Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Твоїх поезій спів високий, вінчає слава вікова

Щороку, в березні Україна відзначає дні, які в народі називають "Шевченківськими". Світ давно визнав неперевершеність творчого доробку великого українського Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Твори Шевченка вчать любити Батьківщину, берегти пам'ять про вітчизняну історію, плекати красу рідного краю.

Гамірно й цікаво 6 березня було у дитячій бібліотеці. Цього дня тут відбулася літературно-музична композиція "Твоїх поезій спів високий, вінчає слава вікова", присвячена 201-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

На захід були запрошені читачі-учні 6-В класу (кл. кер. Городько В.Ф.) разом зі шкільним бібліотекарем Дітковською В.І.

Ведуча заходу бібліотекар Данчук Л.І. розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях Кобзаря. З вогником в очах читали діти вірші славного Кобзаря та відповідали на запитання вікторини по творчості Т.Г.Шевченка.

6 Березня 2015
Дитяча бібліотека
Голосні читання в бібліотеці

«Гарна книга, як добре товариство, просвітлює й облагороджує почуття і звички». Ці слова належать вченому-хірургу Миколі Івановичу Пирогову, який наголошував на важливість читання в житті людини.

З метою виховання культури читання, любові до художнього слова працівники міської центральної бібліотеки започаткували проведення голосних читань. Спочатку вони проходили щосереди, а згодом – майже щоденно.

Користувачі читального залу вже ознайомились із творчістю таких поетів та письменників: Микола Гоголь, Василь Симоненко, Ліна Костенко, Леонід Фастовець, Михайло Дацюк.

Голосні читання перевершили сподівання бібліотекарів. Юні користувачі, які приходили пограти в комп’ютерні ігри, із задоволенням читають вголос твори. Хочеться назвати їх: Генадій Гладкий (ЗОШ№8), Дмитро Василець та Дмитро Іванов (Професійно-технічний ліцей), Владислав Сіренко (ЗОШ№3), Андрій Великий.

6 Березня 2015
Центральна бібліотека
200 років від дня народження Михайла Вербицького

4 березня 2015 року виповнюється 200 років від дня народження українського священника, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до Державного Гімну України «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Саме цій даті присвячено годину історії «Творець Гімну України – Михайло Вербицький», яка відбулась 25 лютого 2015 року в міській бібліотеці для учнів 10 класу ЗОШ №1.

Цікаво те, що чимало творів репертуару Михайла Вербицького зберегли своє значення і популярність донині, серед них «Верховинці», «Козак і мисливець», «Підгіряни» тощо.

Він писав, безумовно, і релігійні твори, щиро служив людям молитвою і вірою в Бога, хоча попри все був світською людиною : веселий, жартівливий,він жив життям свого народу.

4 Березня 2015
Центральна бібліотека
Цар Плаксій та Лоскотон

2015 рік - рік Василя Симоненка. Щоб допомогти юним читачам зрозуміти і полюбити його творчість в дитячій міській бібліотеці організовано голосні читання. Цього дня нашими гостями були учні 1-А класу ліцею "Дизайн-Освіта" (кл. кер. Гук Л.В.)

Для маленьких читайликів бібліотекар молодшого відділу обслуговування Руденко Т.Г. підготувала голосні читання за книгою Василя Симоненка "Цар Плаксій та Лоскотон", адже в цьому творі поет ще раз наголошує, що правда завжди переможе над кривдою і як важливо бути в житті справедливим.

Наприкінці діти читали вірші українських поетів. Найбільш вразило всіх присутніх читання вірша "Розрита могила" Т.Г. Шевченка у виконанні Іллі Меглея.

Незважаючи на свій юний вік, Ілля має талант читця і сам пише вірші, тому проникливо відчуває кожне поетове слово.

Сподіваємося, що ця зустріч принесе нам всім користь.

4 Березня 2015
Дитяча бібліотека
Ми вірні онуки Дажбожі

26 лютого в Бориспільській центральній міській бібліотеці проведено літературно-музичний вечір «Ми вірні онуки Дажбожі», в рамках якого відбулась зустріч зі столичним поетом Русланом Морозовським та презентація його нової поетичної збірки «Вогнем і кайлом».

Присутні мали змогу поспілкуватись з поетом, почути його поезії. Прозвучали авторські пісні у виконанні Вадима Шапошникова, журналіста, депутата Бориспільської міської ради, редактора часопису «Сварог», (презентація 24 випуску якого відбулась цього вечора).

Гості зустрічі мали чудову нагоду придбати книгу поезій та отримати в подарунок новий випуск журналу "Сварог".

26 Лютого 2015
Центральна бібліотека