Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Міжнародний день рідної мови в дитячій бібліотеці

21 лютого в світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Наша рідна українська мова – це найдорожчий скарб, переданий українцям поколіннями предків, виплеканий у народних піснях, приказках та прислів’ях.

Мова – душа народу, його коріння. Без мови немає народу і немає держави. У нас є держава і у нас є державна українська мова.

23 Лютого 2018
Дитяча бібліотека
Слухачі Університету III віку в ролі звукооператорів

22 лютого 2018 Бориспільській центральній бібліотеці відбулось чергове заняття «Університету третього віку». Слухачі з захопленням передивилися фотозвіт про роботу Університету третього віку відвідавши сайт бібліотеки. А далі заняття продовжилося повторенням домашнього завдання. Слухачі вже навчились копіювати текст та картинки з інтернету на флешку, створювати папки з картинками та фотографіями.

22 Лютого 2018
Центральна бібліотека
«Наша мова – пісня і в словах любов»

Цим віршем української поетеси Юлії Косинської 22 лютого 2018 в центральній бібліотеці ведучі Людмила Базікалова та Надія Балицька розпочали поетично- музичну акварель «Наша мова – пісня і в словах любов», присвячену Міжнародному Дню рідної мови. До свята бібліотечні працівники оформили книжкову презентацію «Мова – духовна основа життя».

На гостину до бібліотеки завітали славні воїни, які навчаються в Міжнародному багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України, що розташований в селі Старе Бориспільського району; учасники літературного клубу «Слово» - поети Микола Боровко і Володимир Литвин, члени Національної спілки письменників України; Петро Дениско, Михайло Боярко та учні ЗОШ № 1.

22 Лютого 2018
Центральна бібліотека
Безсмертя нації – у мові

До Міжнародного дня рідної мови 20 лютого 2018 в бібліотеці-філії був презентований тематичний куточок «Безсмертя нації – у мові», біля якого провідним бібліотекарем Ніною Бахмат була проведена бесіда. Відвідувачі дізнались, що в українській мові найчастіше серед іменників вживається слово «рука», серед дієслів — «бути», прикметників — «великий», займенників — «він». Останні місця в таблиці частотності займають слова «мутація», «баклажка», «радист», «білочка». Найдовшими словами є "дихлордифенілтрихлорметилметан" — назва одного з пестицидів, містить тридцять літер, а також «рентгеноелектрокардіографічного» — містить 31 літеру. Перший український словник, «Лексис з тлумаченням слов'янських слів на просту мову», складений після 1581 р. невідомим автором, лишився в рукописі. Він містив 896 слів. Автор підшив його до «Острозької Біблії», яка вийшла 1581 p., і в такому вигляді словник дійшов до нашого часу. Про давність української мови свідчать і фольклорні твори, особливо календарно-обрядові пісні. Наприклад, український мовознавець Олександр Потебня стверджував, що веснянка "А ми просо сіяли" існувала в Україні вже у І тисячолітті до н.е. А колядки про сотворіння світу птахами (тобто ще з дохристиянських часів) навряд чи перекладалися з якоїсь давнішої мови на українську, адже християни не мали в тому потреби.

20 Лютого 2018
Філія
Музично-патріотична година «За нами правда, значить з нами Бог»

20 лютого 2018 відвідувачі центральної бібліотеки разом з усією країною вшановувала річницю загибелі Небесної Сотні. Хвилиною мовчання пом’янули тих, хто віддав свої життя за нове майбутнє. На заході прозвучали по-жіночому проникливі поезії бориспільчанки Світлани Дідух-Романенко, поезії інших поетів у виконання поета–пісняра, учасника подій на Майдані Михайла Боярка. Анатолій Чабанюк, заступник голови Бориспільського осередку Народного Руху України, фельдшер, який під час подій на Майдані надавав медичну допомогу потерпілим майданівцям, поділився своїми щемливими спогадами про Майдан.

20 Лютого 2018
Центральна бібліотека