Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Країна книжкова - країна казкова

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне й довгоочікуване свято - Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це тиждень зустрічей з книгою, свято тих, хто творить книгу і любить читати. дні веселих пригод і літературних відкриттів. Гамірно і весело було 11 березня в дитячій міській бібліотеці. Цього дня тут відбулася літературно-пізнавальна мандрівка "Країна книжкова - країна казкова". На захід завітали читачі-учні 2-Б класу ліцею "Дизайн-Освіта" (кл.кер.Цвілюк Ю.О.) Завідуюча дитячої бібліотеки Кузьменко Г.С. розповіла присутнім про те, що майже двадцять років, починаючи з 1993 року, першого весняного місяця у дитячих бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі люблять це свято і чекають на нього з нетерпінням. Подорожуючи книжковим королівством, маленькі читайлики багато цікавого дізналися про його жителів та пригадали прислів'я та приказки про книгу, відгадували загадки.

11 Березня 2015
Дитяча бібліотека
Твоїх поезій спів високий, вінчає слава вікова

Щороку, в березні Україна відзначає дні, які в народі називають "Шевченківськими". Світ давно визнав неперевершеність творчого доробку великого українського Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Твори Шевченка вчать любити Батьківщину, берегти пам'ять про вітчизняну історію, плекати красу рідного краю.

Гамірно й цікаво 6 березня було у дитячій бібліотеці. Цього дня тут відбулася літературно-музична композиція "Твоїх поезій спів високий, вінчає слава вікова", присвячена 201-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

На захід були запрошені читачі-учні 6-В класу (кл. кер. Городько В.Ф.) разом зі шкільним бібліотекарем Дітковською В.І.

Ведуча заходу бібліотекар Данчук Л.І. розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях Кобзаря. З вогником в очах читали діти вірші славного Кобзаря та відповідали на запитання вікторини по творчості Т.Г.Шевченка.

6 Березня 2015
Дитяча бібліотека
Голосні читання в бібліотеці

«Гарна книга, як добре товариство, просвітлює й облагороджує почуття і звички». Ці слова належать вченому-хірургу Миколі Івановичу Пирогову, який наголошував на важливість читання в житті людини.

З метою виховання культури читання, любові до художнього слова працівники міської центральної бібліотеки започаткували проведення голосних читань. Спочатку вони проходили щосереди, а згодом – майже щоденно.

Користувачі читального залу вже ознайомились із творчістю таких поетів та письменників: Микола Гоголь, Василь Симоненко, Ліна Костенко, Леонід Фастовець, Михайло Дацюк.

Голосні читання перевершили сподівання бібліотекарів. Юні користувачі, які приходили пограти в комп’ютерні ігри, із задоволенням читають вголос твори. Хочеться назвати їх: Генадій Гладкий (ЗОШ№8), Дмитро Василець та Дмитро Іванов (Професійно-технічний ліцей), Владислав Сіренко (ЗОШ№3), Андрій Великий.

6 Березня 2015
Центральна бібліотека
200 років від дня народження Михайла Вербицького

4 березня 2015 року виповнюється 200 років від дня народження українського священника, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до Державного Гімну України «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Саме цій даті присвячено годину історії «Творець Гімну України – Михайло Вербицький», яка відбулась 25 лютого 2015 року в міській бібліотеці для учнів 10 класу ЗОШ №1.

Цікаво те, що чимало творів репертуару Михайла Вербицького зберегли своє значення і популярність донині, серед них «Верховинці», «Козак і мисливець», «Підгіряни» тощо.

Він писав, безумовно, і релігійні твори, щиро служив людям молитвою і вірою в Бога, хоча попри все був світською людиною : веселий, жартівливий,він жив життям свого народу.

4 Березня 2015
Центральна бібліотека
Цар Плаксій та Лоскотон

2015 рік - рік Василя Симоненка. Щоб допомогти юним читачам зрозуміти і полюбити його творчість в дитячій міській бібліотеці організовано голосні читання. Цього дня нашими гостями були учні 1-А класу ліцею "Дизайн-Освіта" (кл. кер. Гук Л.В.)

Для маленьких читайликів бібліотекар молодшого відділу обслуговування Руденко Т.Г. підготувала голосні читання за книгою Василя Симоненка "Цар Плаксій та Лоскотон", адже в цьому творі поет ще раз наголошує, що правда завжди переможе над кривдою і як важливо бути в житті справедливим.

Наприкінці діти читали вірші українських поетів. Найбільш вразило всіх присутніх читання вірша "Розрита могила" Т.Г. Шевченка у виконанні Іллі Меглея.

Незважаючи на свій юний вік, Ілля має талант читця і сам пише вірші, тому проникливо відчуває кожне поетове слово.

Сподіваємося, що ця зустріч принесе нам всім користь.

