Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
20 липня - День шахів в Україні

В Бориспільському відділі Публічної бібліотеки підготовлено книжково - ілюстративну виставку «Мудрі шахи» до Міжнародного дня шахів, який відзначається з 1966 року 20 липня. Датою свята було обрано день заснування Шахової федерації - 20 липня 1924 року. 1 листопада 2011 згідно Постанови Верховної Ради України проголошено 20 липня День шахів в Україні. Найкращим шахматистом України є Руслан Пономарьов. Він став чемпіоном у 18-річному віці, встановивши світовий рекорд. Видатний українець навчився грати в шахи ще в 5 років, і йому знадобилося 13 років, аби стати чемпіоном.

Гра в шахи вважається однією із найдавніших ігор у світі. Назва її персидського походження і означає: шах мат - володар помер, а батьківщиною шахів є Індія. На Русі ж у шахи почали грати приблизно в IX - X ст. На сьогодні приблизно 6 мільйонів людей на земній кулі знають, як грати в шахи.

20 Липня 2021
Філія
«Євген Коновалець: за Україну, за її волю»

В бібліотеці на Оврашка Бориспільської Публічної бібліотеки 11 червня Ніна Бахмат підготувала виставку однієї книги «Євген Коновалець: за Україну, за її волю». Ця подія присвячена 130-ій річниці від дня народження (14.06.1891 – 23.05.1938) полковника Армії УНР, Начального команданта Української військової організації та Голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця.

Одвічні слова патріота актуальні і сьогодні: «Україна мусить бути єдиною, соборною державою, яка заперечує будь-які прояви сепаратизму і всіма силами треба мурувати єдність наддніпрянців і галичан, негайно творити регулярну Українську Національну Армію». «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю», - ці пророчі слова теж підтверджені сьогоденням. Він займає одне з чільних місць серед борців за волю нації та побудову держави. Він став героїчною постаттю не через свою трагічну смерть, він став лідером нації, що бореться, задовго до цього.

11 Червня 2021
Філія
Етнографічна вечірка «Мозаїка сімейних традицій»

У народознавчій світлиці Бориспільського центру туризму до дня народження Павла Чубинського проведено Етнографічну вечірку «Мозаїка сімейних традицій».

Гість заходу Ніна Бахмат, провідний бібліотекар Бориспільської бібліотеки - філії, провела цікаву розповідь з яскравими спогадами дитинства щодо святкування Святвечора у своїй родині.

Ніна Миколаївна не тільки наводила цікаві факти обрядовості й ділилась особливостями народної обрядової кухні. Вона почастувала присутніх смачними наїдками за стародавніми родинними рецептами - сушка, наливка, варення з червоної порічки.

30 Січня 2021
Філія
Історичні паралелі: Герої Крут та Майдану

До 103-ї річниці бою під Крутами(29.01.1918р.) в філії МЦБС м. Борисполя провідний бібліотекар Ніна Бахмат підготовула книжкову виставку «Історичні паралелі: Герої Крут та Майдану», де представлена інформація як про події далеких років, коли в бою під Крутами на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, так і про нещодавні часи і сучасних українських героїв: героїв Революції гідності, героїв Небесної сотні.

29 Січня 2021
Філія
Презентація про історію написання одного з найвідоміших віршів інтимної лірики Павла Тичини

27 січня 2021 року Павлу Тичині виповнилося б 130 років. До цієї дати підготовлена презентація про історію написання одного з найвідоміших віршів інтимної лірики Павла Тичини "О, панно Інно" (1915р.). Вірш присвячений вчительці, яка викладала в місті Борисполі, батько якої був родом з Воронькова.

Презентацію підготувала провідний бібліотекар філії МЦБС м. Борисполя Бахмат Ніна.

4 Грудня 2020
Філія
День інформації «У світі довідкової літератури»

В бібліотеці-філії 11 лютого було проведено День інформації «У світі довідкової літератури». В цей день з користувачами проведено бібліотечно-бібліографічне заняття «Знайомство з довідковою літературою».

11 Лютого 2020
Філія
День читання вголос

Бібліотека-філія долучилась до Всесвітнього дня читання вголос, яке в 2020 році припадає на середу, 5 лютого. Свято спрямоване на те, щоб спонукати людей до читання книжки вголос, надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. Коли ж людина чує власний голос, вона спроможна відчути себе трохи не так, як зазвичай. Таку акцію підтримують бібліотеки, школи та університети більш ніж в 100 країнах світу з тим, щоб цей день став міжнародним днем свята Слова, Книги та Читання.

5 Лютого 2020
Філія
Сонячна країна доброти Нестайка

30 січня в бібліотеці-філії був представлений караван книг «Сонячна країна доброти Нестайка» до 90-річчя від дня народження Всеволода Зіновійовича Нестайка – найвідомішого сучасного дитячого українського письменника і казкаря, лауреата премій: ім. Л.Українки, ім. М.Трублаїні, ім. О.Копиленка.

30 Січня 2020
Філія
День без Інтернету

Сьогодні мало хто уявляє своє життя без глобальної мережі Інтернет. Завдяки Інтернету люди працюють, навчаються, спілкуються, розважаються та відпочивають. Закликаючи людей хоча б один день прожити виключно в реальному світі, міжнародна спільнота започаткувала досить незвичайне свято – День без Інтернету, який відзначається щорічно в останню неділю січня.

25 Січня 2020
Філія
Хай добро нас усіх єднає

17 січня 2020 в бібліотеці-філії відбулась Різдвяна мозаїка «Хай добро нас усіх єднає». Під час заходу провідний бібліотекар Ніна Бахмат розповіла про особливості святкування Святвечора у Борисполі. Бібліотекар запропонувала учасникам свята посмакувати автентичною їжею, яку готували раніш у Борисполі саме до цих свят. Ніна Миколаївн, як годиться, приготувала суто пісні страви: кутя, млинці з квасолею та маком, картопля з огірками, пиріжки з маком і калиною, з капустою, з вишнями, бурякова риба та узвар.

17 Січня 2020
Філія