Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Пензлем писане життя

До 1000-літньої літописної згадки місцевості Льто, де нині знаходиться місто Бориспіль.

Січневий вечір зібрав пошановувачів мистецтва у Центральній міській бібліотеці на ювілей талановитого бориспільського художника Леоніда Яковича Шефера «Пензлем писане життя».

З вітанями та подякою від міського голови на захід завітали заступник міського голови Людмила Пасенко та секретар міської ради Володимир Пилипчук.

Теплі слова вітань для шановного ювіляра дарували відомий поет Микола Боровко, завідуюча дитячим садочком «Сонечко»Людмила Косинська, молода поетеса Ольга Кацан, друзі, прихильники таланту художника.

Музичним дарунком ювіляру і гостям вечора став виступ талановитої солістки академічного співу, педагога Бориспільської дитячої музичної школи Дани Григор'євої, учениці Євгенії Мірошниченко, з якою, до речі був знацомий Леонід Шефер. У виконанні Дани Григор'євої прозвучали класичні твори. За піаніно акомпанівала музикант, викладач дитячої музичної школи Ніна Сергаєва.

27 Січня 2015
Центральна бібліотека
Звернення

громадянина України до народу України (керуючись ст. 34 Конституції України).

Шановні співвітчизники! З біллю в серці, з криком в душі, сльозами на очах, важко підібрати слова, якими можна було б оцінити страшну трагедію, в яку втягнуто наш народ – це війна (АТО).

Звертаюсь до всіх громадян України - від дітей до людей похилого віку: ветеранів Великої Вітчизняної та Афганської війни, військових запасу і тих, хто проходить службу в Збройних силах України. До громадян, які тимчасово знаходяться за межами нашої країни. У кожного з нас в Росії живуть рідні, друзі та знайомі, з якими ми в свій час вчилися, працювали, відпочивали або проходили строкову військову службу. Звертаюсь до учасників спортивних змагань різних рівнів, працівників культури, науки,освіти.

Дозволю собі нагадати Всім про трагічні події майже столітнього минулого – загибель під Крутами більше сотні молодих українців, які віддали своє життя за свободу українського народу.

Виникає питання: що враховано з тих кривавих подій? Знову ж таки – гине “Небесна сотня” за свободу та незалежність України. Зараз кращі з кращих представників нашого народу захищають наше життя, рідну Землю, нашу Україну.

На превеликий жаль, загиблих воїнів-патріотів України стало більше, гинуть мирні громадяни - люди похилого віку, діти, жінки.

Прошу Вас - знайдіть час і можливість переглянути свої фотоальбоми, листи, інші носії зберігання інформації вашого суспільного, громадського, особистого життя. Будь ласка! Вийдіть на контакт з ними, поспілкуйтеся, разом оцініть ці страшні події, що відбуваються в нашій країні і до яких трагічних наслідків вони можуть привести народи України і Росії.

Тільки громадяни України і Росії разом можуть зупинити цю криваву бійню. Закликаю Всіх! Не будьте байдужими, проявляйте громадську активність, ставайте Патріотами своїх країн. Разом не дамо загнати себе в прірву війни. Слава Україні !!!

З повагою і надією до народу України користувач Бориспільської бібліотеки Володимир Михайлюк.

22 Січня 2015
Центральна бібліотека
Казковий вечір

Напередодні свята зимового Миколая «Казковий вечір» зібрав в міській центральній бібліотеці тих, хто прагне в наш непростий час дива, казки, добра.

Вечір проведено спільними зусиллями Громадської організації «Фестклаб» і центральної бібліотеки за фінансової підтримки депутата Бориспільської міської ради, мецената, друга і читача Бориса Шапіро. Цього разу він подарував нашим найменшим читачам збірки українських казок.

18 Грудня 2014
Центральна бібліотека
Казкарки у бібліотеці.

В переддень Новорічних свят в міській бібліотеці відбулась зустріч вихованців ДНЗ «Сонечко» з тими, хто створює книгу.

З Києва на зустріч до малят завітали казкарки Олена Осмоловська та Мирослава Макаревич, художниця Олена Ликова. Під час спілкування вони читали вірші, розповідали про творчість, виявляли інтереси маленьких читачів. Олена Осмоловська привезла свої книжечки : «Сказка о золотой капельке», «Здрасть, это я», «Стихотушки» та відкрила правило справжніх чарівників:

1. Посміхатись.

2. Робити добро.

3. Вірити в диво.

І вперше була представлена читачам «Казка про каштан і Горобину» Мирослави Макаревич українською, російською та англійською мовами. На завершення зустрічі дітлахи прослухали віршик та отримали домашнє завдання: намалювати те, що запам’яталось.

Такі зустрічі відкривають дітям світ літератури. А книги вчать дитину сприймати себе як частинку світу природи і людей, вчать любити, товаришувати, берегти те, що маємо.

Книги будуть представлені 20 грудня на Книжковому арсеналі.

17 Грудня 2014
Центральна бібліотека
Я віршем душу заспокою

Напередодні дня святого Миколая у центральній міській бібліотеці відбувся Творчий вечір Володимира Литвина «Я віршем душу заспокою».