4 Березня 2015
Дитяча бібліотека
Ми вірні онуки Дажбожі

26 лютого в Бориспільській центральній міській бібліотеці проведено літературно-музичний вечір «Ми вірні онуки Дажбожі», в рамках якого відбулась зустріч зі столичним поетом Русланом Морозовським та презентація його нової поетичної збірки «Вогнем і кайлом».

Присутні мали змогу поспілкуватись з поетом, почути його поезії. Прозвучали авторські пісні у виконанні Вадима Шапошникова, журналіста, депутата Бориспільської міської ради, редактора часопису «Сварог», (презентація 24 випуску якого відбулась цього вечора).

Гості зустрічі мали чудову нагоду придбати книгу поезій та отримати в подарунок новий випуск журналу "Сварог".

26 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Казки від Світлани Олексіївни Тимченко

Послухати казку до Світлани Олексіївни Тимченко, місцевої письменниці, казкарки, друга біібліотеки, завітали вихованці дитячого садочку "Сонечко" та розказали свої казки "Рукавичка", "Курочка ряба".

Зустріч відбулася в інформаційно-довідковому залі міської центральної бібліотеки, де наразі проходить виставка робіт вихованців студії образотворчої діяльності "Райдуга" Будинку дитячої та юнацької творчості «Ми творчістю славимо тебе, Україно».

20 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Рідна мова барвінкова

Україна... Скільки милозвучності тільки в самому слові! Багатство рідного краю займає особливе місце в наших серцях. Україна відносно невелика за територією краплинка сонця на карті світу. Вона осяяна багатовіковими традиціями, піснями та славною історією.

До Міжнародного дня рідної мови 20 лютого в центральній міській бібліотеці учениця Гімназії «Перспектива» Ольга Кацан представила зустріч-презентацію «Рідна мова барвінкова» залучивши до заходу учнів гімназії.

На заході лунали вірші та пісні про мелодійну, співучу рідну мову.

Гість зустрічі доктор медичних наук, професор, співавтор Акту проголошення незалежності України Леонтій Іванович Сандуляк привів приклади з життя, як ми говоримо і закликав присутніх говорити правильно. Адже наша мова – це криниця духовності і моралі, дзеркало українського менталітету, доброти, душевності і щирості.

20 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять

19 лютого в інформаційно-довідковому центрі міської бібліотеки для учителів історії міста пройшла Година спілкування «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять» присвячений 26-річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Це справжні патріоти, життя яких є невичерпним джерелом сили духу, вірності військовому братству, присязі, любові до рідної землі. Кожен з них виявив зразки мужності, героїзму при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність заплатити за це найдорожче – своє життя.

Присутні на заході Шараєвський Василь Степанович – підполковник у відставці та Лєхан Володимир Тимофійович – полковник у відставці, Голова Бориспільського районного осередку Партії ветеранів Афганістану розповіли присутнім про жахливі сторінки з життя в часи війни.

До уваги присутніх була представлена відеопрезентація бібліографічного огляду літератури бібліографа центральної бібліотеки Оксани Шевченко «Війна чужа, а хлопці наші». В ній представлені книги із фондів нашої бібліотеки.

19 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Свято рідної мови "Мово моя українська, батьківська, материнська"

Багато зірок є на небі, але у кожної людини є своя, єдина, як мама, як Вітчизна... Такою дорогою і рідною, чарівною, єдиною є для нас українська мова, мова нашого народу, нашої матері-України. 21 лютого Міжнародний день рідної мови. До цієї дати 18 лютого у дитячій міській бібліотеці відбулося Свято рідної мови "Мово моя українська, батьківська, материнська", на яке завітали читачі-учні 2-В класу ЗОШ №6 (кл. керівник Прилуцька О.С.)

Свято розпочалося вступним словом ведучої, провідного бібліотекаря Руденко Т.Г. У своєму виступі Тетяна Григорівна наголосила, що ми українці і живемо в мальовничому чарівному краї і свою рідну мову повинні добре знати, любити і поважати.

А мова у нас дуже мелодійна, багата, як земля, веселкова і чарівна. Для нас вона найкраща в цілому світі, бо рідна нам від діда і прадіда від самої колиски.

Продовжилося свято виступом дітей, які разом з бібліотекарем школи №6 Дітковською В.І. підготували вірші про українську мову. У виконанні учениці 2-В класу Пилипчук Тані прозвучала пісня "Україна - рідний край". Крім того, звучало багато загадок, прислів'їв, приказок про мову.

Учасники заходу познайомилися з презентацією "Рідна мова".

На закінчення свята для маленьких учасників бібліотекарі підготували сюрприз - мультфільм "Мудрі казки тітоньки Сови".

18 Лютого 2015
Дитяча бібліотека