Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Літній кіноклуб знову стартує у серпні у Бориспільській Бібліотеці. Унікальні фестивальні та сучасні українські фільми спеціально відібрані для вас!

3 серпня о 16:00 документальний фільм «Барака» (США, 96 хв, Загальна аудиторія)
Реставрована версія культової класики 1992р. Документальний фільм, де використані невербальні засоби для оповіді про планету Земля, її природу і людей. У відеоряді, що супроводжується етнічною музикою, суміщаються кадри міських нетрів і прекрасних ландшафтів, ритуальних танців примітивних племен і потоків людей у мегаполісі, концентраційних таборів і стародавніх храмів. Фільм-медитація, спостереження.

7 серпня о 16:00 збірка сучасних короткометражних українських фільмів «Мудаки.Арабески» (Україна, 2009, 2010р, 61 хв, 16+)
Топ-10 кращих українських короткометражок. У кожного часу - свої герої. Про них складають пісні, пишуть книги, створюють фільми, їх наслідують - це лицарі, воїни, мислителі, поети, музиканти ... Змінюються часи, змінюються герої. Але сучасні «герої» кіно не відкривають нових земель, не пишуть книг, і, як правило, їх не читають. Вони, діти "стихійной демократії", просто живуть. Їх можна зустріти будь-де. Вони підкорили країну, не доклавши зусиль, і їх боротьба за інші цілі і цінності. Чи завжди так було?

8 серпня о 16:00 «Квадрат» (Швеція, Німеччина, Франція, Данія, 2017р., 142 хв., сатирична комедія, 16+)
Сміливий, відвертий фільм про Крістіана - куратора музею сучасного мистецтва. Аби повернути вкрадений телефон і гаманець він вистежує апарат через додаток у бідному районі Стокгольма. Він розкидає по поштових скриньках надруковане попередження «Я знаю, що ти вкрав мій телефон і гаманець» і називає місце, куди необхідно повернути речі. Герой не розраховує на успіх, а також і на інші події, що чекають на нього попереду.

9 серпня о 16:00 «Океани» (Франція, 104 хв, документальний блокбастер, Загальна аудиторія)
Майже три чверті земної поверхні вкриті водою. «Океани» пропонують глядачу зазирнути у чаруючий підводний світ, який все ще лишається загадкою для людини. Революційний фільм від Жака Перрена, творця легендарних документальних кіношедеврів "Птахи" и "Мікрокосмос". Він не має аналогів, вражаюче красивий, захоплюючий, шокуючий навіть океанологів своєю реальністю, документальний блокбастер, який показує, що людям є що втрачати в природі.

14 серпня о 16:00 «Школа №3» (Україна, Німеччина, 2016, 116 хв. , Загальна аудиторія)
Документальний фільм про 13 учнів школи №3 містечка Миколаївка Донецької області. Влітку 2014 року Миколаївка стала свідком та учасником бойових дій. Декілька снарядів потрапили в школу №3, перетворивши її на одну з руїн міста. Це історія дорослішання 13 підлітків, які пережили війну. Фільм вибудований на їхніх відкритих монологах паралельно з реальним життям. Період, зображений у фільмі, – це межа між війною та миром, дитинством та дорослим життям. Ці діти хочуть бути почутими, і вони мають що сказати. Це фільм про дружбу, перше кохання, плани на майбутнє.

16 серпня о 16:00 «Рівень чорного» (Україна 2016, реж. Валентин Васянович, драма, 90 хв, 16+)
50-річчя стає початком складного етапу в житті весільного фотографа Кості. Все, що він любив і до чого був прив’язаний, відходить назавжди. Хоча таких речей в його житті не так вже й багато: паралізований після інсульту батько, подруга – стиліст весільного журналу, старий кіт, слайди, на котрих він молодий та щасливий. Костя все життя фотографує чуже щастя. Для нього це звичайна рутина.

8 Серпня 2018
Центральна бібліотека
Мудаки.Арабески

7 серпня в бібліотеці переглядали збірку сучасних короткометражних українських фільмів "Мудаки.Арабески" ( 2009, 2010р, 61 хв, 16+), до якої увійшли Топ-10 кращих українських короткометражок.

У запропонованих фільмах змальоване життя людей, які на жаль живуть поряд з нами і які поводяться м'яко кажучи нe так, як нам хочeться. Цe скорішe за всe група ризику. Алe вони є і щоб якось виправити цe, нeобхідно його показати . З боку видно, як цe нeприйнятно. Цe людські слабкості, які призводять до дeградаціі.

7 Серпня 2018
Центральна бібліотека
Літній кінотеатр в бібліотеці

3 серпня 2018 завдяки компанії "АРТХАУС Клуб" в міській бібліотеці відбувся перегляд документального фільму «Барака».

Перед початком сеансу присутні побачили ролик ЄС щодо проекту вільного показу кращих європейських фільмів, в якому бере участь наша бібліотека.

Після перегляду документального фільму відбулось жваве обговорення. З місією модератора відмінно справилась бібліотекар, кінокритик Оленка Шкребтієнко. На перегляд зібрались 17 відвідувачів, всі вони є читачами бібліотеки.

3 Серпня 2018
Центральна бібліотека
Дзвінка струна Лесиного слова

В день 100-річчя з дня її смерті для користувачів читальної зали Бориспільської центральної бібліотеки Людмила Базікалова та Надія Балицька провели поетичні читання «Дзвінка струна Лесиного слова».

Бібліотекарі нагадали слухачам основні періоди біографії та творчості Лесі Українки, її великоосяжну та розмаїту літературну спадщину. Директор Жанна Кручиніна цікаво доповнила розповідь про яскраві моменти з біографії видатної поетеси та її пепекладацьку діяльність.

1 Серпня 2018
Центральна бібліотека
Дарування книг

Протягом 2017 – 2021 років в Україні проходять святкування сторіччя Української революції (1917 – 1921). Фонд Бориспільської МЦБС має достатню кількість документів, в яких йдеться про ті буремні історичні події, які розкривають невідомі та маловідомі сторінки боротьби українського народу за самостійність.

18 Липня 2018
Центральна бібліотека