Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Презентовано виставку-репортаж «Воїни світла»

В Бориспільській міській бібліотеці-філії 18 лютого презентовано виставку-репортаж «Воїни світла» до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. Тут представлені книги та газетні матеріали з репортажами та світлинами про події на Майдані в лютому 2014-го.

Пропонуючи до перегляду документальні та художні видання, провідний бібліотекар Ніна Бахмат розповідає користувачам про причини та початок Революції Гідності.

Виставка приурочена до восьмої річниці загибелі патріотів, які віддали своє життя під час Революції гідності, проявивши велику людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість.

Саме 18-20 лютого 2014 року у в мирний час ХХІ століття почала масово проливатися кров небайдужих за долю України на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі. На Майдані Загинуло понад 100 учасників Революції Гідності. Наймолодшому з них – Назару Войтовичу- було лише 17 років, найстаршому – Івану Наконечному – 83 роки. Люди віддавали свої життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

18 Лютого 2022
Філія
Алан Мілн та ведмежа, відоме всьому світу

18 січня в Бориспільській міській бібліотеці-філії пропонується виставка однієї книги «Алан Мілн та ведмежа, відоме всьому світу», присвячена 140-річному ювілею Алана Мілна (1882-1956) – англійському прозаїку, поету та драматургу, творцю знаменитого Вінні-Пуха.

Також, 18 січня проводиться День Вінні Пуха. Свято було створено, щоб вшанувати автора дитячих книжок-історій Алана Александра Мілна.

Історія одного з найвідоміших казкових персонажів XX століття Вінні-Пуха почалась 21 серпня 1921 року, коли батьки подарували своєму синові Крістоферу Робіну Мілну, якому виповнився 1 рік, плюшевого ведмедя на день народження. До речі, Паць, Тигра, Сова, Кролик – це теж іграшки, якими грався хлопчик. Нині вони зберігаються у Нью-Йоркській публічній бібліотеці. Батько Робіна, Алан Мілн вигадував для сина повісті про життя та пригоди іграшок. Їх вистачило аж на дві книжки.

Книга про Пуха вперше з’явилась у 1926 році. І ведмежа Вінні став не менш знаменитим літературним персонажем, ніж принц Гамлет. Книжка Алана Александера Мілна «Вінні-Пух та всі-всі-всі» — на 17-му місці за популярністю серед творів, написаних і виданих у ХХ ст.

18 Січня 2022
Філія
Святкування Різдва у Борисполі. Особливості приготування різдвяних страв

Провідний бібліотекар Бориспільської Публічної бібліотеки Ніна Бахмат в рамках співпраці була запрошена у Світлицю Бориспільського центру туризму та краєзнавства на зустріч з методистами відділу краєзнавства на тему: «Святкування Різдва у Борисполі. Особливості приготування різдвяних страв» з метою відтворення стародавніх бориспільських звичаїв.

Бібліотекар розповіла про традиції своєї родини, про обрядові різдвяні страви.

Ніна Бахмат провела майстер-клас з приготування Куті по-бориспільськи та пригостила присутніх власноруч приготовленими пісними стравами, які були притаманні корінним бориспільським родинам: пісні налисники з пшоном та маком, квашена капуста з квасолею, бурякова ікра, хліб з цибулею, картопля з огірками та часником, квашені яблука та узвар.

Начитані були рядки з поеми Івана Котляревського «Енеїда», в якій згадувались давні назви страв, які готувались в Борисполі: потапці, пундики, дернівка. На превеликий жаль з кожним наступним поколінням традиції святкування забуваються, відходять у минуле. А святкування Різдва наповнює простір довкола чимось загадковим, таємничим, романтичним, зрештою, магічним. Тому, щоб зберегти пам’ять про наших предків, про їхні звичаї та обряди, відбулась ця творча зустріч.

29 Грудня 2021
Філія
20 липня - День шахів в Україні

В Бориспільському відділі Публічної бібліотеки підготовлено книжково - ілюстративну виставку «Мудрі шахи» до Міжнародного дня шахів, який відзначається з 1966 року 20 липня. Датою свята було обрано день заснування Шахової федерації - 20 липня 1924 року. 1 листопада 2011 згідно Постанови Верховної Ради України проголошено 20 липня День шахів в Україні. Найкращим шахматистом України є Руслан Пономарьов. Він став чемпіоном у 18-річному віці, встановивши світовий рекорд. Видатний українець навчився грати в шахи ще в 5 років, і йому знадобилося 13 років, аби стати чемпіоном.

