Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Позитивні емоції – запорука ментального здоров’я

10 квітня 2024 в приміщенні Бориспільської Публічної бібліотеки відбулося чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». Вже традицією стало відкривати засідання клубу презентацією з циклу «Золоті імена України». Цього разу зустріч розпочалася з розповіді про українську художницю Галину Іллівну Гаркавенко.

Говорили про свідоме мовлення. Жанна Кручиніна, директор бібліотеки, нагадала присутнім, що сила слова допомагає подолати стрес, почуватися краще і мислити позитивно. Треба лише дотримуватись правил свідомого мовлення.

Активна учасниця бібліоклубу Валентина Петрова провела майстер клас з декупажу. Вона розповіла як можна дати старим речам нове життя. Речі, які можна оздобити технікою декупаж: кухонне приладдя, серветниця; скринька, панно, картина, брелок; іграшкові меблі, писанки, вішак для одягу, глечик, горщик; декоративна тарілка, органайзер та інше. В умілих руках майстра народжуються шедеври.

Бібліотекар Оленка Шкребтієнко представила нову книгу: «Я тебе… війна. 100 історій кохання. 25 історій про почуття, що допомагають перемагати темряву», яку уклала Христина Біляковська. Видання підготовлене за сприяння Українського Інституту книги.

10 Квітня 2024
Центральна бібліотека
«Три візити» Ніни Габінської

4 квітня 2024 в бібліотеці відбувся творчий вечір Ніни Габінської. Поетеса представила свою книгу «Три візити». Авторка натхненно читала свої поезії. До прочитань віршів із збірки долучились поети та бібліотекарі.

Привітати Ніну Миколаївну прийшли поети - члени Національної спілки письменників України Микола Боровко, Володимир Литвин, Микола Федоров.

З вступним словом звернувся до присутніх Микола Боровко, голова Асоціації ронделістів України. Микола Боровко - сучасний класик української літератури, метр ронделя, який виховав плеяду поетів-ронделістів. Член Національної спілки письменників України, Голова Асоціації ронделістів України, лауреат безлічі літературних премій.

Це він - поет, педагог, який живе і творить в Борисполі, започаткував щорічний Міжнародний фестиваль ронделя «На берегах Альти», і цього року вже вдесяте відбудеться в нашому місті, столиці поетичного ронделя.

Микола Маркіянович завжди знаходить добре слово підтримки для поетів, час для зустрічі з читачами та поціновувачами поетичного слова.

Володимир Литвин, редактор книги «Три візити», розповів про особливості поетичної творчості Ніни Габінської. Поет-пісняр Михайло Боярко виконав пісні на вірші поетеси.

Ніна Габінська пригостила присутніх своєю домашньою випічкою.

4 Квітня 2024
Центральна бібліотека
Майстер-клас з розпису пряників

У Бориспільській бібліотеці для дітей 28 березня, в рамках Тижня Дитячого Читання, відбувся весняний майстер-клас з розпису пряників!

Бібліотекарі поринули у світ фантазії та казкових смаколиків разом із нашими маленькими майстрами. Діти не просто розписували пряники - вони створювали справжні шедеври, втілюючи свої найяскравіші ідеї на ароматних хлібинах.

Але це було не лише про малювання! Наші маленькі учасники також занурювалися в історію та традиції випічки та розпису пряників, завдяки цікавим нарисам з нових книг, які представила провідний бібліотекар Тетяна Руденко. Дітки дізналися, як ці чудові ласощі з'явилися у нашому світі, які символи використовували для розпису на пряниках у різних країнах та як вони відображають культуру та історію народів.

Під керівництвом талановитої майстрині Ірини Юрченко кожен маленький художник виявив свою унікальну творчість, створюючи неповторні шедеври на пряниках. Це була не лише можливість виразити свою уяву, але й чудова нагода вивчити щось нове та цікаве!

Ми дуже вдячні всім, хто прийшов та взяв участь у майстер-класі. Нехай світлини нагадують про наш незабутній день, проведений разом! Долучайтеся до нас знову, щоб разом створювати нові казки та мистецтво!

28 Березня 2024
Дитяча бібліотека
Квіти Петріківського розпису

Магія кольору та творчості розцвіла в Бориспільській бібліотеці для дітей з-під чарівних пензлів майстрині Антонюк Ганни!

26 березня тут відбувся майстер-клас з унікального українського мистецтва – Петриківського розпису.

Разом з талановитою майстринею Антонюк Ганною діти занурилися у світ квітів, мрій та фантазій. Веселі, яскраві пензлі та фарби створили чудову атмосферу радості та творчості. Діти не лише вивчили техніку Петриківського розпису, але й виразили свою власну уяву та почуття через квіткові мотиви.

Кожен пензлик став чарівною палітрою, кожен рух – казковим танком кольорів. Від кожного руху пензля народжувалася нова квітка, наповнюючи наші серця радістю та відчуттям гармонії.

Ми вдячні майстрині Антонюк Ганні за її теплоту, талант та вміння розкривати в дітях красу їхньої душі. Цей день залишиться у наших серцях яскравою палітрою незабутніх вражень та натхнення!

Нехай творчість завжди супроводжує нас, а магія Петриківського розпису розквітає у кожному серці!

26 Березня 2024
Філія
Казки дитинства

26 березня в Бориспільській бібліотеці імені В. Чорновола відбулось відкриття мистецької виставки «Казки дитинства», на якій експонуються картини художниці Ірини Хромишин та її учнів з Великоолександрівської школи мистецтв і ремесел.

Для більшості юних художників (4 - 7 років) це їхня перша виставка на загал, на яку вони завітали разом з батьками, бабусями і дідусями.

