Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Година спілкування «Конституція України – джерело прав, свобод та обов’язків людини»

Конституція України як Основний Закон держави займає центральне місце у системі законодавства. Вона є основним джерелом права України.

За Конституцією Україна визначається суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою.

Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека за Конституцією є найвищою соціальною цінністю. На конституційному рівні закріплено найважливіший принцип державного буття: підпорядкування діяльності держави утвердженню і забезпеченню прав і свобод людини. Держава зобов’язується визнавати, дотримувати і захищати основні права і свободи людини.

За Круглим столом в інформаційно-довідковому центрі Бориспільської міської центральної бібліотеки пройшла Година спілкування «Конституція України – джерело прав, свобод та обов’язків людини» з умовно засудженими, які перебувають на обліку у Бориспільському міжрайонному відділі кримінально-виконавчої інспекції.

Зустріч відбулася за ініціативи Бориспільського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції в місті Києві та Київської області та в співпраці з Громадським об’єднанням «Самопоміч» (Бориспіль).

25 Червня 2015
Центральна бібліотека
«Реалізація міської програми енергозбереження та енергоефективності в житлових будинках»

«Як зекономити сімейний бюджет шляхом реалізації програми енергозбереження, енергоефекивності та термомодернізації в житлових будинках міста Борисполя», - саме таке питання, що хвилює кожного жителя міста, стало центральним в обговоренні за Круглим столом «Реалізація міської програми енергозбереження та енергоефективності в житлових будинках». Засідання відбулося 25 червня в інформаційно-довідковому центрі міської центральної бібліотеки.

За одним столом зібрались представники влади на чолі з заступником міського голови Миколою Корнійчуком, Уповноваженою з питань системи управління Людмилою Передерей, заступником міського голови Людмилою Ковальовою, представниками ОСББ, головами будинкових комітетів та приватними особами. М.Корнійчук поінформував про стан впровадження енергозберігаючих технологій у Борисполі.

Начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Тамара Петруша провела презентацію механізму створення будинкових і вуличних комітетів і всі присутні отримали «Пам’ятку». На зустріч завітали гості з Польщі та представник Інституту демократії імені Пилипа Орлика. Вони поділились досвідом створення громадських організацій самоврядування у Польщі.

25 Червня 2015
Центральна бібліотека
Круглий стіл «Україна в живописі»

23 червня на офіційне закриття виставки «Сontr-Amnesia» Володимира Кальненка - митця-патріота, людини незвичайної долі, майстра з академічною образотворчою освітою за Круглим столом зібрались учасники Мистецького клубу «Спілка художників Борисполя» та пошановувачі живопису. Присутні переглянули фільм Галини Лавринець «Сповідь», присвячений художнику. Спілкування пройшло активно і цікаво, адже Володимир Кальненко - надзвичайний оповідач, який цитує Тараса Шевченка й Олександра Пушкіна, співає українських народних пісень, говорить французькою. Багато цікавого дізнались учасники Круглого столу про картини митця і творчий процес.

Гості були в захваті від спілкування з митцем, ставили багато запитань, подякували художнику за цікаву виставку. На знак поваги і на згадку Володимиру Кальненку подарували двотомник-альманах «Бориспільський край» і запросили його до Борисполя з новими виставками. У свою чергу мистець (як художник сам себе називає) залишив у подарунок відвідувачам бібліотеки власну роботу.

23 Червня 2015
Центральна бібліотека
«Бібліоглобус»: подорож з бібліотекою

Шановні відвідувачі! В міській центральній бібліотеці цього літа розпочав роботу бібліотечний клуб «Бібліоглобус» - для тих, хто полюбляє подорожувати нашою прекрасною і дуже привабливою туристичною Україною.

А ще існує безліч цікавих куточків на планеті Земля, які можна відвідати… У вас є можливість визначитись, куди б ви хотіли відправитись разом з нами наступного разу!

Надійними помічниками в подорожах нам будуть книги та ілюстровані журнали, які будуть доповнюватись інформацією з Інтернету. Подорожуючи ми будемо знайомитися з історією країни, її культурою і, головне, з її літературним надбанням – письменниками та їхніми творами.

Протягом бібліоподорожі на вас чекають нові враження, відкриття та незабутні хвилини спілкування і радості! Символом нашого читацького клубу - глобус, подарований бібліотеці Міжнародним центром досліджень та інформації (IREX).

Якщо ви готові змінювати себе і світ в бік добра, тоді – вирушаймо в подорож з бібліотекою!

16 Червня 2015
Європейський вибір
Про альтернативну енергетику в бібліотеці

12 червня в інформаційно-довідковому, культурно-мистецькому центрі Бориспільської міської центральної бібліотеки за ініціативи товариства «Фамекс» (Бориспіль) відбувся Круглий стіл на тему: «Альтернативна енергетика» з презентацією пелетних котлів, пелетних пальників та блочних модульних твердопаливних котелень та сонячного колектора для нагрівання води. Свою продукцію представили Харківські та Львівські виробники, які готові співпрацювати з жителями Борисполя та району.

12 Червня 2015
Центральна бібліотека
Презентація персональної виставки Володимира Івановича Кальненка

21 травня відбулася презентація персональної виставки самобутнього українського художника, ілюстратора, педагога - Володимира Івановича Кальненка. Чільне місце в творчості Володимира Кальненка займає Шевченкіана, адже він тонко відчував душевні страждання Шевченка на чужині. Особливим ліризмом відзначені роботи художника, створені під впливом шевченкової поезії ("Не кидай матері, казали...", "Колись там весело було", "Я на сторожі коло їх..."). Він, як і заповідав Великий Кобзар, всіляко прагнув нести в душі незламну вірність своєму народові, його віковічним культурним надбанням. Душу майбутнього мистця формувало село. На все життя закарбував у пам'яті образ рідної бабусі Катрі, котра вклала у дитяче серце любов до Шевченка.

