Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Казки від Світлани Олексіївни Тимченко

Послухати казку до Світлани Олексіївни Тимченко, місцевої письменниці, казкарки, друга біібліотеки, завітали вихованці дитячого садочку "Сонечко" та розказали свої казки "Рукавичка", "Курочка ряба".

Зустріч відбулася в інформаційно-довідковому залі міської центральної бібліотеки, де наразі проходить виставка робіт вихованців студії образотворчої діяльності "Райдуга" Будинку дитячої та юнацької творчості «Ми творчістю славимо тебе, Україно».

20 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Рідна мова барвінкова

Україна... Скільки милозвучності тільки в самому слові! Багатство рідного краю займає особливе місце в наших серцях. Україна відносно невелика за територією краплинка сонця на карті світу. Вона осяяна багатовіковими традиціями, піснями та славною історією.

До Міжнародного дня рідної мови 20 лютого в центральній міській бібліотеці учениця Гімназії «Перспектива» Ольга Кацан представила зустріч-презентацію «Рідна мова барвінкова» залучивши до заходу учнів гімназії.

На заході лунали вірші та пісні про мелодійну, співучу рідну мову.

Гість зустрічі доктор медичних наук, професор, співавтор Акту проголошення незалежності України Леонтій Іванович Сандуляк привів приклади з життя, як ми говоримо і закликав присутніх говорити правильно. Адже наша мова – це криниця духовності і моралі, дзеркало українського менталітету, доброти, душевності і щирості.

20 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять

19 лютого в інформаційно-довідковому центрі міської бібліотеки для учителів історії міста пройшла Година спілкування «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять» присвячений 26-річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Це справжні патріоти, життя яких є невичерпним джерелом сили духу, вірності військовому братству, присязі, любові до рідної землі. Кожен з них виявив зразки мужності, героїзму при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність заплатити за це найдорожче – своє життя.

Присутні на заході Шараєвський Василь Степанович – підполковник у відставці та Лєхан Володимир Тимофійович – полковник у відставці, Голова Бориспільського районного осередку Партії ветеранів Афганістану розповіли присутнім про жахливі сторінки з життя в часи війни.

До уваги присутніх була представлена відеопрезентація бібліографічного огляду літератури бібліографа центральної бібліотеки Оксани Шевченко «Війна чужа, а хлопці наші». В ній представлені книги із фондів нашої бібліотеки.

19 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Свято рідної мови "Мово моя українська, батьківська, материнська"

Багато зірок є на небі, але у кожної людини є своя, єдина, як мама, як Вітчизна... Такою дорогою і рідною, чарівною, єдиною є для нас українська мова, мова нашого народу, нашої матері-України. 21 лютого Міжнародний день рідної мови. До цієї дати 18 лютого у дитячій міській бібліотеці відбулося Свято рідної мови "Мово моя українська, батьківська, материнська", на яке завітали читачі-учні 2-В класу ЗОШ №6 (кл. керівник Прилуцька О.С.)

Свято розпочалося вступним словом ведучої, провідного бібліотекаря Руденко Т.Г. У своєму виступі Тетяна Григорівна наголосила, що ми українці і живемо в мальовничому чарівному краї і свою рідну мову повинні добре знати, любити і поважати.

А мова у нас дуже мелодійна, багата, як земля, веселкова і чарівна. Для нас вона найкраща в цілому світі, бо рідна нам від діда і прадіда від самої колиски.

Продовжилося свято виступом дітей, які разом з бібліотекарем школи №6 Дітковською В.І. підготували вірші про українську мову. У виконанні учениці 2-В класу Пилипчук Тані прозвучала пісня "Україна - рідний край". Крім того, звучало багато загадок, прислів'їв, приказок про мову.

Учасники заходу познайомилися з презентацією "Рідна мова".

На закінчення свята для маленьких учасників бібліотекарі підготували сюрприз - мультфільм "Мудрі казки тітоньки Сови".

18 Лютого 2015
Дитяча бібліотека
Вас Масляна чекає в гості

Останній тиждень перед Великим (Великоднім) постом в Україні називають Масляною.Масляна розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів.

16 лютого Масляна завітала і до дитячої міської бібліотеки. Цього дня тут розгорнулося справжнє народознавче дійство - свято "Масляна чекає в гості". Захід розпочався виступом господині свята Данчук Л.І. Вона розповіла дітям про традиції святкування Масляної нашими дідами та прадідами в кожен день тижня, адже ці дійства справді цікаві та загадкові. Повеселилися на славу!