Затишну атмосферу на мистецькій події створювали класичні мелодії, які виконала на фортепіано Алефтина Денисенко, учасниця бібліоклубу "Берегиня". В залі було розгорнуто перегляд літератури «Світло українського мистецтва».

Під звуки музики гості познайомились з художницею та її творчістю. Юні автори малюнків Костянтин, Миколка та Павло розповіли про свої роботи, які представлені в експозиції. На памʼять про участь у мистецькій виставці вони отримали від бібліотеки випуски журналу «Малятко».

26 Березня 2024
Центральна бібліотека
Я- політик всієї України

В. Чорновіл - епоха боротьби за українську Державу «Я- політик всієї України. Може, це трохи голосно і про себе так не говорять… Але в мене східний менталітет і при цьому я в чомусь галичанин»,- В.Чорновіл.

23 березня 2024 року в Бориспільській бібліотеці імені Вʼячеслава Чорновола відбувся круглий стіл з нагоди річниці загибелі Вʼячеслава Максимовича, Героя України, засновника Народного руху України.

Зібрався Бориспільській осередок партії Народний Рух України, журналісти, бібліотекарі. Жанна Кручиніна, модератор зустрічі, запропонувала вшанувати памʼять Вʼячеслаа Чорновола та героїв усіх часів, які віддали свої життя за Україну, хвилиною мовчання.

Провідний бібліотекар Людмила Базікалова презентувала твори Чорновола та книги про нього. Очільниця обласного осередку рухівців Людмила Поляниця зауважила на важливості донесення до школярів інформації про вклад В'ячеслава Чорновола в здобуття Україною незалежності.

23 Березня 2024
Центральна бібліотека
Всесвітній день поезії

21 березня, у Всесвітній день поезії, в Бориспільській Публічній бібліотеці імені Вʼячеслава Чорновола відбулась літературна подія.

На поетичне рандеву запросила шанувальників красного письма Віолета Кравченко (Neslamna Vi), авторка «Віршів, обпалених війною». В залі був присутній батько Юрія Чабанюка, який героїчно загинув на війні в березні 2022 року. Зібрання вшанувало памʼять всіх героїв хвилиною мовчання.

Під час зустрічі відбулись авторські читання та ексклюзивна розмова про важливе з уже відомою українською поетесою, адже за останні два роки пані Віолета видала 3 гарно оформлені змістовні книги поезій: «Вірші, обпалені війною», «Вірші, обпалені війною 2», «Ти -мої крила».

21 Березня 2024
Центральна бібліотека
Чергове засідання бібліоклубу ментального здоров’я «Берегиня».

20 березня в день весняного рівнодення відбулося чергове засідання бібліоклубу ментального здоров’я «Берегиня».

Методист Катерина Майко провела арт терапевтичну вправу «Птах бажання», під час якої кожна присутня берегиня виготовила маленьку паперову пташку, на якій написала своє найпалкіше бажання.

Бібліотекар Оленка Шкребтієнко провела цікаву презентацію книги Галини Лозко «Коло Свароже». В традиційній рубриці «Будемо здорові» Тетяна Котенжі розповіла про особливості використання ароматерапії для зняття стресу та поліпшення здоровʼя.

Під час зустрічі звучали веснянки у виконанні Олени Шкребтієнко, чаювали та дружньо топтали ряст. Завершилася зустріч переглядом чергової серії телефільму «Царівна» за повістю Наталії Кобилянської.

20 Березня 2024
Центральна бібліотека
Його слова – його велична пісня.

6 березня, напередодні 210- ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, в рамках бібліоклубу «Берегиня» відбувся літературний дайджест «Його слова – його велична пісня».

Почали зі збірки поезій «Три літа». Директор бібліотеки Жанна Кручиніна розповіла про багатовимірне значення і актуальність поезій циклу для українців сьогодення. Вона поділилась власним прочитанням Шевченка і наголосила, що знаходить у нього відповіді на свої запитання.

Познайомилися з книгою Римми Товкайло «Тарас Шевченко і його «Три літа»», в якій авторка, дослідниця творчості Кобзаря, аналізує ідейну сутність Тараса Григоровича, його філософські, екзистенційні послання нащадкам. Бібліотекар Олена Шкребтієнко провела голосні читання представленого видання.

Поет-пісняр Михайло Боярко зачитав свої поезії та виконав пісні, які присвятив Тарасу Шевченку. Одна з пісень у авторському виконанні здобула гран-прі на минулорічному обласному шевченківському конкурсі.

6 Березня 2024
Центральна бібліотека
Любов до рідної землі - ключова ідея засідання клубу «Берегиня».

28 лютого в приміщенні Бориспільської Публічної бібліотеки відбулося чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». Цього разу зала перетворилася на справжній літературно – музичний салон та осередок культурного життя. Спеціальний гість заходу - Тимченко Світлана Олексіївна, письменниця, громадська діячка. Вона зачитала уривки з книги «Мертві лемки йдуть», написаної нею у співавторстві з Євгеном Яхваном. У невеликих прозових творах звучить ностальгія за Батьківщиною, за отчим домом лемків, тих українців, яких радянський уряд примусово вислав з рідних земель далеко від України. Герої оповідань — прості люди, яких неможливо відірвати від рідної землі. Провідною є тема любові до людей, до світу, до України. Твори є повчальними, несуть виховне навантаження, показують читачеві, як не втратити рідне коріння, не розгубити батьківські заповіти, не зректися мови, звичаїв і віри предківської, залишитися за будь-яких обставин вірним своєму Роду.

28 Лютого 2024
Центральна бібліотека