Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Кривава рана на віки

Минуле – це завжди частина сьогодення, адже світогляд і суспільні ідеали нинішнього часу складаються із оцінок вже пережитих подій. Саме тому сьогоднішнє українське суспільство хоче знати правду про свою історію, навіть про її найстрашніші періоди…

Вже 87 осінь приходить на землю для того що нагадати всім нам про насильницьку голодну смерть, яка забрала життя мільйонів українців. Понад півстоліття ця тема була викреслена з історії країни, але тепер у нашій державі відновлена історична справедливість.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», який визначає його як Геноцид українського народу. То був Геноцид, справжня війна радянського режиму проти волелюбного народу.

27 Листопада 2020
Бібліографія
Голодомор: Зброя масового винищення української нації.

Щорічно в Україні прийнято вшановувати пам’ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в XX столітті. Згадувати жертв голодомору на офіційному рівні вперше запропонував своїм указом другий президент України Леонід Кучма в листопаді 1998 року. Називалася жалобна дата Днем пам’яті жертв Голодомору. У 2000 році назву було змінено на День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Указом третього президента Віктора Ющенка від 21 травня 2007 він став називатися День пам'яті жертв голодоморів.

На підставі президентських указів День пам’яті жертв голодоморів відзначається кожного року в четверту суботу листопада.

27 Листопада 2020
Центральна бібліотека
«Кейс згуртування громади в питаннях протидії булінгу»

Згуртування громади в питаннях протидії булінгу До Всесвітнього дня дитини, 20 листопада 2020 року, в Бориспільській міській бібліотеці провели воркшоп «Кейс згуртування громади в питаннях протидії булінгу». Основним інструментом стала настільна кооперативна стратегія «Світ Громад» - гра у жанрі соціального симулятора, за допомогою якої організатори прагнули згуртувати громаду у сфері протидії булінгу. Організувала навчання для представників ювенальної превенції, шкільних психологів та бібліотечних працівників Полтавська обласна молодіжна ГО «Твій Світ» спільно з Бориспільською міською центральною бібліотекою. Воркшоп відбувся у межах проєкту «Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів на протидію булінгу в навчальних закладах малих міст України» і реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

20 Листопада 2020
Центральна бібліотека
Фестиваль документального кіно

З 7 по 20 жовтня четвертий рік поспіль Бориспільська міська бібліотека влаштовує показ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Через тему «Тін Спіріт» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань, чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав, як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток і чи обмежується процес дорослішання викликами підліткового віку.

У фокусі програми «TEEN SPIRIT» проблеми минулого та майбутнього ще юних героїв, а також вічні питання про стосунки з батьками, особисте та професійне життя.

Координаторка фестивалю у Борисполі, голова Правозахисного центру громадських досліджень Дар’я Денисенко розповідала глядачам про мету та місію кінофестивалю, його сімнадцятирічну історію. Впродовж показів вона коментувала події на екрані з точки зору правозахисника.

12 Листопада 2020
Центральна бібліотека
«Бабин Яр» : пам’ять на тлі історії
12 Листопада 2020
Бібліографія
Літературні читання «Приречений повернутися» за книгою Михайла Скорика «Сергій Жигалко: Зона непам’яти»

Бориспільська міська бібліотека проводить Літературні читання «Приречений повернутися» за книгою Михайла Скорика «Сергій Жигалко: Зона непам’яти» з метою ознайомлення громади з біографією репресованого більшовицько-комуністичним режимом у 1937 році сина Бориспільщини, українського письменника Сергія Жигалка та з його вцілілими прозовими творами, які автору вдалось розшукати.

12 Листопада 2020
Центральна бібліотека
Топ 10 книг українських авторів, які найбільше популярні серед бориспільських читачів

12 Листопада 2020
Бібліографія
До Дня Української мови

6 Листопада 2020
Центральна бібліотека
Правова допомога ветеранам АТО та ООС

8 жовтня 2020 в Бориспільській бібліотеці відбулась зустріч членів родин учасників ООС, користувачів та працівників бібліотеки з представниками громадських організацій, що опікуються правами ветеранів АТО і ОСС - Асоціації учасників АТО міста , представники ГО «Союз «Золотий Вік України», БФ «Карітас-Київ» та ін.

На зустрічі був присутній уповноважений департаменту соціального захисту населення КОДА Ігор Денисенко і надав важливу інформацію про заплановані на 2021 рік заходи щодо соцзахисту учасників і ветеранів АТО та їхніх родин.

Кожен присутній міг напряму поставити хвилюючі для ветеранського братерства питання: про виплати, лікування, реабілітацію, пільговий проїзд, право на землю тощо.

8 Жовтня 2020
Центральна бібліотека
Визначні бібліотеки Європи. До Всеукраїнського дня бібліотек

29 Вересня 2020
Центральна бібліотека