Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
За чистоту української мови

9 листопада 2019 в Центральній бібліотеці до Дня української писемності та мови проведено семінар – тренінг «Антисуржик. Чиста мова». Віталій Гайсенюк, ведучий лекції підтвердив думку, що рідній мові вчимося все життя. Різноманітні нюанси, особливості вживання багатьох слів, кальки з російської мови - це все було детально розглянуто на насиченій лекції. Слухачі дізнались, що найповніші словники української мови, багатої на різні синоніми та примовки, були видані протягом 1923-1924 років. До речі, перевидання цих словників були подаровані міській бібліотеці 2017 року організацією «Ротарі- клаб Україна» та зберігаються як найдорожчий скарб у читальному залі. Та 1999 р., в Радянському Союзі словники української мови були навмисно збіднені.

9 Листопада 2019
Центральна бібліотека
Київщина на картах Google

08 листопада 2019 року в приміщенні Бориспільської міської центральної бібліотеки відбувся інформаційно-освітній семінар-тренінг, в рамках діджиталізації Київської області, спрямований на поширення практики відтворення туристичних та інфраструктурних об’єктів на картах Google.

Спікерами даного заходу виступали сертифіковані фотографи та тренери Google від компанії CFC Big Ideas. Виступаючі, Олег Костюкевич та Євген Карцан - лідери спільноти Місцевих Експертів Google в Україні, розповіли про специфіку участі у даній спільноті, завдання та виклики, які стоять перед її учасниками. На тренінгу були присутні: представники туристичних спільнот, працівники навчальних закладів, педагоги, бібліотекарі, краєзнавці, працівники музею, викладачі й вихованці БДЮТ та «Еврика», журналісти.

8 Листопада 2019
Центральна бібліотека
Рідна мова моя, поетична, пісенна

8 листопада 2019 у Бориспільській центральній бібіліотеці до Дня української писемності та мови відбулось Коло спілкування «Рідна мова моя, поетична, пісенна»

Ведучі заходу бібліотекар Олена Шкребтієнко та методист Марина Котвицька нагадали присутнім про вшанування Преподобного Нестору- літописця, адже саме він вперше згадав про Бориспіль в «Літопису минулих літ».

Недаремно саме цього дня в бібліотеці було презентовано нову книгу місцевого поета Миколи Федорова "Прилетять вітрів ватаги".

8 Листопада 2019
Центральна бібліотека
Docudays UA – 2019 в Бориспільській бібліотеці

Вже втретє Бориспільська МЦБС стає майданчиком показів кращих стрічок Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA – 2019. Бориспіль став одним із 220 міст і містечок України, що знайомить глядачів з унікальними фільмами світової документалістики. Фестиваль Docudays UA щорічно піднімає важливі світові конфлікти і проблеми і дає українцям можливість дізнатись про актуальні світові теми. Цьогорічною темою оголошено цифрові технології, адже існує «новий цифровий світ, що змінює нас, наш спосіб мислення, звички, способи комунікації, усю нашу свідомість». Йдеться про захист прав людини у мережі.

24 Жовтня 2019
Центральна бібліотека
«Душі натхненні віражі»

23 жовтня 2019 в бориспільській міській бібліотеці відбувся творчий вечір, на якому Ніна Габінська презентувала поетичну збірку «Душі натхненні віражі». Поетесу прийшли привітати її друзі, колеги, родина. Друга збірка поезій, яку постійно порівнювали з "народженням дитини" продемонструвала різножанровість поезій -- тут і іронічні вірші, і громадянська лірика, а нещодавно пані Ніна опанувала і форму ронделю і стала учасницею бориспільського фестивалю ронделістів "На берегах Альти".

22 Жовтня 2019
Центральна бібліотека