Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Математичні обчислення

28 листопада 2019 року в Бориспільській центральній бібліотеці відбулося чергове заняття бібліотечного клубу за інтересами «Університет третього віку». Після засвоєння попередніх тем слухачі вже успішно працюють в програмі Ecxel. Викладач курсу комп’ютерної грамотності, провідний бібліотекар центральної бібліотеки Базікалова Людмила Вікторівна, провела ознайомлення з програмою Ecxel для математичних обчислень. Присутні отримали повний конспект про правильне користування програмою, формули та методику математичних обчислень. З метою закріплення знань слухачі курсу самостійно вчилися розв’язувати задачі, вираховуючи суму чисел, добуток; вивчили геометричні функції.

28 Листопада 2019
Центральна бібліотека
Три кола пекла

28 листопада 2019 в Бориспільській центральный бібліотеці відбулась презентація книги «Три кола пекла» Валентини Стрілько-Тютюн. Унікальне видання містить документи, хроніку, фотографії та свідчення тих, то пережили 3 штучні голодомори – 1922- 1923, 1932 -1933, та 1946 - 1947 років, які московсько-комуністичний режим влаштував проти українського народу. Голодомори, метою яких було знищення опору українського народу радянсько-більшовистській владі. Не випадково презентація відбулась 28 листопада, адже саме 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», яким Голодомор було визнано геноцидом українського народу. Хвилиною мовчання згадали всіх безвинно загиблих українців. Присутні поділились болючими спогадами своїх родичів про ті важкі роки.

28 Листопада 2019
Центральна бібліотека
Сервісні функції програми Word.

14 та 21 листопада 2019 проведені чергові заняття «Університету третього віку» по темі: «Сервісні функції програми Word. Робота з текстами». Слухачі із задоволенням повторили домашнє завдання, створивши святкові листівки на кольоровому фоні.

21 Листопада 2019
Центральна бібліотека
Світ краси і любові

13 листопада 2019 в центральній бібліотеці відбулась презентація об’єднаної виставки декоративно-прикладного мистецтва «Світ краси і любові». Це вироби з дерева Михайла Боярка та вишиті картини Наталії Коваль. На захід завітали учні 9 класу ЗОШ 1, майстри, друзі, рідні.

Ведучі заходу - бібліотекарі Марина Котвицька та Олена Шкребтієнко - нагадали присутнім про походження декоративно-прикладного мистецтва, вічний потяг людини до краси, що виражався в оздобленні предметів побуту.

13 Листопада 2019
Центральна бібліотека
За чистоту української мови

9 листопада 2019 в Центральній бібліотеці до Дня української писемності та мови проведено семінар – тренінг «Антисуржик. Чиста мова». Віталій Гайсенюк, ведучий лекції підтвердив думку, що рідній мові вчимося все життя. Різноманітні нюанси, особливості вживання багатьох слів, кальки з російської мови - це все було детально розглянуто на насиченій лекції. Слухачі дізнались, що найповніші словники української мови, багатої на різні синоніми та примовки, були видані протягом 1923-1924 років. До речі, перевидання цих словників були подаровані міській бібліотеці 2017 року організацією «Ротарі- клаб Україна» та зберігаються як найдорожчий скарб у читальному залі. Та 1999 р., в Радянському Союзі словники української мови були навмисно збіднені.

9 Листопада 2019
Центральна бібліотека