Артистичний, відвертий, талановитий та часом епатажний персонаж, він не завжди вписувався і сприймався традиційним художнім простором України. Не випадково свою останню виставку в Бориспільській центральній міській бібліотеці, Кальненко називає «Contr amnesia», в Україні щодня він боляче переживає наше повсякчасне «зречення свого родовіду, етнічної приналежності, ментальності».

21 Травня 2015
Центральна бібліотека
Володимир Кальненко

Володимир Кальненко - самобутній український художник, ілюстратор, педагог. В його картинах авангардно і романтично поєднано на полотні українські образи і тексти, що характерно для народних картин, експерименти з пропорціями, композицією, неповторний колорит майстра.

Народився ( 21 січня 1944р.) та провів дитинство митець на Київщині, в с. Старі Безрадичі. Вихований бабусею Катрею в справжніх українских традиціях і народному дусі, що навіки глибоко відобразилося на його художньому світогляді.

Рано помітивши малюнки сина вуглиною на стінах, батько віддає його у 1956р. до Республіканської середньої художньої школи-інтернату ім.Т.Шевченка. Наступним етапом формування художника стала в 1965-му Академія Художеств у Ленінграді (де навчався і наш Тарас Шевченко), одна із провідних художніх шкіл у Союзі. Власне як художник українського напрямку Кальненко сформувався у місті на Неві, де він досконало оволодів «академічним рисунком» , але жагуча ностальгія за Україною навіки вписала українську символіку в його полотна (диплом «Гоголь», що засуджувався кафедрою Академії, «Козак Мамай» вплинула на його творчість, серія жіночих образів-портретів). У всьому чужому – людях, місцях він шукав «Україну» ... і знаходив її або створював сам. У себе в майстерні він організовує щотижневі зібрання українців, започатковує у Петербурзі «Тарасову ніч» -- традицію не спати з 9 на 10 березня :«не можна спати в цю ніч, бо проспимо...». Відомі кобзарі, співаки, поети з усього Радянського Союзу приїздили до майстерні-мансарди художника і всю ніч читали життєпис Шевченка, щоденники, «Кобзаря». Примітно, що з 1964р. Кальненко не спить у ніч на 10 березня уже 51 рік і проводить «Тарасові ночі» вже в Києві!

19 Травня 2015
Центральна бібліотека
Сольфеджіо щирих емоцій…

13 травня в день свого 16-річчя до центральної бібліотеки міста Бориспіль запросила друзів, педагогів, поетів та пошановувачів мистецтва влучного слова на Творчий вечір «Сольфеджіо щирих емоцій…» непересічна особистість, юна поетеса, людина, яка бере активну участь у літературно-мистецьких бібліотечних заходах - Ольга Кацан. Ольга – автор 5-ти поетичних збірок, головний редактор ггімназійного журналу «Teen time». Вона добре навчається, займається режисерством, має безліч нагород та дипломів, завжди у постійному творчому пошуку. Під впливом Миколи Боровка нещодавно почала писати ронделі.

13 Травня 2015
Центральна бібліотека
Щоб ніколи світанки не здригались від слова війна

В Бориспільській міській бібліотеці для учнів 9- А класу (вчитель Крилевець Г. В.) пройшла Година історичної пам’яті «Щоб ніколи світанки не здригались від слова війна», присвячена великій перемозі радянського народу над гітлерівською Німеччиною в 1945 році.

Будь-яка війна – трагедія: масова загибель людей, кров і каліцтва, руйнування і злидні.

Пам’ять…Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. "Ніхто не забутий, ніщо не забуте". Про бойові подвиги воїнів, їхнє воєнне життя молодь сьогодні може дізнатися тільки з розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури.

12 Травня 2015
Центральна бібліотека
Симфонія весни

І дійсно – такого в нас ще не було, щоб дитячий захід проходив 2 години і всім було цікаво і ніхто не хотів йти.

23 квітня в міській центральній бібліотеці відбулась літературно-журналістська вітальня «Симфонія весни». На гостину до учнів сьомих «А» і «Б» класів НВК «Гімназія «Перспектива» (вчитель Малакова Олена Володимирівна), які зібралися в інформаційно-довідковому центрі бібліотеки, завітала Світлана Олексіївна Тимченко, людина активної життєвої позиції, письменник. Вона пише чарівні казки і новели, які нікого не залишають байдужими.

Світлана Олексіївна розповіла дітям багато цікавого й корисного. Під час спілкування вони дізнались чим можуть допомогти воїнам, які повернуться із АТО, як бути здоровим, як зігрітись в холодному приміщенні, як приготувати живу воду і як її вживати та багато цікавого.

Затамувавши подих слухали діти новели Світлани Тимченко «Коник» та «Галька-тореадор». А ще учні випробували свої поетичні здібності, взявши участь у цікавій грі «Влучна рима», після чого отримали «ліричний гостинець».(це вже традиція бібліотеки- складати у маленький прикрашений кошик згорнуті аркуші з віршами місцевих поетів). Діти охоче зачитували поезії Миколи Боровка, Світлани Дідух-Романенко, Володимира Литвина, Петра Дениска, Галини Писанки. З радістю приймали учні в подарунок книги Миколи Боровка та Петра Дениска.

23 Квітня 2015
Центральна бібліотека