Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Рідна мова барвінкова

Україна... Скільки милозвучності тільки в самому слові! Багатство рідного краю займає особливе місце в наших серцях. Україна відносно невелика за територією краплинка сонця на карті світу. Вона осяяна багатовіковими традиціями, піснями та славною історією.

До Міжнародного дня рідної мови 20 лютого в центральній міській бібліотеці учениця Гімназії «Перспектива» Ольга Кацан представила зустріч-презентацію «Рідна мова барвінкова» залучивши до заходу учнів гімназії.

На заході лунали вірші та пісні про мелодійну, співучу рідну мову.

Гість зустрічі доктор медичних наук, професор, співавтор Акту проголошення незалежності України Леонтій Іванович Сандуляк привів приклади з життя, як ми говоримо і закликав присутніх говорити правильно. Адже наша мова – це криниця духовності і моралі, дзеркало українського менталітету, доброти, душевності і щирості.

20 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять

19 лютого в інформаційно-довідковому центрі міської бібліотеки для учителів історії міста пройшла Година спілкування «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять» присвячений 26-річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Це справжні патріоти, життя яких є невичерпним джерелом сили духу, вірності військовому братству, присязі, любові до рідної землі. Кожен з них виявив зразки мужності, героїзму при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність заплатити за це найдорожче – своє життя.

Присутні на заході Шараєвський Василь Степанович – підполковник у відставці та Лєхан Володимир Тимофійович – полковник у відставці, Голова Бориспільського районного осередку Партії ветеранів Афганістану розповіли присутнім про жахливі сторінки з життя в часи війни.

До уваги присутніх була представлена відеопрезентація бібліографічного огляду літератури бібліографа центральної бібліотеки Оксани Шевченко «Війна чужа, а хлопці наші». В ній представлені книги із фондів нашої бібліотеки.

19 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Свято рідної мови "Мово моя українська, батьківська, материнська"

Багато зірок є на небі, але у кожної людини є своя, єдина, як мама, як Вітчизна... Такою дорогою і рідною, чарівною, єдиною є для нас українська мова, мова нашого народу, нашої матері-України. 21 лютого Міжнародний день рідної мови. До цієї дати 18 лютого у дитячій міській бібліотеці відбулося Свято рідної мови "Мово моя українська, батьківська, материнська", на яке завітали читачі-учні 2-В класу ЗОШ №6 (кл. керівник Прилуцька О.С.)

Свято розпочалося вступним словом ведучої, провідного бібліотекаря Руденко Т.Г. У своєму виступі Тетяна Григорівна наголосила, що ми українці і живемо в мальовничому чарівному краї і свою рідну мову повинні добре знати, любити і поважати.

А мова у нас дуже мелодійна, багата, як земля, веселкова і чарівна. Для нас вона найкраща в цілому світі, бо рідна нам від діда і прадіда від самої колиски.

Продовжилося свято виступом дітей, які разом з бібліотекарем школи №6 Дітковською В.І. підготували вірші про українську мову. У виконанні учениці 2-В класу Пилипчук Тані прозвучала пісня "Україна - рідний край". Крім того, звучало багато загадок, прислів'їв, приказок про мову.

Учасники заходу познайомилися з презентацією "Рідна мова".

На закінчення свята для маленьких учасників бібліотекарі підготували сюрприз - мультфільм "Мудрі казки тітоньки Сови".

18 Лютого 2015
Дитяча бібліотека
Вас Масляна чекає в гості

Останній тиждень перед Великим (Великоднім) постом в Україні називають Масляною.Масляна розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів.

16 лютого Масляна завітала і до дитячої міської бібліотеки. Цього дня тут розгорнулося справжнє народознавче дійство - свято "Масляна чекає в гості". Захід розпочався виступом господині свята Данчук Л.І. Вона розповіла дітям про традиції святкування Масляної нашими дідами та прадідами в кожен день тижня, адже ці дійства справді цікаві та загадкові. Повеселилися на славу!

Свято супроводжувалося різноманітними конкурсами та розвагами, чаюванням біля самовару. Колоритною гостею народного дійства, звичайно ж, була Марена (опудало Масляної).

Наприкінці, як годиться добрій господині, Людмила Іванівна пригостила учасників дійства гарячими смачними млинцями, які сама приготувала для свята.

Більш детальніше про святкування весняних свят діти могли дізнатися з книг книжкової виставки "Свята українського народу".

16 Лютого 2015
Дитяча бібліотека
Талантів сяюче сузір’я

Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Поезія здатна знаходити відгук у душах інших, хвилювати або стискати кулаки, готуючись до бою. Звісно, кожен сприймає її по-своєму, бо ми й самі всі різні.

«Талантів сяюче сузір’я» - під такою назвою 11 лютого пройшов Вечір поезії в центральній бібліотеці міста присвячений 1000- літтю з нагоди першої писемної згадки про місто Бориспіль.

В затишній залі зібрались талановита молодь, досвідчені письменники та пошановувачі мистецтва слова. Свої поезії з радістю дарували Микола Боровко, Володимир Литвин, Наталія Можайкіна, Світлана Тимченко, Галина Писанка, Ольга Кацан, Федір Шилофост.

11 Лютого 2015
Центральна бібліотека