Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Рідне слово – моя сердечна українська мова

7 листопада 2018 р. у читальному залі бібліотеки відбувся поетичний зорепад «Рідне слово – моя сердечна українська мова» (до Дня української писемності і мови). Ведучі зізнались у любові до рідної мови, почитали вірші та приділили значення писемності, адже завдяки їй ми маємо книги і відповідно -- бібліотеки. Окрім свята мови цього дня до бібліотеки завітало два талановитих майстра з виставками своїх виробів. Це Ярослав Левченко фотограф-філософ зі своїми фотографіями та чудовими віршами про буденність. Штирьова Земфіра Іванівна 90-річна неймовірна майстриня продемонструвала свої картини та національні костюми з власною технікою аплікації на тканині (в ній тече україно-російсько-болгарська кров). Земфіра Іванівна вразила всіх присутніх своїми розповідями, секретами довголіття, піснями. Виставка фотографій та костюмів ще кілька днів експонуватиметься у Бібліотеці тож долучайтесь!

7 Листопада 2018
Центральна бібліотека
Міжнародний мандрівний кінофестиваль Docudays UA

6 листопада 2018 р. другий рік поспіль у бібліотеці стартував Міжнародний мандрівний кінофестиваль Docudays UA. Координатор правозахисник Денис Денисенко розповів першим глядачам -- восьмикласникам із ЗОШ № 1 про права людини та стереотипи в суспільстві, які часто заважають людям толерантно ставитись до деяких людей. Ця тема "Рівні рівності " і є ключовою цьогорічного фестивалю. Фільм фінського режисера "Сієва " занурив старшокласників у культуру вуличного танцю Сієва. Підліткові страхи, сумніви в собі, комплекси, рефлексії, пошуки свого місця у житті та суспільстві переростають у звільнюючий танець, де відключаються усі проблеми і страхи, а є щось більше, можливість хоч на мить подружитися з собою та бути собою у танці. Фільм показує як індивідуальний танець "Сієва" дає право і можливість кожному бути іншим, бути собою, бути людиною. Тож запрошуємо вас на подальші покази кіно у бібліотеці.

6 Листопада 2018
Центральна бібліотека
Голосні читання романа Романа Іваничука «Орда»

В бібліотеці-філії в день пам’яті жертвам одного з найтрагічніших епізодів української історії – знищення російськими військами гетьманської столиці Батурин та жорстокої розправи над його мешканцями (2.11.1708 р.) були проведені голосні читання романа Романа Іваничука «Орда».

В творі яскраво висвітлено перший в історії масовий геноцид українців. За оцінками істориків, жертвами масового вбивства стали від 11 до 15 тисяч містян. В ході цих дій були вирізані всі мешканці міста, незалежно від віку і статі. Саме місто було пограбоване, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом Меншикова, було спалене, а церкви знищені. «А в городі у Батурині мужиків да жінок у пень сікли да рубали. Церкви палили, святості да ікони під ноги топтали...».

2 Листопада 2018
Філія
Запрошуємо Вас 1 листопада об 11.00 до міської бібліотеки

Запрошуємо Вас 1 листопада об 11.00 до міської бібліотеки на презентацію Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA, покази якого будуть відбуватись в Борисполі з 6 по 21 листопада 2018.

1 Листопада 2018
Центральна бібліотека
Несемо красу людям

1 листопада в бориспільській центральній бібілотеці зібрались учасниці "Творчої майстерні", щоб відсвяткувати п’ятиріччя улюбленого клубу за інтересами. Вправні руки майстринь за всі ці роки виготовили чимало різноманітних виробів, частину з яких вони представили на загальній виставці. Яскравими кольорами переливаються картини з бісеру, гердани, квіти, янголики, ляльки-мотанки. Серед представлених творчих робіт і дивовижні жіночі прикраси наймолодшої учасниці Маринки Кущ. Найцінніше - це щире захоплення, з яким мисткині обмінювались враженнями! Власноруч зроблені речі даруються рідним і друзям і від цього отримується неабияке задоволення і віддача, тому вдома у майстринь така краса довго не затримується.

1 Листопада 2018
Центральна бібліотека