Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

«Я перейшла у нову віру – я повірила у щастя»

21 квітня 2021 виповнюється 205 років від дня народження англійської письменниці Шарлотти Бронте. Презентація «Я перейшла у нову віру – я повірила у щастя», яку підготувала бібліотекар Бориспільської центральної бібліотеки Наталія Кобелянська, розкриває життєвий та творчий шлях письменниці.

За своє життя Шарлотта Бронте (1816 – 1855) написала декілька десятків віршів і чотири романи - «Вчитель» (1847), «Джен Ейр» (1847), «Шерлі» (1849) і «Містечко» (1853). В романах порушуються проблеми жіночої рівноправності та соціальної нерівності, відображені робітничі заворушення, обговорюються питання освіти. Твори Шарлотти Бронте багато в чому автобіографічні, у них відобразилися враження та події її особистого життя.

Романи Шарлотти Бронте привертають увагу значимістю проблематики, майстерністю захоплюючої оповіді, образами героїнь, які наділені сильними почуттями, сміливістю, непохитними моральними принципами, здатними самостійно приймати рішення. Її книги здійснили переворот в пануючих на той час у суспільстві уявленнях про мораль. Своєрідним маніфестом боротьби за жіночі права став роман «Джен Ейр», а «Шерлі» та «Містечко» зміцнили цю думку. Роман «Джейн Ейр» належить до найвизначніших творів світової літератури.