Свято супроводжувалося різноманітними конкурсами та розвагами, чаюванням біля самовару. Колоритною гостею народного дійства, звичайно ж, була Марена (опудало Масляної).

Наприкінці, як годиться добрій господині, Людмила Іванівна пригостила учасників дійства гарячими смачними млинцями, які сама приготувала для свята.

Більш детальніше про святкування весняних свят діти могли дізнатися з книг книжкової виставки "Свята українського народу".

16 Лютого 2015
Дитяча бібліотека
Талантів сяюче сузір’я

Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Поезія здатна знаходити відгук у душах інших, хвилювати або стискати кулаки, готуючись до бою. Звісно, кожен сприймає її по-своєму, бо ми й самі всі різні.

«Талантів сяюче сузір’я» - під такою назвою 11 лютого пройшов Вечір поезії в центральній бібліотеці міста присвячений 1000- літтю з нагоди першої писемної згадки про місто Бориспіль.

В затишній залі зібрались талановита молодь, досвідчені письменники та пошановувачі мистецтва слова. Свої поезії з радістю дарували Микола Боровко, Володимир Литвин, Наталія Можайкіна, Світлана Тимченко, Галина Писанка, Ольга Кацан, Федір Шилофост.

11 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Відкриття виставки робіт образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва

У гостинній залі міської центральної бібліотеки 10 лютого відбулось відкриття виставки робіт образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва вихованців Зразкового художнього колективу студії образотворчої діяльності «Райдуга» керівник Грущак С.В. «Ми творчістю славимо тебе, Україно» присвячену 1000-річчю з нагоди першої літописної згадки про місто Бориспіль.

З теплими словами вітань звернулись до присутніх на заході дітей та батьків директор Бориспільської МЦБС Кручиніна Ж.Б., директор БДЮТ Тименко Н.І., методист міського методичного кабінету Радкович Т.М.

Вихованці БДЮТ читали вірші та співали пісень.

10 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Творча майстерня

Щочетверга о 15.00 у міській центральній бібліотеці вже стало традицією зустрічатись творчим особистостям. Бібліотека гостинно відкриває двері для творчих людей, хто готовий прикрашати цей світ, хто готовий дарувати радість людям, пізнавати нові грані мистецтва, розвиватись і віддавати тепло своєї душі людям.

Вже неодноразово свої майстер-класи проводили лялькарки Олена Кравчун, Лариса Цілик та Людмила Астаф’єва, майстриня вітражного розпису Катерина Поляруш, художниця Майя Удоденко.

Тож запрошуємо всіх бажаючих кому є що показати і нового навчитись.

5 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Голосні читання присвячені Леоніду Васильовичу Фастовцю

4 лютого 2015 року в читальному залі для користувачів міської бібліотеки відбулися голосні читання, присвячені місцевому поету - учаснику Великої Вітчизняної війни Леоніду Васильовичу Фастовцю(1924 - 2012р.р.).

Слухачі дізналися про життєвий та творчий шлях Леоніда Васильовича. В творчому доробку поета тільки за останні 8 років 5 поетично-прозових збірок: ”…І вічний спомин”, “З криниці пам’яті”, “Життя шляхи тернисті”, “І бій, і біль, і невмирущий спомин”, “Під небом блакитним Борисполя – града”, де він розповідає про родину, друзів та бойових побратимів.

Автор свято беріг в душі мамині заповіти і їй, найдорожчій , присвятив рядки, переповнені синівською любов’ю.

4 Лютого 2015
Центральна бібліотека
Вітали з 90-літнім ювілеєм Анастасію Степанівну Шульгу

2 лютого друзі та колеги вітали з 90-літнім ювілеєм Анастасію Степанівну Шульгу.

Одразу після закінчення Великої вітчизняної війни у 1945 році прийшла вона працювати до бібліотеки і стала її незмінним керівником з 1946 по 1984 роки.

Анастасії Степанівні за великий внесок у розвиток культури та бібліотечної галузі Борисполя в 2011 р. присвоєне звання Почесний громадянин міста Бориспіль.

Не дивлячись на поважний вік Анастасія Степанівна слідкує за подіями в країні та місті, друкує свої статті в газетах, ділиться спогадами про минуле Бориспільщини з працівниками музею і краєзнавцями. Ювілярка дуже зраділа гостям, квітам. Від імені Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету Анастасія Степанівна Шульга отримала Вітальну адресу.

2 Лютого 2015
Центральна бібліотека