Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Презентація персональної виставки Володимира Івановича Кальненка

21 травня відбулася презентація персональної виставки самобутнього українського художника, ілюстратора, педагога - Володимира Івановича Кальненка. Чільне місце в творчості Володимира Кальненка займає Шевченкіана, адже він тонко відчував душевні страждання Шевченка на чужині. Особливим ліризмом відзначені роботи художника, створені під впливом шевченкової поезії ("Не кидай матері, казали...", "Колись там весело було", "Я на сторожі коло їх..."). Він, як і заповідав Великий Кобзар, всіляко прагнув нести в душі незламну вірність своєму народові, його віковічним культурним надбанням. Душу майбутнього мистця формувало село. На все життя закарбував у пам'яті образ рідної бабусі Катрі, котра вклала у дитяче серце любов до Шевченка.

Артистичний, відвертий, талановитий та часом епатажний персонаж, він не завжди вписувався і сприймався традиційним художнім простором України. Не випадково свою останню виставку в Бориспільській центральній міській бібліотеці, Кальненко називає «Contr amnesia», в Україні щодня він боляче переживає наше повсякчасне «зречення свого родовіду, етнічної приналежності, ментальності».

21 Травня 2015
Центральна бібліотека
Володимир Кальненко

Володимир Кальненко - самобутній український художник, ілюстратор, педагог. В його картинах авангардно і романтично поєднано на полотні українські образи і тексти, що характерно для народних картин, експерименти з пропорціями, композицією, неповторний колорит майстра.

Народився ( 21 січня 1944р.) та провів дитинство митець на Київщині, в с. Старі Безрадичі. Вихований бабусею Катрею в справжніх українских традиціях і народному дусі, що навіки глибоко відобразилося на його художньому світогляді.

Рано помітивши малюнки сина вуглиною на стінах, батько віддає його у 1956р. до Республіканської середньої художньої школи-інтернату ім.Т.Шевченка. Наступним етапом формування художника стала в 1965-му Академія Художеств у Ленінграді (де навчався і наш Тарас Шевченко), одна із провідних художніх шкіл у Союзі. Власне як художник українського напрямку Кальненко сформувався у місті на Неві, де він досконало оволодів «академічним рисунком» , але жагуча ностальгія за Україною навіки вписала українську символіку в його полотна (диплом «Гоголь», що засуджувався кафедрою Академії, «Козак Мамай» вплинула на його творчість, серія жіночих образів-портретів). У всьому чужому – людях, місцях він шукав «Україну» ... і знаходив її або створював сам. У себе в майстерні він організовує щотижневі зібрання українців, започатковує у Петербурзі «Тарасову ніч» -- традицію не спати з 9 на 10 березня :«не можна спати в цю ніч, бо проспимо...». Відомі кобзарі, співаки, поети з усього Радянського Союзу приїздили до майстерні-мансарди художника і всю ніч читали життєпис Шевченка, щоденники, «Кобзаря». Примітно, що з 1964р. Кальненко не спить у ніч на 10 березня уже 51 рік і проводить «Тарасові ночі» вже в Києві!

19 Травня 2015
Центральна бібліотека
Сольфеджіо щирих емоцій…

13 травня в день свого 16-річчя до центральної бібліотеки міста Бориспіль запросила друзів, педагогів, поетів та пошановувачів мистецтва влучного слова на Творчий вечір «Сольфеджіо щирих емоцій…» непересічна особистість, юна поетеса, людина, яка бере активну участь у літературно-мистецьких бібліотечних заходах - Ольга Кацан. Ольга – автор 5-ти поетичних збірок, головний редактор ггімназійного журналу «Teen time». Вона добре навчається, займається режисерством, має безліч нагород та дипломів, завжди у постійному творчому пошуку. Під впливом Миколи Боровка нещодавно почала писати ронделі.

13 Травня 2015
Центральна бібліотека
Щоб ніколи світанки не здригались від слова війна

В Бориспільській міській бібліотеці для учнів 9- А класу (вчитель Крилевець Г. В.) пройшла Година історичної пам’яті «Щоб ніколи світанки не здригались від слова війна», присвячена великій перемозі радянського народу над гітлерівською Німеччиною в 1945 році.

Будь-яка війна – трагедія: масова загибель людей, кров і каліцтва, руйнування і злидні.

Пам’ять…Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. "Ніхто не забутий, ніщо не забуте". Про бойові подвиги воїнів, їхнє воєнне життя молодь сьогодні може дізнатися тільки з розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури.

12 Травня 2015
Центральна бібліотека
Симфонія весни

І дійсно – такого в нас ще не було, щоб дитячий захід проходив 2 години і всім було цікаво і ніхто не хотів йти.

23 квітня в міській центральній бібліотеці відбулась літературно-журналістська вітальня «Симфонія весни». На гостину до учнів сьомих «А» і «Б» класів НВК «Гімназія «Перспектива» (вчитель Малакова Олена Володимирівна), які зібралися в інформаційно-довідковому центрі бібліотеки, завітала Світлана Олексіївна Тимченко, людина активної життєвої позиції, письменник. Вона пише чарівні казки і новели, які нікого не залишають байдужими.

Світлана Олексіївна розповіла дітям багато цікавого й корисного. Під час спілкування вони дізнались чим можуть допомогти воїнам, які повернуться із АТО, як бути здоровим, як зігрітись в холодному приміщенні, як приготувати живу воду і як її вживати та багато цікавого.

Затамувавши подих слухали діти новели Світлани Тимченко «Коник» та «Галька-тореадор». А ще учні випробували свої поетичні здібності, взявши участь у цікавій грі «Влучна рима», після чого отримали «ліричний гостинець».(це вже традиція бібліотеки- складати у маленький прикрашений кошик згорнуті аркуші з віршами місцевих поетів). Діти охоче зачитували поезії Миколи Боровка, Світлани Дідух-Романенко, Володимира Литвина, Петра Дениска, Галини Писанки. З радістю приймали учні в подарунок книги Миколи Боровка та Петра Дениска.

23 Квітня 2015
Центральна бібліотека