Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Бібліотека: можливості та реалії

25 травня 2023 в Бориспільській центральній бібліотеці з метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Бориспільської громади відбувся семінар-круглий стіл «Бібліотека: можливості та реалії».

Захід розпочався із хвилини мовчання у знак вшанування пам’яті усіх Захисників і Захисниць України, які загинули у російсько-українській війні, а також цивільних і дітей, які стали жертвами безжалісного ворога.

Присутні отримали методичні матеріали та рекомендації, які допоможуть покращити рівень бібліотечного обслуговування своїх громад.

25 Травня 2023
Центральна бібліотека
Зустріч з Людмилою Охріменко

2 травня 2023 в Бориспільській публічній бібліотеці ім.В'ячеслава Чорновола відбулась зустріч з Людмилою Охріменко, авторкою роману «Оскар». Роман став кращою книгою на воєнну тематику Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова» в 2021 році.

Письменниця поділилася цікавою історією створення роману та іншими історіями з її волонтерського життя. Пані Людмила родом з Криму, з часів окупації проживає з родиною в Харкові, і вся сім'я активно долучається до різноманітної волонтерської діяльності.

Справжні цінителі літератури, які завітали на зустріч, були в захваті від особистості письменниці, її оповідок про сюжети інших своїх книг. Окрім опису непересічних людських доль, авторка піднімає у своїй творчості актуальні питання, які хвилюють українців.

2 Травня 2023
Центральна бібліотека
Юність, обпалена війною

20 квітня в Бориспільській публічній бібліотеці ім. В'ячеслава Чорновола відбулась зустріч з випускниками художньої студії X-studio Олени Гур'євої. На виставці в бібліотеці представлені картини 17 студійців старшої групи. Частина дітей особисто представили свої роботи та розказала про них. Оленою Гур'євою було презентовано та подаровано в бібліотеку каталог робіт учнів «Юність, обпалена війною» та прочитано власні вірші.

20 квітня в Бориспільській публічній бібліотеці ім. В'ячеслава Чорновола відбулась зустріч з випускниками художньої студії X-studio Олени Гур'євої. На виставці в бібліотеці представлені картини 17 студійців старшої групи. Частина дітей особисто представили свої роботи та розказала про них. Оленою Гур'євою було презентовано та подаровано в бібліотеку каталог робіт учнів «Юність, обпалена війною» та прочитано власні вірші.

На зустрічі прозвучала поезія Віолетти Кравченко, присвячена дітям з її поетичної збірки «Вірші, обпалені війною».

Відвідувачі поділилися власними враженнями від представлених на виставці картин юних художниць та побажали омріяних злетів, радості, творчого зростання, успіхів в отриманні освіти та втіленні сміливих планів та справ!

20 Квітня 2023
Центральна бібліотека
Круглий стіл до 100- річчя утворення Бориспільського району

29 березня в Центральній бібліотеці відбувся круглий стіл до 100- річчя утворення Бориспільського району. На захід були запрошені вчителі історії та літератури Бориспільської громади.

У своєму виступі заступниця Бориспільського міського голови Людмила Бистра наголосила на важливості вивчення нашої історії, допомозі нашим воїнам, адже ми всі разом маємо наближати Перемогу.

З цікавими повідомленнями виступили працівники Бориспільського історичного музею Тетяна Гойда, Ярослав Костін, Тетяна Котенко.

Про організацію освітнього процесу за минулі роки згадав Микола Боровко.

На зібрання була запрошена Віолетта Кравченко, яка представила поезії зі своєї книги «Вірші, обпалені війною».

До заходу була оформлена книжкова виставка «Літературні обрії Бориспільщини», яку представила директор бібліотеки Жанна Кручиніна.

29 Березня 2023
Центральна бібліотека
Презентація книги "Вірші, обпалені війною"

23 березня 2023 року у Бориспільській публічній бібліотеці ім.В.Чорновола відбулась презентація книги "Вірші, обпалені війною" поетеси Віолети Кравченко. Збірка є поетичним «літописом війни», адже вона охоплює практично всі моменти війни, від 5 ранку 24 лютого...

Тут можна зустріти і присвяти загиблим героям, і гнівливі звернення до ворогів та сусідніх країн, і слова підтримки матерям, жінкам, дітям, біженцям і тим, хто залишився в Україні...

Книга «Вірші, обпалені війною» -- це 436 сторінок українського болю, страждань, мужності, сили, надії та віри в Перемогу.

Влучні високопрофесійні ілюстрації Володимира Реброва додають драматургії поезіям.

