Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

«Мої скарби»: презентація виставки рушника.

Вигаптуй на небо райдугу-доріжку,
Простели до сонця вишивку-маніжку,
Щоб по тій доріжці з лебедями-снами
Плавати по щастя білими човнами.
(Василь Симоненко).

3 березня 2021 року у Бориспільській центральній бібліотеці відбулось відкриття виставки рушників з колекції бориспільчанки, майстрині Ольги Мякуш «Мої скарби".

Вишивкою жінка захоплюється з дитинства, сама вишиває сорочки своїм рідним. Ольга Василівна постійно удосконалюється, освоює нові техніки вишивки. У залі була присутня її маленька онука Христинка у вишитій бабусею сорочці.

Колекціонуванням старожитностей та рушників пані Ольга захопилась у 2014 році. Має понад 150 рушників із різних регіонів України, які купує або їй дарують. Майстриня називає свої надбання «Мої скарби». Звідси і назва виставки.

Привітати майстриню з відкриттям виставки завітала заступник Бориспільського міського голови Людмила Григорівна Бистра, яка наголосила на важливості таких заходів, особливо для виховання у дітей почуття поваги до традицій, які ми маємо цінувати і берегти та примножувати.

Також на святі були присутні спеціаліст Управління культури Юлія Крутевич, однодумці, рідні, читачі бібліотеки.

Людмила Леонідівна Астафьєва, керівник клубу «Творча майстерня», що діє при Бібліотеці, та Олена Іванівна Кравчун, Голова Творчого клубу «Спілка митців Борисполя», поділились своїми враженнями від представленої експозиціі.

Вишивання в житті українського народу тісно пов‘язане з піснею, то й цього разу окрасою та подарунком усім присутнім стало музичне вітання від учасників пісенного гурту «Черешенька» під керівництвом Заслуженої діячки естрадного мистецтва України Зої Тимченко. Музичний колектив основано Зоєю Романівною влітку 2013 року при ВеликоСтарицькій бібліотеці. Прозвучали ккраїнські пісні.

Український рушник... Як багато він означає! На ньому вишита доля нашого народу. На ньому переплелися і радість, і біль, і щастя, і горе. Історія рушника дуже давня.

Шануйте, друзі, рушники,
Квітчайте ними свою хату –
То обереги від біди.
Шануйте ті, що дала мати,
Готуйте дітям з чистої роси.
Щоб легко їм в житті здолати
Похмурі та скрутні часи.