мені передала, що відбулась якась аварія на Чорнобильській атомній станції. В медпункт за допомогою звертаються перші біженці з Прип’яті.

26 Квітня 2020
Центральна бібліотека
День Землі

22 квітня 2020 відзначається ювілейний, вже 50-й, День Землі. Ця щорічна дата покликана продемонструвати підтримку дій з охорони довкілля.

Бережімо свою блакитну Планету - Матінку-Землю - вона у нас одна!

22 Квітня 2020
Центральна бібліотека
Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Бориспільської МЦБС у 2020

Ми живемо в час цифрової трансформації. Майже в усіх сферах суспільного життя відбуваються зміни, які потребують нових знань, навичок роботи в нових реаліях. Великі надії уряд покладає саме на бібліотеки, як майданчики надання населенню послуг з цифрової та медіаграмотності: вивчення можливостей інтернету та комп’ютера.

Забезпечення професійного розвитку персоналу бібліотек, оновлення системи бібліотечно-інформаційної освіти та підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Бориспільська міська влада завжди приділяє певну увагу – бібліотекарі відвідують всі практикуми, семінари, методичні дні, організаторами яких є Київське обласне Управління культури, національностей та релігій, Українська Бібліотечна Асоціація і методичні центри з бібліотечного обслуговування населення області - Київська обласна бібліотека для дітей та Київська обласна бібліотека для юнацтва.

13 Квітня 2020
Центральна бібліотека
Життєпис Ліни Костенко – у її Слові

Життєпис Ліни Костенко – у її Слові. А слово це – невід’ємна частина історії України, її культури, її персоналітету. Уже понад півстоліття це слово відлунює в серцях тисяч читачів. Його завжди чекали, за ним звіряли людську гідність. У ньому знаходили відгук своїх тривог і „покріплення своїй вірі в Україну та своїм надіям на її краще буття“. Слово поетки – завжди вибух, велика культурна подія, що хвилює суспільну й мистецьку свідомість.

20 Березня 2020
Центральна бібліотека
Структура електронного листа та листування

27.02.2020 року «Університет третього віку» провів вже двадцять друге заняття з комп’ютерної грамотності. Слухачі опановували нову тему: «Структура електронного листа та листування за допомогою електронної пошти». Викладач курсу комп’ютерної грамотності провідний бібліотекар Людмила Базікалова ознайомила присутніх з видами електронних листів, надала конспект заняття про правильність обміну електронними листами та поради щодо правил безпеки в інтернеті, як поводитися з листами від незнайомих адресатів, які не бажано читати, щоб шахраї не дізналися про персональні дані.

27 Лютого 2020
Центральна бібліотека
Самобутня країна Ірландія

26 лютого 2020 для відвідувачів читальної зали Бориспільської центральної бібліотеки в рамках проєкту «Бібліоглобус» бібліотекар Надія Балицька підготувала та провела «бібліомандрівку» країнами Євросоюзу – тема «Республіка Ірландія».

26 Лютого 2020
Центральна бібліотека
Масниця на сім днів гуляє

25 лютого 2020 в міській дитячій бібліотеці було гамірно та весело. Це читачі-учні 5-Б класу ЗОШ №6 завітали на фольк - етноподорож «Масниця на сім днів гуляє». Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного Масляного тижня. Масниця – найвеселіше і одне з найулюбленіших свят українського народу. Його краса, сердечність і щедрість дають заряд оптимізму, гарного настрою на весь рік. Масниця – стародавнє слов’янське свято, що символізує проводи зими та очікування весни.

25 Лютого 2020
Дитяча бібліотека
Поетичне читання віршів українських поетів про красу української мови

21 лютого 2020 року до Міжнародного дня рідної мови в читальному залі Бориспільської центральної бібліотеки для присутніх користувачів було проведене поетичне читання віршів українських поетів про красу української мови. Бібліотечні працівники читального залу Людмила Базікалова та Надія Балицька читали високохудожні твори Максима Рильського, Володимира Сосюри, Л. Лужицької, Дмитра Луценка про мову як духовну цінність кожного народу. Власні поезії прочитали слухачі «Університету третього віку» Валентина Купрієнко та Ірина Гай - Захарова.

21 Лютого 2020
Центральна бібліотека
Електронна пошта та створення облікового запису

20 лютого 2020 року слухачі «Університету третього віку» продовжили своє навчання. Викладач, провідний бібліотекар центральної бібліотеки Людмила Базікалова, провела самостійну роботу по закріпленню вже вивченої теми «Робота з флеш- накопичувачем», на яку було відведено 5 годин. Приємно, що слухачі курсу комп’ютерної грамотності вміють самостійно зберігати на флешці документи, тексти з Інтернету, малюнки, фото, привітання та музичні файли.

20 Лютого 2020
Центральна бібліотека
Стрітення відзначаємо, весну красну зустрічаємо

15 лютого – незвичайний зимовий день. Саме в цей день припадає одне із найбільших свят, яке завершує цикл народних обрядів – Стрітення. Це свято зустрічі зими з весною. В бориспільській дитячій бібліотеці, на відділі обслуговування 5-6 класів, було проведено інформ-хвилинка «Стрітення відзначаємо, весну красну зустрічаємо». Бібліотекар Людмила Данчук познайомила дітей з історією виникнення та традиціями святкування Стрітення в Україні. У цей день в церквах святять воду та свічки. Освячену воду набирають у новий посуд, який ще не використовувався, бо ця вода за народними повір’ями має надзвичайну магічну силу, вона є цілющою.

15 Лютого 2020
Дитяча бібліотека