Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів для бориспільських дітей

Бориспільська міська дитяча бібліотека увійшла в число переможців разом з іншими 606 бібліотеками України, які отримали нові надходження від Українського Інститу Книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів.

Серед 510 книг, які надійшли 5 лютого до книгозбірні - сучасна українська та зарубіжна література для дітей всіх вікових категорій. Тут книги найрізноманітнішої тематики, які задовольнять смак найвибагливіших читачів.

Впевнені, що нові видання стануть допомогою у навчанні і в організації досугу дітей та служитимуть зміцненню родин, адже читання вголос об‘єднує покоління і дає теми для обговорень у родинному колі.

До речі, всі книги українських видавництв, українською мовою, неймовірно красиво оформлені.

Кожна книга на обкладинці матиме спеціальну наліпку - «Український Інститут Книги».

5 Лютого 2021
Дитяча бібліотека
Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів

Пітчинг шкільних проєктів з протидії булінгу Бориспільська МЦБС бере участь у проєкті «Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів на протидію булінгу в навчальних закладах малих міст України», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні і розрахований на 2 роки. Реалізує його Полтавська обласна молодіжна ГО «Твій Світ» (голова Олександр Чепур). Проєкт спрямований на запобігання проявів булінгу в учнівських колективах малих міст України - Пирятина, Ніжина та Борисполя.

2 лютого 2021 в Бориспільському будинку дитячої та юнацької творчості відбувся пітчинг шкільних проєктів з протидії булінгу. Разом з психологами шкільні лідери на попередніх зустрічах пройшли навчання та здобули знання з прав людини, громадянські навики і вміння, опанували і вже встигли застосувати на практиці навички з проєктного менеджменту. Проведена активна робота дозволила учасникам детально опрацювати та вдосконалити власні ідеї, і в результаті маємо п'ять проєктних ідей, які будуть реалізовані у шкільному середовищі Борисполя.

2 Лютого 2021
Центральна бібліотека
Етнографічна вечірка «Мозаїка сімейних традицій»

У народознавчій світлиці Бориспільського центру туризму до дня народження Павла Чубинського проведено Етнографічну вечірку «Мозаїка сімейних традицій».

Гість заходу Ніна Бахмат, провідний бібліотекар Бориспільської бібліотеки - філії, провела цікаву розповідь з яскравими спогадами дитинства щодо святкування Святвечора у своїй родині.

Ніна Миколаївна не тільки наводила цікаві факти обрядовості й ділилась особливостями народної обрядової кухні. Вона почастувала присутніх смачними наїдками за стародавніми родинними рецептами - сушка, наливка, варення з червоної порічки.

30 Січня 2021
Філія
Їхня слава не вмре, не поляже

29 Січня 2021
Бібліографія
«Їх там триста було...»

29 Січня 2021
Бібліографія
Історичні паралелі: Герої Крут та Майдану

До 103-ї річниці бою під Крутами(29.01.1918р.) в філії МЦБС м. Борисполя провідний бібліотекар Ніна Бахмат підготовула книжкову виставку «Історичні паралелі: Герої Крут та Майдану», де представлена інформація як про події далеких років, коли в бою під Крутами на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, так і про нещодавні часи і сучасних українських героїв: героїв Революції гідності, героїв Небесної сотні.

29 Січня 2021
Філія
Українці від Бога

Видання висвітлює невідомі сторінки становлення, ствердження та знищення Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) на Бориспільщині в 1920–1938 роках минулого століття. Читач знайде унікальну інформацію про трагічні долі багатьох учасників потужного всеукраїнського автокефального руху в цей період, а також порядок створення та реєстрацію в органах радянської влади нових статутів церковних громад, детальний аналіз репресивних заходів московсько-більшовицьких окупантів проти УАПЦ. В книзі вперше подано багато невідомих історичних документів. Особливої актуальності видання набуває в нелегкий час відродження Автокефальної Православної Церкви України і буде цікавим всім, хто прагне знати історію боротьби за незалежну від Москви УАПЦ.

28 Січня 2021
Електронні книги
Екскурс у світ міфічної казки

27 січня 2021 з нагоди 182-ї річниці від Дня народження нашого видатного краянина, автора Державного Гімну України, вченого, етнографа, юриста, поета Павла Чубинського до Бориспільської центральної бібліотеки завітала Олена Іванівна Кравчун, народна майстриня - лялькарка, дослідниця культури та традицій рідного краю, голова Творчого клубу «Спілка майстрів Борисполя». Олена Іванівна провела цікавий екскурс у світ міфічної казки. Вона представила малодосліджені, але надзвичайно глибокі та цікаві сторінки його творчості, а саме казки записані Павлом Чубинським на Бориспільщині.

27 Січня 2021
Центральна бібліотека
Ангел наш добрий - мати Софія

Любо́в Миха́йлівна Білозе́рська (1942 - 2016) - український педагог-новатор, справжній патріот України, щедра душею жінка, любляча матір, берегиня духовних і моральних цінностей. Любов Білозерська - авторка поетичних збірок «Хвала сонцю», «З молитвою про Україну», «Пора розплаканих дощів» та прозових творів, громадський діяч.

Все життя прожила в рідному селі Стецівка Звенигородського району Черкаської області. З дитинства її душа черпала мудрість з батьківських долонь, заряджалась енергетикою священної землі, купалася в суцвітті рідної мови. Залюблена у своє рідне село та його людей, у задушевну пісню, у красу мальовничої природи, у навколишній світ - вона ставала окриленою до творчих злетів, духовного самоствердження, до благих діянь.

26 Січня 2021
Електронні книги
«Його дух – незламний, невмирущий»

Є люди, яких Бог посилає на Землю, щоб своїм сяйвом освітити дорогу іншим, щоб залишити сутність, до якої постійно звертаються у різні епохи цілі покоління, шукаючи момент національної істини. Такою людиною є наш земляк Павло Платонович Чубинський - один із видатних подвижників другого українського відродження - в умовах драконівських заборон всього українського з боку царизму зумів піднести на вищий щабель не тільки українську національну науку, а й національну ідею. Етнограф, фольклорист, поет, журналіст, історик, мовознавець, юрист, соціолог, громадський діяч і організатор науки, він разом із своїми соратниками заклав фундамент українського народознавства, автор Державного Гімну України.

20 Січня 2021
Бібліографія