Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
На берегах Альти

14 травня 2021 року Бориспільська Центральна бібліотека мала честь приймати VII Міжнародний фестиваль ронделя «На берегах Альти». На свято завітали представники влади - Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, заступник міського голови Людмила Бистра та Начальник управління культури Наталія Погрібна. Вони привітали засновника та ініціатора поетичного фестивалю Миколу Боровка та висловили свою давню повагу і підтримку. Володимир Борисенко нагадав, що саме з рук пана Боровка він приймав владу міста на інавгураційній сесії міської ради.

Свято поезії почалось із пісні «Земле моя» на вірші Миколи Боровка (музика Сергія Сокура) у виконанні Тетяни Брови. Ведучою фестивалю незмінно була талановита поетеса Світлана Дідух-Романенко.

14 Травня 2021
Центральна бібліотека
Минають роки, відлітаючи у вічність...

Минають роки, відлітаючи у вічність... Все далі і далі відходять від нас грізні та важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії. «Ніхто не забутий, і ніщо не забуте!..»

7 Травня 2021
Центральна бібліотека
«Я перейшла у нову віру – я повірила у щастя»

21 квітня 2021 виповнюється 205 років від дня народження англійської письменниці Шарлотти Бронте. Презентація «Я перейшла у нову віру – я повірила у щастя», яку підготувала бібліотекар Бориспільської центральної бібліотеки Наталія Кобелянська, розкриває життєвий та творчий шлях письменниці.

За своє життя Шарлотта Бронте (1816 – 1855) написала декілька десятків віршів і чотири романи - «Вчитель» (1847), «Джен Ейр» (1847), «Шерлі» (1849) і «Містечко» (1853). В романах порушуються проблеми жіночої рівноправності та соціальної нерівності, відображені робітничі заворушення, обговорюються питання освіти. Твори Шарлотти Бронте багато в чому автобіографічні, у них відобразилися враження та події її особистого життя.

29 Квітня 2021
Центральна бібліотека
«Неси добро у світ природи»

Третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля . День навколишнього середовища відзначається з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Свято було задумано на честь Стокгольмської конференції з довкілля. Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

Пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку «Неси добро у світ природи», де представлені книги по екології з фонду Бориспільської бібліотеки.

29 Квітня 2021
Центральна бібліотека
Поетичне рандеву «Крізь призму любові»

21 березня 2021 року до Всесвітнього Дня поезії в Бориспільській центральній бібліотеці відбулось Поетичне рандеву «Крізь призму любові», присвячене творчості бориспільської поетеси Ніні Габінської.

Ніна Миколаівна Габінська - талановита бориспільська письменниця. Вперше свій літературний доробок на широкий загал представила на поетичному вечорі в Бориспільській міській бібліотеці у 2015 році, хоча писати почала ще в шкільні роки. Має нелегку жіночу долю - інвалід дитинства, рано залишившись вдовою, сама піднімала доньку Діану та удвох зводили будинок.

«Мої вірші – це поклик душі, бажання поділитися небайдужістю, баченням прекрасного у світі», – говорить Ніна Габінська.

21 Березня 2021
Центральна бібліотека
Літературне вшанування «Оживає Кобзареве слово»

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.

9 березня 2021 у Бориспільській центральній бібліотеці відбулось Літературне вшанування «Оживає Кобзареве слово». Учасниками вечора-вшанування були гвардійці, які проходять службу в Міжнародному багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України, що розташований на Бориспільщині.

9 Березня 2021
Центральна бібліотека
Семиріччя клубу любителів рукоділля «Творча майстерня»

Вже сьомий рік в Бориспільській центральній бібліотеці діє клуб любителів рукоділля «Творча майстерня». Його учасниць об’єднує жага творчості і любов до краси. До складу клубу входять не лише жителі міста, а й сіл Бориспільщини.

Заняття в «Творчій майстерні» проводить майстриня - золоті руки Людмила Леонідівна Астаф’єва. Вона, попри домашню зайнятість, знаходить час аби поспілкуватись та поділитись власним досвідом з тими, хто цього потребує. І до кожного знайде підхід і кожного навчить створити власноруч шедевр.

4 Березня 2021
Центральна бібліотека
«Мої скарби»: презентація виставки рушника.

3 березня 2021 року у Бориспільській центральній бібліотеці відбулось відкриття виставки рушників з колекції бориспільчанки, майстрині Ольги Мякуш «Мої скарби".

Вишивкою жінка захоплюється з дитинства, сама вишиває сорочки своїм рідним. Ольга Василівна постійно удосконалюється, освоює нові техніки вишивки. У залі була присутня її маленька онука Христинка у вишитій бабусею сорочці.

Колекціонуванням старожитностей та рушників пані Ольга захопилась у 2014 році. Має понад 150 рушників із різних регіонів України, які купує або їй дарують. Майстриня називає свої надбання «Мої скарби». Звідси і назва виставки.

Привітати майстриню з відкриттям виставки завітала заступник Бориспільського міського голови Людмила Григорівна Бистра, яка наголосила на важливості таких заходів, особливо для виховання у дітей почуття поваги до традицій, які ми маємо цінувати і берегти та примножувати.

Також на святі були присутні спеціаліст Управління культури Юлія Крутевич, однодумці, рідні, читачі бібліотеки.

3 Березня 2021
Центральна бібліотека
Науково-практична конференція, присвячена 430-й річниці народження Івана Сулими

25 лютого в приміщенні Іванківської сільської бібліотеки спільними зусиллями краєзнавчого музею, Іванківської середньої школи та бібліотеки проведено науково- практичну конференцію, присвячену 430-й річниці народження визначної постаті України - Івана Сулими. Народився 1593 року в родині українського шляхтича Михайла Сулими на Чернігівщині в селі Рогощі. За вірну службу молодий шляхтич отрицав від гетьмана Корони Польської Станіслава Жолкевського у власність села Лебедин, Кучаків та Сулимівку, які на довгі роки стали родинним маєтком для самого Сулими і його нащадків. Багато років ім’я козака-шляхтича, а потім і гетьмана Війська Запорозького Івана Сулими наводило страху на Османську імперію та Корону Польську, які не бажали миритися зі зростаючою силою козацтва України-Русі.

З вступним словом виступив Петро Зінченко, директор музею, член Національної спілки краєзнавців України. Старшокласники Роман Дикий, Віталіна Стоян, Максим Татаренко, Юлія Пилипчук підготували наукові доповіді про життя роду Сулими. Яна Чорнойван, педагог, підготувала доповідь про велике повернення Івана Сулими на Запорізьку Січ. Олена Гурин, бібліотекар, розкрила тему морськіх походів Івана Сулими.

25 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Геніальна дочка українського народу

24 Лютого 2021
Центральна бібліотека