Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Павло Чубинський і його доба

«Слід, що його залишив П.Чубинський в етнографії, заслуги його, такі великі, що їх вистачило б і на декількох професіональних вчених.»
Федір Вовк.

До 175-річчя від дня народження Павла Платоновича Чубинського в міській центральній бібліотеці пройшов Усний журнал «Павло Чубинський і його доба». Державним Гімном України присутні вшанували пам’ять великого земляка. Гості заходу – місцевий краєзнавець та дослідник життя і творчості Андрій Зиль та Голова Бориспільського об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка Анатолій Ковальчук надали цікавий матеріал, що розкриває його, як громадського діяча, етнографа і фольклориста, поета і журналіста, історика і мовознавця, юриста і соціолога, науковця. Ілюстраціями до журналу став виступ учнів Бориспільської дитячої музичної школи учасників театру «Тоніка» під керівництвом Тамари Корсун та Любові Пісковець. В святково прикрашеному вишиваними рушниками залі, національному вбранні діти відтворили фрагмент весілля 19ст. записаного П.П.Чубинським в Борисполі. Затамувавши подих дивились театралізоване дійство старшокласники ЗОШ №1. Доброю традицією стала присутність на заході улюблених поетів–земляків Петра Дениска і Світлани Дідух-Романенко.

28 Січня 2014
Центральна бібліотека
В Борисполі створено міський історичний клуб

В Бориспільській міській центральній бібліотеці 16 січня пройшла зустріч з Радником Президента України Володимиром Зубановим. На зустрічі були присутні: міський голова Федорчук А.С., заступник міського голови Пасенко Л.В., представники Управління освіти, працівники музею, бібліотеки та користувачі бібліотеки. Володимир Олександрович розповів про важливість створення та наповнення електронної енциклопедії міст і сіл України «Україна. Історія великого народу» та про зміни на сайті та роботу з ним. http://www.litopys.com.ua/ Як подарунок бібліотека отримала книги в 2-х томах «Харцизьк: час, події, люди».

16 Січня 2014
Центральна бібліотека
Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

15 січня в міській центральній бібліотеці пройшло чергове засідання організаційного комітету про відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Заступник міського голови Пасенко Л.В. відкрила засідання та продемонструвала презентацію «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», а бібліограф центральної бібліотеки підготувала презентацію «А залишаюсь я живим серцем свого народу…» про твори, які є в бібліотеці. На заході обговорювались події, що вже відбулись та плани проведення на 2014 рік заходів з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Присутніми були члени організаційного комітету про відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, представники преси та телебачення, представники Управління культури, молоді та спорту та Управління освіти, працівники музею, професор Сандуляк Л.І.

15 Січня 2014
Центральна бібліотека
Добра справа, гідна Миколая

Вже в п'яте наша улюблена газета "Трудова слава" (редактор Інна Бакум) організовала і провела чудову новорічну акцію для малечі міста й району конкурс малюнка "Добра справа, гідна Миколая". 21 грудня, суботнього ранку, всіх учасників акції запросили до міської центральної бібліотеки на свято. Ідейним натхненником і ведучою була журналіст Тоня Туманова їй допомагала колега Катерина Савенко. У дітей була нагода поспілкуватись зі святим Миколаєм у ролі якого виступив отець Михайло. Хлопчики й дівчата розповідали йому вірші, свої гарні вчинки.

21 Грудня 2013
Центральна бібліотека
Подаруйте свято дітям

Бориспільська міська централізована система приєдналась до акції "Подаруйте свято дітям", яку ініціювали учні ЗОШ №6 за інформаційної підтримки Телерадіостудії "Бориспіль" та фінансової підтримки редакції журналу "Повний бак". З 19 грудня по 3 січня до центральної міської бібліотеки та бібліотеки-філії м/р "Бориспільський" небайдужі до чужого горя люди несли іграшки. На Різдво їх отримають діти, що потрапили в складні життєві ситуації.

