Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Тренінг – навчання «Електронна система моніторингу базової мережі публічних бібліотек України ЕСМаР"

25 березня в Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв (м.Київ, вул. Лаврська, 9 корп. 38), яка розташована на території Києво-Печерської Свято-Успенської Лаври, для директорів та методистів ЦМБ та ЦРБ Київської області пройшов тренінг – навчання «Електронна система моніторингу базової мережі публічних бібліотек України ЕСМаР". Тренінг провела головний спеціаліст Управління культури, національностей та релігій КОДА Гонтарук Валентина Михайлівна.

ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Інформація від бібліотек здається у режимі онлайн, зберігається на окремому сервері, і доступна для користувачів системи з будь-якого комп’ютера, підключеного до інтернету.

25 Березня 2015
Центральна бібліотека
Музика весни

У гостинній залі центральної міської бібліотеки 19 березня зібрались пошановувачі поезії та музики на літературно-музичну акварель «Музика весни».

До 80-річчя від дня народження згадали Ларису Іванівну Остапенко — нашу землячку, українську співачку, Народну артистку України, дружину знаменитого композитора Олександра Білаша, лауреата конкурсу вокалістів ім.М.Мусоргського), яка народилась 1 січня 1935 року в Борисполі. Запропонували, використовуючи мультимедіа, спів Лариси Іванівни.

Теплі слова побажань довголіття прозвучали на адресу сучасного класика української літератури, поетеси зі світовим ім’ям, улюблениці сучасного покоління – Ліни Костенко, яка саме 19 березня святкує свій 85-річний ювілей.

19 Березня 2015
Центральна бібліотека
Калейдоскоп узорів

Бориспільська міська центральна бібліотека реалізує проект «Творча майстерня», який передбачає проведення виставок художніх робіт, майстер-класів, зустрічей з творчими особистостями. Це робить життя громади більш цікавим, різноманітним, та врешті-решт, успішним. Мета проекту – розвиток творчих здібностей різних груп користувачів, допомога в соціальній адаптації молоді, залучення до бібліотеки нових користувачів.

Протягом останніх років відвідувачі бібліотеки мали змогу побачити кращі художні твори світової майстрині Анжеліки Рудницької та лауреата премії ім. Т.Г.Шевченка Валерія Франчука, народної майстрині Валентини Марченко та Лізи Миронової, Антоніни Гармаш-Литвин та Леоніда Шефера, Наталії Кот та Ірини Ніжинської, Володимира Корчмарюка та Станіслава Мостового, Марини Зінченко та Майї Удоденко, Надії Патрікац та Тетяни Шуневич, Людмили Рогач та Людмили Науменко, Аліни Глінської та Лідії Семененко, Олени та Сергія Кравчунів, Катерини Поляруш та Миколи Чубатюка, Андрія Списовського та Сергія Пильнєва.

13 Березня 2015
Центральна бібліотека
Голосні читання в бібліотеці

«Гарна книга, як добре товариство, просвітлює й облагороджує почуття і звички». Ці слова належать вченому-хірургу Миколі Івановичу Пирогову, який наголошував на важливість читання в житті людини.

З метою виховання культури читання, любові до художнього слова працівники міської центральної бібліотеки започаткували проведення голосних читань. Спочатку вони проходили щосереди, а згодом – майже щоденно.

Користувачі читального залу вже ознайомились із творчістю таких поетів та письменників: Микола Гоголь, Василь Симоненко, Ліна Костенко, Леонід Фастовець, Михайло Дацюк.

Голосні читання перевершили сподівання бібліотекарів. Юні користувачі, які приходили пограти в комп’ютерні ігри, із задоволенням читають вголос твори. Хочеться назвати їх: Генадій Гладкий (ЗОШ№8), Дмитро Василець та Дмитро Іванов (Професійно-технічний ліцей), Владислав Сіренко (ЗОШ№3), Андрій Великий.

6 Березня 2015
Центральна бібліотека
200 років від дня народження Михайла Вербицького

4 березня 2015 року виповнюється 200 років від дня народження українського священника, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до Державного Гімну України «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Саме цій даті присвячено годину історії «Творець Гімну України – Михайло Вербицький», яка відбулась 25 лютого 2015 року в міській бібліотеці для учнів 10 класу ЗОШ №1.

Цікаво те, що чимало творів репертуару Михайла Вербицького зберегли своє значення і популярність донині, серед них «Верховинці», «Козак і мисливець», «Підгіряни» тощо.

Він писав, безумовно, і релігійні твори, щиро служив людям молитвою і вірою в Бога, хоча попри все був світською людиною : веселий, жартівливий,він жив життям свого народу.

4 Березня 2015
Центральна бібліотека