Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Соборна вільна Україна

22 січня – День Соборності України. Це свято відзначається в день проголошення Акту воз’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Щороку 22 січня весь український народ вдячно згадує тих героїв, які боролися за об’єднання всіх національно-демократичних сил українства, хто словом і ділом намагався відродити незалежну Соборну Українську державу.

18 Січня 2018
Центральна бібліотека
Математичні розрахунки та математичні функції в програмі Excel

18.01.2018 в міській бібліотеці слухачі «Університету третього віку» зібрались на чергове заняття після Різдвяних канікул. Всі добре повторили минулу тему «Знайомство з програмою Excel» та підвели підсумок по іспиту, який складали 28 грудня 2017 року. Слухачі отримали конспект з нової теми «Математичні розрахунки та математичні функції в програмі Excel». Вони дізнались про види функцій в даній програмі та їх застосування. Вивчили функцію, за допомогою якої виконується додавання чисел та геометричної функції, завдяки якій можна знаходити синус кутів.

18 Січня 2018
Центральна бібліотека
Майстер своєї справи – професор Петро Волошин

10 січня 2018 в Бориспільській центральній бібліотеці в рамках Галереї видатних земляків проведено інформаційне повідомлення «Майстер своєї справи – професор, доктор медичних наук Петро Волошин» (до 90- річчя з дня народження). Користувачам була надана розгорнута інформація з біографії та наукової діяльності заслуженого діяча науки і техніки, видатного вченого в галузі неврології та психіатрії. Професор, доктор медичних наук Петро Власович Волошин народився на Бориспільщині, в мальовничому селі Любарці.

10 Січня 2018
Центральна бібліотека
Різдвяні театралізовані бібліотечні колядування

Світлу новину про народження Ісуса приніс бориспільцям різдвяний вертеп у перший робочий день 9 січня 2018 від дитячого Театру слова «Україна моя», що діє при бібліотеці. Першими слухачами стали присутні на нараді міського голови у бориспільській міській раді. Запальні різдвяні колядки, Ангел, що перемагає Чорта і дівчина-звіздоноша засвідчили присутнім перемогу Світла над темрявою та народження Христа. Наступними радісними споглядачами вертепу стали управління культури, Дитяча міська бібліотека та Об'єднання архітекторів з давнім другом бібліотек Борисом Шапіро. А ще перехожі на вулиці радо і з посмішками зустрічали ряжених дівчат. Один із них постійний користувач бібліотеки, історик, працівник музею книги і друкарства України Сергій Дячук прямо на подвір’ї приєднався до співу різдвяної колядки. Всі щедро обдаровували колядників.

9 Січня 2018
Центральна бібліотека
Співак мужності і стійкості

5 січня 2017 в міській бібліотеці відбувся Урок видатної особистості «Співак мужності і стійкості», присвячені 80-річчю від дня народження Василя Стуса, поета і дисидента, закатованого у пермських таборах.

Життя Василя Стуса (1938-1985 рр.) обірвалося по багатьох роках тюремних поневірянь за колючими дротами ГУЛАГУ.

Боже провидіння вело його, обертаючи фізичне виснаження невільника невичерпністю духовних сил поета, чужу щоденно брутальну тюремну лайку – добірним виквітом рідного слова у віршах. Написане вилучали й нищили, а він з вірою, що переможе у двобої, не переставав творити, допоки пронизливі сибірські вітри не видули із кволого тіла роз’ятреної душі. Василь Стус навіть у найтяжчі хвилини життя твердо вірив, що вернеться до народу своїм словом, що край його почує.

5 Січня 2018
Центральна бібліотека