Презентація персональної виставки Володимира Івановича Кальненка
21 травня відбулася презентація персональної виставки самобутнього українського художника, ілюстратора, педагога - Володимира Івановича Кальненка. Чільне місце в творчості Володимира Кальненка займає Шевченкіана, адже він тонко відчував душевні страждання Шевченка на чужині. Особливим ліризмом відзначені роботи художника, створені під впливом шевченкової поезії ("Не кидай матері, казали...", "Колись там весело було", "Я на сторожі коло їх..."). Він, як і заповідав Великий Кобзар, всіляко прагнув нести в душі незламну вірність своєму народові, його віковічним культурним надбанням. Душу майбутнього мистця формувало село. На все життя закарбував у пам'яті образ рідної бабусі Катрі, котра вклала у дитяче серце любов до Шевченка.
Артистичний, відвертий, талановитий та часом епатажний персонаж, він не завжди вписувався і сприймався традиційним художнім простором України. Не випадково свою останню виставку в Бориспільській центральній міській бібліотеці, Кальненко називає «Contr amnesia», в Україні щодня він боляче переживає наше повсякчасне «зречення свого родовіду, етнічної приналежності, ментальності».
Педагог, викладач Бориспільської дитячої музичної школи Надія Завалій заспівала під бандуру пісні на слова Т.Г.Шевченка.
В 2014р. молодий режисер Галина Лаврінець зняла документальний фільм про долю митця - дипломну роботу «Сповідь». Кіно вийшло сміливе, новаторське, трагікомічне, як і сама постать художника. Фільм представляв українські студентські фільми на Міжнародних фестивалях «Молодість» у Києві. Присутня на заході Галина розповіла, як саме створювався фільм та свої враження від Володимира Кальненка. В теплій, затишній атмосфері ще довго спілкувались митці, художники та творчі особистості.