20 Грудня 2013
Центральна бібліотека
Вечір поезії Миколи Боровка

Напередодні Нового року, 19 грудня, відзначається день Святого Миколая. Згідно з житієм, святий Микола був єпископом міста Мири в Малій Азії. Його було канонізовано за милосердя і, зокрема, за те, що він завжди виступав, як супротивник смертної кари. Вважалося, що святий Микола завжди дружньо ставиться до людей, допомагає їм у повсякденних справах і турботах. За традицією в нашому місті напередодні дня Святого Миколая проходять поетичні зустрічі поетів-земляків, що носять ім’я Миколай. Саме 18 грудня в центральній міській бібліотеці відбувся вечір поезії Миколи Боровка. З вітальним словом до присутніх звернулась заступник міського голови Людмила Василівна Пасенко. Учні гімназії «Перспектива» та ліцею «Дизайн - Освіта» читали вірші Миколи Боровка, Миколи Шостак, Миколи Карпенка. Гості мали змогу переглянути презентацію книг Миколи Маркіяновича, які є в фондах нашої бібліотеки підготовлену бібліографом Шевченко Оксаною. Говорили про поезію, про автора, але найкраще розповів про свою творчість сам поет – Микола Маркіянович Боровко, який оспівує красу людських почуттів і стосунків, неповторність рідної природи, швидкоплинність людського буття. Автор філософськи розмірковує над сенсом життя людини, розкриває одвічний зв’язок сьогодення з прадавньою історією. За чашкою чаю присутні поети читали власні вірші, насолоджувались спілкуванням.

19 Грудня 2013
Центральна бібліотека
Молодь і право

Незвичайний захід відбувся в Бориспільській центральній міській бібліотеці. Десятикласники ЗОШ №1 стали учасниками Скайп-конференції «Молодь і право», проведений в рамках тижня права. Учні з цікавістю поспілкувалися зі своїми ровесниками м.Вишгород в режимі скайпу. Корисною була інформація надана суддею Бориспільського міськрайонного суду Євгенієм Борцем, який разом з учасниками заходу розглянув питання реалізації прав людини в Україні. Про порядок перетину державного кордону України цікаво проінформував офіцер державної прикордонної служби України капітан Володимир Патола. Очільник Бориспільського об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка Анатолій Ковальчук провів екскурс в історію створення Загальної декларації прав людини. Сподіваємось, що інформація, отримана на заході, допоможе учням в майбутньому житті.

13 Грудня 2013
Центральна бібліотека
Відкриття "Українського історичного клубу"

12 грудня в міській центральній бібліотеці відбулось відкриття "Українського історичного клубу" за участю Радника Президента Зубанова Володимира Олександровича, заступника міського голови Пасенко Людмили Василівни, начальника управління культури, сім'ї, молоді та спорту Погребної Наталії Володимирівни, працівників музею та заступників директорів загальноосвітніх шкіл міста. Були поставлені завдання та шляхи творення історії свого міста, вулиці, родини, закладу. Відбулась презентація порталу "Україна. Історія великого народу". Прозвучав гімн Всеукраїнського громадського об'єднання "Україна славетна".

12 Грудня 2013
Центральна бібліотека
Зустріч з військовими. Засідання профорієнтаційного клубу «ПРОФБУТІК»

На передодні свята - Дня Збройних сил України, що відзначається 6 грудня до міської центральної бібліотеки завітали учні 8 та 9 класів загальноосвітніх шкіл № 1 та № 3. Зустріч з військовими пройшла в рамках засідання профорієнтаційного клубу «ПРОФБУТІК». Крок на допомогу у виборі професії військового допомогли зробити молоді майор Сергій Валерійович Дроздов та гол. старшина Сергій Васильович Білоус. Вони надали дітям можливість дізнатися про професію військового з перших вуст. Кожен учень отримав листівку «Військова служба за контрактом». Ілюстраціями до розповіді став показ відеороликів за допомогою Інтернету та мультимедійних засобів. Як наслідок заходу, заплановано екскурсію до військової частини навесні.

6 Грудня 2013
Центральна бібліотека
Урок пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр.

1932-1933 роки… Найчорніший час між чорними часами України. У світі не зафіксовано такого голоду як той, що випав на долю найродючішої і найблагодатнішої землі. Без стихій, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.

22 Листопада 2013
Центральна бібліотека