Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Семиріччя клубу любителів рукоділля «Творча майстерня»

Вже сьомий рік в Бориспільській центральній бібліотеці діє клуб любителів рукоділля «Творча майстерня». Його учасниць об’єднує жага творчості і любов до краси. До складу клубу входять не лише жителі міста, а й сіл Бориспільщини.

Заняття в «Творчій майстерні» проводить майстриня - золоті руки Людмила Леонідівна Астаф’єва. Вона, попри домашню зайнятість, знаходить час аби поспілкуватись та поділитись власним досвідом з тими, хто цього потребує. І до кожного знайде підхід і кожного навчить створити власноруч шедевр.

4 Березня 2021
Центральна бібліотека
«Мої скарби»: презентація виставки рушника.

3 березня 2021 року у Бориспільській центральній бібліотеці відбулось відкриття виставки рушників з колекції бориспільчанки, майстрині Ольги Мякуш «Мої скарби".

Вишивкою жінка захоплюється з дитинства, сама вишиває сорочки своїм рідним. Ольга Василівна постійно удосконалюється, освоює нові техніки вишивки. У залі була присутня її маленька онука Христинка у вишитій бабусею сорочці.

Колекціонуванням старожитностей та рушників пані Ольга захопилась у 2014 році. Має понад 150 рушників із різних регіонів України, які купує або їй дарують. Майстриня називає свої надбання «Мої скарби». Звідси і назва виставки.

Привітати майстриню з відкриттям виставки завітала заступник Бориспільського міського голови Людмила Григорівна Бистра, яка наголосила на важливості таких заходів, особливо для виховання у дітей почуття поваги до традицій, які ми маємо цінувати і берегти та примножувати.

Також на святі були присутні спеціаліст Управління культури Юлія Крутевич, однодумці, рідні, читачі бібліотеки.

3 Березня 2021
Центральна бібліотека
Пам'ять про Великого Тараса

3 Березня 2021
Бібліографія
Бібліомандрівка країнами Європи

26 Лютого 2021
Бібліографія
Науково-практична конференція, присвячена 430-й річниці народження Івана Сулими

25 лютого в приміщенні Іванківської сільської бібліотеки спільними зусиллями краєзнавчого музею, Іванківської середньої школи та бібліотеки проведено науково- практичну конференцію, присвячену 430-й річниці народження визначної постаті України - Івана Сулими. Народився 1593 року в родині українського шляхтича Михайла Сулими на Чернігівщині в селі Рогощі. За вірну службу молодий шляхтич отрицав від гетьмана Корони Польської Станіслава Жолкевського у власність села Лебедин, Кучаків та Сулимівку, які на довгі роки стали родинним маєтком для самого Сулими і його нащадків. Багато років ім’я козака-шляхтича, а потім і гетьмана Війська Запорозького Івана Сулими наводило страху на Османську імперію та Корону Польську, які не бажали миритися зі зростаючою силою козацтва України-Русі.

З вступним словом виступив Петро Зінченко, директор музею, член Національної спілки краєзнавців України. Старшокласники Роман Дикий, Віталіна Стоян, Максим Татаренко, Юлія Пилипчук підготували наукові доповіді про життя роду Сулими. Яна Чорнойван, педагог, підготувала доповідь про велике повернення Івана Сулими на Запорізьку Січ. Олена Гурин, бібліотекар, розкрила тему морськіх походів Івана Сулими.

25 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Геніальна дочка українського народу

24 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Леся Українка

24 Лютого 2021
Бібліографія
Прес-ланч на тему реалізації проєкту «Мистецтво перемагати булінг: про реалізацію проєкту у місті Бориспіль»

19 лютого 2021 у Бориспільській міській бібліотеці відбувся прес-ланч «Мистецтво перемагати булінг: про реалізацію проєкту у місті Бориспіль». Присутні соціальні працівники, журналісти, представники правових організацій з Борисполя та району, працівники бібліотеки активно обговорювали тему. Олександр Чепур, керівник проекту та голова ГО «Твій світ», розповів про етапи успішної реалізації проєкту у малих містах України, об'єднуючи протидію булінгу учнів, вчителів, соціальних працівників, працівників ювенальної поліції, бібліотек та батьків.

Останнє дослідження проведене ЮНІСЕФ говорить, що проблема булінгу в Україні має досить загрозливий характер Згідно дослідженням 67% підлітків зазнає або стає свідками психологічного цькування. Особливо це питання стало загрозливим через пандемію і занурення підлітків у інтернет. Проєкт реалізується у Борисполі з вересня 2020 р. і вже проведено ряд зустрічей із соціальними працівниками, інтерактивна гра «Світ громад» та соціальні ігри, тренінги.

19 Лютого 2021
Центральна бібліотека
«Пришестя Слова»

Напередодні Міжнародного дня рідної мови, а саме 19 лютого 2021 року, Бориспільська бібліотека вітала відомого українського поета, члена Національної спілки письменників України, Заслуженого працівника освіти, лауреата численних нагород та літературних премій Миколу Боровка з виходом нової збірки поезій «Пришестя Слова». Цього року Миколі Маркияновичу було присвоєно престижну нагороду Національної спілки письменників України - літературну премію імені Павла Тичини.

Заступник Бориспільського міського голови Людмила Пасенко вручила поету Подяку та цінний подарунок, сказала слова вдячності за велику роботу, яку проводить Микола Боровко з популяризації українського слова.

Ведуча літературного вечора, директор Бориспільської бібліотеки Жанна Кручиніна розкрила значення просвітницької діяльності Миколи Маркияновича серед підростаючого покоління.

19 Лютого 2021
Центральна бібліотека
У цвіті калини - краса України

12 лютого 2021 в Бориспільській Міській Бібліотеці відбулась презентація поетичної збірки Валентини Купрієнко «У цвіті калини -- краса України». Розділити радість народження нової книги та привітати Валентину Анатоліївну завітали її друзі та рідні. Серед учасників заходу були депутат Бориспільської міської ради Євген Грона, директор Бориспільського державного історичного музею Наталка Йова, начальник соціальної служби Любов Даниленко, чорнобильці-ліквідатори, ветерани Афгану.

Книга вийшла під редакцією Володимира Литвина, члена Національної спілки письменників України. Він красномовно означив особливості таланту поетеси та наголосив, що основною поетичною формою віршів збірки є рондель.

Володимир Литвин, бібліотекарі Людмила Базікалова, Оленка Шкребтієнко та внучечка Діаночка прочитали вподобані поезії.

12 Лютого 2021
Центральна бібліотека