23 Березня 2023
Центральна бібліотека
В‘ячеслав Чорновіл як символ Національної ідеї

19 березня 2023 в Центральній бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола відбувся круглий стіл «В‘ячеслав Чорновіл як символ Національної ідеї».

На зустріч завітали рухівці, читачі бібліотеки та старшокласники Бориспільського ліцею їм. Володимира Мономаха.

Почався захід з вшанування пам‘яті В‘ячеслава Чорновола хвилиною мовчання.

Гість заходу Василь Деревинський, доктор історичних наук, професор, розповів про щорічні Всеукраїнські Чорноволівські читання, які були започатковані для вивчення ідейного спадку та діяльності В.Чорновола. В.Ф.Деревінський подарував бібліотеці черговий випуск «Чорноволівських читань», упорядником якого він є.

19 Березня 2023
Центральна бібліотека
Літературний дайджест «Світ Григорія Сковороди»

23 листопада 2022 у Бориспільській Публічній бібліотеці ім. В’ячеслава Чорновола відбувся літературний дайджест «Світ Григорія Сковороди» з нагоди 300-річчя від дня народження філософа і поета. Серед учасників заходу були представники Бориспільського райвідділу філії Державної установи «Центр пробації».

Присутні доторкнулись до унікальної постаті філософа, дізнались цікаві факти його біографії, концептуально осмислили значення творчості Сковороди для світу.

23 Листопада 2022
Центральна бібліотека
Книжкова виставка «Великий державотворець»

11 жовтня 2022 р. Іванківський краєзнавчий музеї спільно з Іванківською сільською бібліотекою представили фото - книжкову виставку «Великий державотворець», присвячену 350- річчю від дня народження українського політичного, державного і військового діяча, Генерального писаря, Гетьмана Війська Запорізького, поета і публіциста, автора першої української Конституції Пилипа Степановича Орлика. В центрі виставки портрет і книга про П.Орлика, фотографії присвячені його життю і діяльності, а також широка панорама книг про добу козаччини та фотокопії першої української Конституції під назвою «Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорізького». Конституція Пилипа Орлика - документ великої значущості в історії українського державотворення, перша українська та одна з перших європейських конституцій. Навіть короткий виклад положень конституції П.Орлика вказує на його однозначну прогресивність. Зокрема, йдеться про відокремлення влади законодавчої та виконавчої від судової, а також про обмеження влади самого гетьмана і, головне, про захист людей від різноманітних утисків та беззаконня, що чинилися урядовцями і доводили народ до скрути. Конституція також передбачала політичну незалежність України від Московії та розбудову незалежної від Московського патріархату української православної церкви.

11 Жовтня 2022
Центральна бібліотека
Знайомство, або Як тебе звати?

2 серпня 2022 за ініціативи Виконавчого комітету Бориспільської міської ради на базі Бориспільської Публічної бібліотеки ім. В.Чорновола та за підтримки Управління освіти і науки Бориспільської міської ради відбулося перше заняття другого потоку безкоштовного курсу з вивчення та вдосконалення української мови.

На вступному занятті розглядали тему «Знайомство, або Як тебе звати? Алфавіт. Відмінності звуків. Вимова голосних та приголосних звуків. Привітання. Звертання. Етикетні формули. Час і період. Місяці». Провели заняття вчителі української мови та літератури Кучаківської ЗОШ Віта Молнар та Неля Дмитренко.

Протягом цього курсу учасники отримуватимуть практичні завдання, рекомендації та навчальні матеріали, які допоможуть подолати мовний бар’єр та повністю перейти на державну мову.

До першого заняття долучилося близько 20 слухачів, які приїхали з Харкова, Донецька, Луганська, Київщини та інших міст України.

2 Серпня 2022
Центральна бібліотека
Заняття чергової групи Медіафакультету «Цифрова освіта»

23 червня 2022 року в Бориспільській Центральній бібліотеці відбулось заняття чергової групи Медіафакультету «Цифрова освіта».

В набраній групі - 9 осіб, серед них внутрішньо переміщені особи, лікарі та вчителі.

На слухачів медіафакультету чекало цікаве заняття за темою: «Введення в предмет комп’ютерна грамотність. Основні складові персонального комп’ютера», на якому прослухали змістовну лекцію, ознайомились із сучасними гаджетами та технологіями.

Навчання триватиме лише три місяці; за цей час яких слухачі отримують базові знання користування ПК та практичні навики з е-врядування. Це і онлайнпроплати, е-закупи та інші послуги.

Викладач курсу - провідний бібліотекар Людмила Базікалова. Заняття в бібліотеці проходять безкоштовно.

23 Червня 2022
Центральна бібліотека