Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
«Я перейшла у нову віру – я повірила у щастя»

21 квітня 2021 виповнюється 205 років від дня народження англійської письменниці Шарлотти Бронте. Презентація «Я перейшла у нову віру – я повірила у щастя», яку підготувала бібліотекар Бориспільської центральної бібліотеки Наталія Кобелянська, розкриває життєвий та творчий шлях письменниці.

За своє життя Шарлотта Бронте (1816 – 1855) написала декілька десятків віршів і чотири романи - «Вчитель» (1847), «Джен Ейр» (1847), «Шерлі» (1849) і «Містечко» (1853). В романах порушуються проблеми жіночої рівноправності та соціальної нерівності, відображені робітничі заворушення, обговорюються питання освіти. Твори Шарлотти Бронте багато в чому автобіографічні, у них відобразилися враження та події її особистого життя.

29 Квітня 2021
Центральна бібліотека
«Неси добро у світ природи»

Третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля . День навколишнього середовища відзначається з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Свято було задумано на честь Стокгольмської конференції з довкілля. Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

Пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку «Неси добро у світ природи», де представлені книги по екології з фонду Бориспільської бібліотеки.

29 Квітня 2021
Центральна бібліотека
Віртуальна книжкова виставка «Чорнобиль - чорний біль»

26 квітня 1986 світ став свідком жахливої катастрофи в історії людства, наслідки якої досі віддаються жахливим відлунням.

Витік радіації, який тоді стався, прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих США у 1945 році на Хіросіму.

А поширення реактивного матеріалу було настільки масштабним, що радіоактивні дощі випали по всій Європі, навіть у віддаленій Ірландії. Під радіоактивне випромінювання потрапило 1,9 млн людей в Україні. Загалом – 8,4 млн осіб у Білорусі, Росії, Україні та інших країнах, зокрема, Європи.

26 Квітня 2021
Бібліографія
Щоденник для ХХІ століття

У виданні подано щоденники комуністів, вихідців із Бориспільщини Дмитра Заволоки та Гната Прудкого періоду 1922-1935 років. Ці записи, які знаходяться в матеріалах їх кримінальних справ, далеко неповні. Частина з них безслідно зникла. Щоденники чесних більшовиків, які критично оцінювали діяльність московського-більшовицької влади в Україні, стали причиною арештів Дмитра Заволоки та Гната Прудкого й ув’язнення їх на десятиліття в радянські концтабори. В книзі подаються повністю матеріали кримінальних справ корінного бориспольця Дмитра Заволоки, його рідного брата Івана Заволоки, а також вихідця із села Дударкова Гната Прудкого.

Видання розраховане на широке коло читачів, особливо тих, хто ще вірить у московське «царство справедливості» руського міра.

9 Квітня 2021
Електронні книги
Всесвітній день здоров'я

5 Квітня 2021
Бібліографія
Три кола пекла

Ця книга – перше історичне дослідження про три штучні голодомори на Бориспільщині 1921–1922, 1932–1933, 1946–1947 років, які спричинила в Україні московсько-більшовицька влада. Видання унікальне тим, що вперше цілісно подані спогади очевидців тих страшних часів по місту Бориспіль та селах Бориспільщини. У дослідженні багато історичних документів московсько-більшовицької влади, що засвідчують причини страшних голодоморів. Вперше тут зібрані спогади очевидців про голодомор 1946–1947 років, який до виходу цього видання на Бориспільщині ніхто ніколи не досліджував.

Книга добре проілюстрована і буде цікавою всім тим, хто хоче знати історичну правду не тільки Бориспільщини, а й багатостраждальної України.

2 Квітня 2021
Електронні книги
«Пригоди української книжки»

Наприкінці березня, коли пробуджується природа, вся читацька аудиторія України святкує Тиждень дитячого читання. Це свято традиційно проходить і в Бориспільській міській дитячій бібліотеці, але на жаль, цьогоріч ми не можемо зібрати аудиторію і відсвяткувати це свято за доброю традицією. Цього разу колектив працівників Бориспільської дитячої бібліотеки представляє виставу «Пригоди української книжки».

23 Березня 2021
Дитяча бібліотека
Поетичне рандеву «Крізь призму любові»

21 березня 2021 року до Всесвітнього Дня поезії в Бориспільській центральній бібліотеці відбулось Поетичне рандеву «Крізь призму любові», присвячене творчості бориспільської поетеси Ніні Габінської.

Ніна Миколаівна Габінська - талановита бориспільська письменниця. Вперше свій літературний доробок на широкий загал представила на поетичному вечорі в Бориспільській міській бібліотеці у 2015 році, хоча писати почала ще в шкільні роки. Має нелегку жіночу долю - інвалід дитинства, рано залишившись вдовою, сама піднімала доньку Діану та удвох зводили будинок.

«Мої вірші – це поклик душі, бажання поділитися небайдужістю, баченням прекрасного у світі», – говорить Ніна Габінська.

21 Березня 2021
Центральна бібліотека
Літературне вшанування «Оживає Кобзареве слово»

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.

9 березня 2021 у Бориспільській центральній бібліотеці відбулось Літературне вшанування «Оживає Кобзареве слово». Учасниками вечора-вшанування були гвардійці, які проходять службу в Міжнародному багатопрофільному центрі підготовки підрозділів Національної гвардії України, що розташований на Бориспільщині.

9 Березня 2021
Центральна бібліотека
Семиріччя клубу любителів рукоділля «Творча майстерня»

Вже сьомий рік в Бориспільській центральній бібліотеці діє клуб любителів рукоділля «Творча майстерня». Його учасниць об’єднує жага творчості і любов до краси. До складу клубу входять не лише жителі міста, а й сіл Бориспільщини.

Заняття в «Творчій майстерні» проводить майстриня - золоті руки Людмила Леонідівна Астаф’єва. Вона, попри домашню зайнятість, знаходить час аби поспілкуватись та поділитись власним досвідом з тими, хто цього потребує. І до кожного знайде підхід і кожного навчить створити власноруч шедевр.

4 Березня 2021
Центральна бібліотека