Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Фестиваль документального кіно

З 7 по 20 жовтня четвертий рік поспіль Бориспільська міська бібліотека влаштовує показ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Через тему «Тін Спіріт» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань, чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав, як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток і чи обмежується процес дорослішання викликами підліткового віку.

У фокусі програми «TEEN SPIRIT» проблеми минулого та майбутнього ще юних героїв, а також вічні питання про стосунки з батьками, особисте та професійне життя.

Координаторка фестивалю у Борисполі, голова Правозахисного центру громадських досліджень Дар’я Денисенко розповідала глядачам про мету та місію кінофестивалю, його сімнадцятирічну історію. Впродовж показів вона коментувала події на екрані з точки зору правозахисника.

Відкрив фестиваль 7 жовтня шведський фільм "Голубки з передмістя" про непросту історію проблемних підлітків з маленького містечка, доля і спокуси життя перевіряють їх силу і змушують ставати дорослішими.

8 жовтня дивились фільм канадської режисерки українського походження "Не хвилюйся, двері відиняться" про українські реалії суспільства через людей в електричці .9 жовтня глядачі мали змогу переглянути філіппінський фільм "За кордоном". Фільм описує непрості долі жінок, змушених покинути власні сім'ї заради роботи домогосподаркою. На прикладі тренування у агентстві по працевлаштуванню, героїні фільму разом з глядачами дізнаються різні аспекти, нюанси, труднощі, емоції, які виникають на подібній роботі, інколи це схоже на умовне рабство.

12 жовтня відбувся показ нідерландської стрічки "Панки" (режисерка Масьї Омс), який отримав спеціальну відзнаку підліткового журі Docudays UA-2020. Стрічка розповідає історію групи підлітків, які намагаються приборкати своїх демонів музикою і терапією на віддаленій фермі у Франції. Зняті зблизька проблемні діти виявляють свої найвразливіші сторони. Складний підлітковий період, дитячі травма, некерована поведінка та нерозуміння близьких приводить кількох підлітків до виправного табору. Фільм фіксує їх спілкування з психологом та однолітками, працю по господарству та спроби усвідомити свою поведінку і вчинки.

13 жовтня подивував фільм "Хороша смерть". Головна героїня важко хвора 72-річна Джанет, яка зважилась на евтаназію, щоб більше не мучитись, для цього вона вирушає у Шотландію, де це дозволено, на відміну від Англії. Вона свідомо прощається з родиною, друзями, дітьми перед своїм найрішучим кроком, який і стане фіналом фільму, який заставив усіх задуматись над багатьма питаннями.

15 жовтня до свята Покрови і Збройних сил України дивились український фільм War note. Зруйновані міста і будинки, побут солдат, розмови з рідними, сцени боїв, жарти солдат, тіла загиблих, небезпечні моменти і справжність війни зсередини. Все це ми бачимо завдяки унікальній стрічці Романа Любого, змонтованого з мобільних телефонів.

20 жовтня фестиваль закрив польський фільм "Про звірів і людей". Фільм демонструє унікальні чорно-білі кадри кінохроніки з життя варшавського зоопарка до війни у 1930-ті роки і до наших часів. Легке, нестандартне, іронічне кіно стає болючим і страшним воєнним фільмом. Зоопарк зустрічає війну спочатку загиблими тваринами від обстрілів, потім переправленням унікальних тварин у інші країни, згідно з договором з нацистами, а потім клітки тварин стають місцем переховування євреїв. В зоопарку під час війни народжується і Тереза, донька власників зоопарку. Від її імені і йдеться оповідь фільму, вона є свідком цих подій і росте разом з тваринами, називає їх "наші друзі".

Завдяки фестивалю Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відвідувачі бібліотеки мали можливість ще раз згадати права людини, подивитися фільми і дізнатися, як живуть люди по всьому світу та що їх хвилює.

Фото: Станіслав Карташов