Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Бібліомандрівка країнами Європи

26 Лютого 2021
Бібліографія
Науково-практична конференція, присвячена 430-й річниці народження Івана Сулими

25 лютого в приміщенні Іванківської сільської бібліотеки спільними зусиллями краєзнавчого музею, Іванківської середньої школи та бібліотеки проведено науково- практичну конференцію, присвячену 430-й річниці народження визначної постаті України - Івана Сулими. Народився 1593 року в родині українського шляхтича Михайла Сулими на Чернігівщині в селі Рогощі. За вірну службу молодий шляхтич отрицав від гетьмана Корони Польської Станіслава Жолкевського у власність села Лебедин, Кучаків та Сулимівку, які на довгі роки стали родинним маєтком для самого Сулими і його нащадків. Багато років ім’я козака-шляхтича, а потім і гетьмана Війська Запорозького Івана Сулими наводило страху на Османську імперію та Корону Польську, які не бажали миритися зі зростаючою силою козацтва України-Русі.

З вступним словом виступив Петро Зінченко, директор музею, член Національної спілки краєзнавців України. Старшокласники Роман Дикий, Віталіна Стоян, Максим Татаренко, Юлія Пилипчук підготували наукові доповіді про життя роду Сулими. Яна Чорнойван, педагог, підготувала доповідь про велике повернення Івана Сулими на Запорізьку Січ. Олена Гурин, бібліотекар, розкрила тему морськіх походів Івана Сулими.

25 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Геніальна дочка українського народу

24 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Леся Українка

24 Лютого 2021
Бібліографія
Прес-ланч на тему реалізації проєкту «Мистецтво перемагати булінг: про реалізацію проєкту у місті Бориспіль»

19 лютого 2021 у Бориспільській міській бібліотеці відбувся прес-ланч «Мистецтво перемагати булінг: про реалізацію проєкту у місті Бориспіль». Присутні соціальні працівники, журналісти, представники правових організацій з Борисполя та району, працівники бібліотеки активно обговорювали тему. Олександр Чепур, керівник проекту та голова ГО «Твій світ», розповів про етапи успішної реалізації проєкту у малих містах України, об'єднуючи протидію булінгу учнів, вчителів, соціальних працівників, працівників ювенальної поліції, бібліотек та батьків.

Останнє дослідження проведене ЮНІСЕФ говорить, що проблема булінгу в Україні має досить загрозливий характер Згідно дослідженням 67% підлітків зазнає або стає свідками психологічного цькування. Особливо це питання стало загрозливим через пандемію і занурення підлітків у інтернет. Проєкт реалізується у Борисполі з вересня 2020 р. і вже проведено ряд зустрічей із соціальними працівниками, інтерактивна гра «Світ громад» та соціальні ігри, тренінги.

19 Лютого 2021
Центральна бібліотека
«Пришестя Слова»

Напередодні Міжнародного дня рідної мови, а саме 19 лютого 2021 року, Бориспільська бібліотека вітала відомого українського поета, члена Національної спілки письменників України, Заслуженого працівника освіти, лауреата численних нагород та літературних премій Миколу Боровка з виходом нової збірки поезій «Пришестя Слова». Цього року Миколі Маркияновичу було присвоєно престижну нагороду Національної спілки письменників України - літературну премію імені Павла Тичини.

Заступник Бориспільського міського голови Людмила Пасенко вручила поету Подяку та цінний подарунок, сказала слова вдячності за велику роботу, яку проводить Микола Боровко з популяризації українського слова.

Ведуча літературного вечора, директор Бориспільської бібліотеки Жанна Кручиніна розкрила значення просвітницької діяльності Миколи Маркияновича серед підростаючого покоління.

19 Лютого 2021
Центральна бібліотека
У цвіті калини - краса України

12 лютого 2021 в Бориспільській Міській Бібліотеці відбулась презентація поетичної збірки Валентини Купрієнко «У цвіті калини -- краса України». Розділити радість народження нової книги та привітати Валентину Анатоліївну завітали її друзі та рідні. Серед учасників заходу були депутат Бориспільської міської ради Євген Грона, директор Бориспільського державного історичного музею Наталка Йова, начальник соціальної служби Любов Даниленко, чорнобильці-ліквідатори, ветерани Афгану.

Книга вийшла під редакцією Володимира Литвина, члена Національної спілки письменників України. Він красномовно означив особливості таланту поетеси та наголосив, що основною поетичною формою віршів збірки є рондель.

Володимир Литвин, бібліотекарі Людмила Базікалова, Оленка Шкребтієнко та внучечка Діаночка прочитали вподобані поезії.

12 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Патріотично-краєзнавчий клуб «Собор»

У грудні 2020 р. при Бориспільській бібліотеці за ініціативи Валентини Василівни Стрілько-Тютюн (Президент Міжнародного освітнього фонду їмені Ярослава Мудрого, краєзнавець, авторка численних книг з історії Бориспільщини) створено патріотично-краєзнавчий клуб «Собор».

Мета клубу - поширення серед громади достовірної інформаціі з історії краю; особливо - замовчуваної або спотвореної до недавнього часу про буремні події національно- визвольних змагань ХХ ст., про видатних людей Бориспільщини. Засідання проводяться у формі лекцій, майстер-класів, зустрічей з цікавими людьми, презентацій книг краєзнавчої тематики.

8 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів для бориспільських дітей

Бориспільська міська дитяча бібліотека увійшла в число переможців разом з іншими 606 бібліотеками України, які отримали нові надходження від Українського Інститу Книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів.

Серед 510 книг, які надійшли 5 лютого до книгозбірні - сучасна українська та зарубіжна література для дітей всіх вікових категорій. Тут книги найрізноманітнішої тематики, які задовольнять смак найвибагливіших читачів.

Впевнені, що нові видання стануть допомогою у навчанні і в організації досугу дітей та служитимуть зміцненню родин, адже читання вголос об‘єднує покоління і дає теми для обговорень у родинному колі.

До речі, всі книги українських видавництв, українською мовою, неймовірно красиво оформлені.

Кожна книга на обкладинці матиме спеціальну наліпку - «Український Інститут Книги».

5 Лютого 2021
Дитяча бібліотека
Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів

Пітчинг шкільних проєктів з протидії булінгу Бориспільська МЦБС бере участь у проєкті «Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів на протидію булінгу в навчальних закладах малих міст України», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні і розрахований на 2 роки. Реалізує його Полтавська обласна молодіжна ГО «Твій Світ» (голова Олександр Чепур). Проєкт спрямований на запобігання проявів булінгу в учнівських колективах малих міст України - Пирятина, Ніжина та Борисполя.

2 лютого 2021 в Бориспільському будинку дитячої та юнацької творчості відбувся пітчинг шкільних проєктів з протидії булінгу. Разом з психологами шкільні лідери на попередніх зустрічах пройшли навчання та здобули знання з прав людини, громадянські навики і вміння, опанували і вже встигли застосувати на практиці навички з проєктного менеджменту. Проведена активна робота дозволила учасникам детально опрацювати та вдосконалити власні ідеї, і в результаті маємо п'ять проєктних ідей, які будуть реалізовані у шкільному середовищі Борисполя.

2 Лютого 2021
Центральна бібліотека