Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Його дух – незламний, невмирущий

Є люди, яких Бог посилає на Землю, щоб своїм сяйвом освітити дорогу іншим, щоб залишити сутність, до якої постійно звертаються у різні епохи цілі покоління, шукаючи момент національної істини. Такою людиною є наш земляк Павло Платонович Чубинський - один із видатних подвижників другого українського відродження - в умовах драконівських заборон всього українського з боку царизму зумів піднести на вищий щабель не тільки українську національну науку, а й національну ідею. Етнограф, фольклорист, поет, журналіст, історик, мовознавець, юрист, соціолог, громадський діяч і організатор науки, він разом із своїми соратниками заклав фундамент українського народознавства, автор Державного Гімну України.

17 Травня 2020
Бібліографія
Депортація як геноцид

Одним із страшних злочинів радянського тоталітарного режиму була «депортація кримських татар - насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини — з Криму, здійснене упродовж 18-21 травня 1944 року, а прибуття останніх вагонів 4 червня 1944.

17 Травня 2020
Бібліографія
І тільки пам’ять – вічним стражем на обеліск схилилась

Друга світова війна принесла страшне лихо на нашу землю. Чорні круки на світанні 22 червня 1941 року марили, щоб над нашою країною не зайнявся день. Вже наступного дня фашисти бомбардували аеродром, що у воєнному містечку. Зруйнованим, спаленим, зчорнілим – таким побачили його люди.

17 Травня 2020
Бібліографія
Літературними стежками Європи

16 Травня 2020
Центральна бібліотека
Вшановували великого Кобзаря

10 березня 2020 в Бориспільській центральній бібліотеці вшановували великого Кобзаря. На Шевченкову світлицю до бібліотеки з Переяслава завітала Римма Товкайло, педагог, режисер, майстер художнього читання, популяризатор української літератури, автор книги спогадів бійців АТО «Простір прихованого.

10 Травня 2020
Центральна бібліотека
До Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

«Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться» — Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті.

6 Травня 2020
Центральна бібліотека
ЧОРНОБИЛЬ - НАШ БІЛЬ. 30 РОКІВ ПОТОМУ

Спогади Анатолія Устимовича Чабанюка, якими він поділився у 2016- му під час зустрічі зі старшокласниками в Бориспільській міській бібліотеці, присвяченій вшануванню жертв Чорнобильської аварії.

26 квітня 1986 року я заступив у нічну зміну; працював на той час в медпункті аеропорту Бориспіль фельдшером. Пропрацював в аеропорту Бориспіль 34 роки. Денна зміна мені передала, що відбулась якась аварія на Чорнобильській атомній станції. В медпункт за допомогою звертаються перші біженці з Прип’яті.

26 Квітня 2020
Центральна бібліотека
День Землі

22 квітня 2020 відзначається ювілейний, вже 50-й, День Землі. Ця щорічна дата покликана продемонструвати підтримку дій з охорони довкілля.

Бережімо свою блакитну Планету - Матінку-Землю - вона у нас одна!

22 Квітня 2020
Центральна бібліотека
Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Бориспільської МЦБС у 2020

Ми живемо в час цифрової трансформації. Майже в усіх сферах суспільного життя відбуваються зміни, які потребують нових знань, навичок роботи в нових реаліях. Великі надії уряд покладає саме на бібліотеки, як майданчики надання населенню послуг з цифрової та медіаграмотності: вивчення можливостей інтернету та комп’ютера.

Забезпечення професійного розвитку персоналу бібліотек, оновлення системи бібліотечно-інформаційної освіти та підвищення кваліфікації бібліотечних працівників Бориспільська міська влада завжди приділяє певну увагу – бібліотекарі відвідують всі практикуми, семінари, методичні дні, організаторами яких є Київське обласне Управління культури, національностей та релігій, Українська Бібліотечна Асоціація і методичні центри з бібліотечного обслуговування населення області - Київська обласна бібліотека для дітей та Київська обласна бібліотека для юнацтва.

13 Квітня 2020
Центральна бібліотека
Життєпис Ліни Костенко – у її Слові

Життєпис Ліни Костенко – у її Слові. А слово це – невід’ємна частина історії України, її культури, її персоналітету. Уже понад півстоліття це слово відлунює в серцях тисяч читачів. Його завжди чекали, за ним звіряли людську гідність. У ньому знаходили відгук своїх тривог і „покріплення своїй вірі в Україну та своїм надіям на її краще буття“. Слово поетки – завжди вибух, велика культурна подія, що хвилює суспільну й мистецьку свідомість.

20 Березня 2020
Центральна бібліотека