Володимир Миколайович – пише вірші, прозу. Займається науковою роботою. Друкується в журналах, наукових збірниках та газетах.

На гостину з привітаннями та букетами квітів до Володимира Миколайовича завітали друзі, колеги, знайомі. Теплі слова вітань дарували заступник міського голови Людмила Пасенко, завідуюча методичного відділу управління освіти Людмила Мозгова, місцевий поет, Член спілки письменників України Микола Боровко, місцеві поети та пошановувачі мистецтва слова.

17 Грудня 2014
Центральна бібліотека
Я маю право на життя , я гідно маю жити

11 грудня 2014 року для учнів 9-Б класу ЗОШ№1 в міській бібліотеці проведено годину правознавства : “Я маю право на життя , я гідно маю жити”.

Для розбудови правової держави важливим є формування нового , вищого рівня правосвідомості та правової культури населення. Великого значення у світлі цього набувають правове виховання і правова освіта. Без глибоких знань прав , свобод , чинного законодавства розвиток жодного суспільства не відбувається.

Підвищення рівня правових знань у населення України , можливі лише за умови повсякденного, професійно організованого правового виховання З цією метою діалог з учнями вела доцент кафедри загальноосвітніх дисциплін МАУП, кандидат юридичних наук Олена Володимирівна Ковальова.

В рамках заходу відбувся перегляд відео-фільму “Історія права людини '' та відео-презентація “Права дитини". За активну участь у вікторині “Юридичний аукціон” учні отримали призи.

11 Грудня 2014
Центральна бібліотека
Андріївські вечорниці в дитячій бібліотеці

Нам у спадок дісталися безцінні духовні скарби. І наш обов’зок виховувати у дітей пошану до традицій, до предків, які зберегли духовну спадщину українського народу.

10 грудня дитяча міська бібліотека перетворилася на справжню українську світлицю. Працівники бібліотеки постаралися на славу! Ніби розсунулись рамки часу і присутні поринули у старе добре минуле, коли молодь, збиралася напередодні святого Андрія на вечорниці. Цього дня тут розгорнулося справжнє українське дійство.

На свято були запрошені читачі-учні 6-А класу ЗОШ №6(класний керівник Голубнича В.В.). Господиня світлиці , бібліотекар Данчук Людмила Іванівна, радо зустріла своїх гостей і познайомила їх з традиціями та обрядами Андріївських вечорниць. Свято розпочалося з музичного вітання працівників бібліотеки, які цього дня виступили в незвичній для читачів ролі.

10 Грудня 2014
Дитяча бібліотека
«Безпека для дітей»

9 грудня у бібліотеці-філії м/р «Бориспільський» відбулась відео-презентація «Безпека для дітей», підготовлена бібліотекарем Бахмат Н.М. Як бути, коли малюк опиняється сам без дорослих вдома або на вулиці? Необхідно заздалегідь підготувати дитину до цього, навчити правильно поводитись в такій ситуації. Ось для цього бібліотекар і створила невелике відео-попередження для дітей. Маленькі читачі з задоволенням переглянули слайди та прокоментували порушення.

Дорослі читачі теж зацікавились відео-презентацією та виявили бажання отримати її на свою електронну пошту, щоб переглянути вдома вже всією родиною.

Бібліотекар Бахмат Н.М. також підготувала відео-підбірку повчальних мультиків, які теж можна передивитись в колі сім'ї.

9 Грудня 2014
Філія
«Жіноче тіло у традиційній культурі українців»

Ірина Василівна Ігнатенко – кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету ім.Тараса Шевченка, член Національної Спілки краєзнавців України та Української Асоціації дослідників жіночої історії, автор понад 50 наукових праць, навчально - методичних комплексів, монографій.

4 грудня в центральній бібліотеці міста відбулася презентація третього видання книги Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців». З захопленням присутні на заході слухали науковця -етнографа Ірину Ігнатенко, яка дослідила і висвітлила табуйовану донині тему жіночого тіла в українській культурі. Аби довідатися, якими були особливості фізіології наших прабабусь, їх інтимні стосунки, способи контрацепції, дослідниця протягом десяти років об’їздила 108 сіл Полісся, Черкащини, Полтавщини, де опитала по дві-три старожительки.

Всі бажаючі мали змогу придбати книгу з написом авторки.

4 Грудня 2014
Центральна бібліотека
Толерантність врятує світ

"Любов виникає з любові, коли хочу, щоб мене любили, я сам першим люблю".

Такими словами Григорія Сковороди головний бібліотекар міської дитячої бібліотеки Смоліна Н.О. розпочала зустріч з учнями 8-Б класу школи №6, що завітали на годину роздумів "Толерантність врятує світ".

У наш час нам всім не вистачає поваги, терпіння, любові. Потрібно бути уважними один до одного, поважати один одного і вчитися спілкуванню.

Саме в обговоренні таких питань діти приймали активну участь, розглядали випадки зі шкільного життя та відповіли на питання тесту "Чи толерантна я людина?"

На закінчення зустрічі діти переглянули відеофільми на цю тему.

21 Листопада 2014
Дитяча бібліотека