Гра в шахи вважається однією із найдавніших ігор у світі. Назва її персидського походження і означає: шах мат - володар помер, а батьківщиною шахів є Індія. На Русі ж у шахи почали грати приблизно в IX - X ст. На сьогодні приблизно 6 мільйонів людей на земній кулі знають, як грати в шахи.

20 Липня 2021
Філія
«Євген Коновалець: за Україну, за її волю»

В бібліотеці на Оврашка Бориспільської Публічної бібліотеки 11 червня Ніна Бахмат підготувала виставку однієї книги «Євген Коновалець: за Україну, за її волю». Ця подія присвячена 130-ій річниці від дня народження (14.06.1891 – 23.05.1938) полковника Армії УНР, Начального команданта Української військової організації та Голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця.

Одвічні слова патріота актуальні і сьогодні: «Україна мусить бути єдиною, соборною державою, яка заперечує будь-які прояви сепаратизму і всіма силами треба мурувати єдність наддніпрянців і галичан, негайно творити регулярну Українську Національну Армію». «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю», - ці пророчі слова теж підтверджені сьогоденням. Він займає одне з чільних місць серед борців за волю нації та побудову держави. Він став героїчною постаттю не через свою трагічну смерть, він став лідером нації, що бореться, задовго до цього.

11 Червня 2021
Філія
Етнографічна вечірка «Мозаїка сімейних традицій»

У народознавчій світлиці Бориспільського центру туризму до дня народження Павла Чубинського проведено Етнографічну вечірку «Мозаїка сімейних традицій».

Гість заходу Ніна Бахмат, провідний бібліотекар Бориспільської бібліотеки - філії, провела цікаву розповідь з яскравими спогадами дитинства щодо святкування Святвечора у своїй родині.

Ніна Миколаївна не тільки наводила цікаві факти обрядовості й ділилась особливостями народної обрядової кухні. Вона почастувала присутніх смачними наїдками за стародавніми родинними рецептами - сушка, наливка, варення з червоної порічки.

30 Січня 2021
Філія
Історичні паралелі: Герої Крут та Майдану

До 103-ї річниці бою під Крутами(29.01.1918р.) в філії МЦБС м. Борисполя провідний бібліотекар Ніна Бахмат підготовула книжкову виставку «Історичні паралелі: Герої Крут та Майдану», де представлена інформація як про події далеких років, коли в бою під Крутами на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, так і про нещодавні часи і сучасних українських героїв: героїв Революції гідності, героїв Небесної сотні.

29 Січня 2021
Філія
Презентація про історію написання одного з найвідоміших віршів інтимної лірики Павла Тичини

27 січня 2021 року Павлу Тичині виповнилося б 130 років. До цієї дати підготовлена презентація про історію написання одного з найвідоміших віршів інтимної лірики Павла Тичини "О, панно Інно" (1915р.). Вірш присвячений вчительці, яка викладала в місті Борисполі, батько якої був родом з Воронькова.

Презентацію підготувала провідний бібліотекар філії МЦБС м. Борисполя Бахмат Ніна.

4 Грудня 2020
Філія
День інформації «У світі довідкової літератури»

В бібліотеці-філії 11 лютого було проведено День інформації «У світі довідкової літератури». В цей день з користувачами проведено бібліотечно-бібліографічне заняття «Знайомство з довідковою літературою».

11 Лютого 2020
Філія
День читання вголос

Бібліотека-філія долучилась до Всесвітнього дня читання вголос, яке в 2020 році припадає на середу, 5 лютого. Свято спрямоване на те, щоб спонукати людей до читання книжки вголос, надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. Коли ж людина чує власний голос, вона спроможна відчути себе трохи не так, як зазвичай. Таку акцію підтримують бібліотеки, школи та університети більш ніж в 100 країнах світу з тим, щоб цей день став міжнародним днем свята Слова, Книги та Читання.

5 Лютого 2020
Філія