Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Володимир Кальненко

Володимир Кальненко - самобутній український художник, ілюстратор, педагог. В його картинах авангардно і романтично поєднано на полотні українські образи і тексти, що характерно для народних картин, експерименти з пропорціями, композицією, неповторний колорит майстра.

Народився ( 21 січня 1944р.) та провів дитинство митець на Київщині, в с. Старі Безрадичі. Вихований бабусею Катрею в справжніх українских традиціях і народному дусі, що навіки глибоко відобразилося на його художньому світогляді.

Рано помітивши малюнки сина вуглиною на стінах, батько віддає його у 1956р. до Республіканської середньої художньої школи-інтернату ім.Т.Шевченка. Наступним етапом формування художника стала в 1965-му Академія Художеств у Ленінграді (де навчався і наш Тарас Шевченко), одна із провідних художніх шкіл у Союзі. Власне як художник українського напрямку Кальненко сформувався у місті на Неві, де він досконало оволодів «академічним рисунком» , але жагуча ностальгія за Україною навіки вписала українську символіку в його полотна (диплом «Гоголь», що засуджувався кафедрою Академії, «Козак Мамай» вплинула на його творчість, серія жіночих образів-портретів). У всьому чужому – людях, місцях він шукав «Україну» ... і знаходив її або створював сам. У себе в майстерні він організовує щотижневі зібрання українців, започатковує у Петербурзі «Тарасову ніч» -- традицію не спати з 9 на 10 березня :«не можна спати в цю ніч, бо проспимо...». Відомі кобзарі, співаки, поети з усього Радянського Союзу приїздили до майстерні-мансарди художника і всю ніч читали життєпис Шевченка, щоденники, «Кобзаря». Примітно, що з 1964р. Кальненко не спить у ніч на 10 березня уже 51 рік і проводить «Тарасові ночі» вже в Києві!

19 Травня 2015
Центральна бібліотека
Сольфеджіо щирих емоцій…

13 травня в день свого 16-річчя до центральної бібліотеки міста Бориспіль запросила друзів, педагогів, поетів та пошановувачів мистецтва влучного слова на Творчий вечір «Сольфеджіо щирих емоцій…» непересічна особистість, юна поетеса, людина, яка бере активну участь у літературно-мистецьких бібліотечних заходах - Ольга Кацан. Ольга – автор 5-ти поетичних збірок, головний редактор ггімназійного журналу «Teen time». Вона добре навчається, займається режисерством, має безліч нагород та дипломів, завжди у постійному творчому пошуку. Під впливом Миколи Боровка нещодавно почала писати ронделі.

13 Травня 2015
Центральна бібліотека
Щоб ніколи світанки не здригались від слова війна

В Бориспільській міській бібліотеці для учнів 9- А класу (вчитель Крилевець Г. В.) пройшла Година історичної пам’яті «Щоб ніколи світанки не здригались від слова війна», присвячена великій перемозі радянського народу над гітлерівською Німеччиною в 1945 році.

Будь-яка війна – трагедія: масова загибель людей, кров і каліцтва, руйнування і злидні.

Пам’ять…Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. "Ніхто не забутий, ніщо не забуте". Про бойові подвиги воїнів, їхнє воєнне життя молодь сьогодні може дізнатися тільки з розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури.

12 Травня 2015
Центральна бібліотека
Симфонія весни

І дійсно – такого в нас ще не було, щоб дитячий захід проходив 2 години і всім було цікаво і ніхто не хотів йти.

23 квітня в міській центральній бібліотеці відбулась літературно-журналістська вітальня «Симфонія весни». На гостину до учнів сьомих «А» і «Б» класів НВК «Гімназія «Перспектива» (вчитель Малакова Олена Володимирівна), які зібралися в інформаційно-довідковому центрі бібліотеки, завітала Світлана Олексіївна Тимченко, людина активної життєвої позиції, письменник. Вона пише чарівні казки і новели, які нікого не залишають байдужими.

Світлана Олексіївна розповіла дітям багато цікавого й корисного. Під час спілкування вони дізнались чим можуть допомогти воїнам, які повернуться із АТО, як бути здоровим, як зігрітись в холодному приміщенні, як приготувати живу воду і як її вживати та багато цікавого.

Затамувавши подих слухали діти новели Світлани Тимченко «Коник» та «Галька-тореадор». А ще учні випробували свої поетичні здібності, взявши участь у цікавій грі «Влучна рима», після чого отримали «ліричний гостинець».(це вже традиція бібліотеки- складати у маленький прикрашений кошик згорнуті аркуші з віршами місцевих поетів). Діти охоче зачитували поезії Миколи Боровка, Світлани Дідух-Романенко, Володимира Литвина, Петра Дениска, Галини Писанки. З радістю приймали учні в подарунок книги Миколи Боровка та Петра Дениска.

23 Квітня 2015
Центральна бібліотека
Міжнародний День Землі в бібліотеці

Кожен має право на чисте довкілля. Під таким гаслом в міській центральній бібліотеці відбувся День інформації «Зберігаючи довкілля – збережемо здоров’я». Протягом дня до уваги відвідувачів були представлені різноманітні заходи: інформаційна година, вікторина, книжково- ілюстративна виставка, зустріч з юною поетесою Ольгою Кацан, голосні читання.

22 квітня в 1990 році оголошено Міжнародним Днем Землі. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: прибрати від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

Міжнародний День Землі - свято чистої Води, Землі і Повітря, день нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожна людина може замислитись над тим, що можна зробити у вирішенні екологічних проблем, поборовши в собі байдужість.

22 Квітня 2015
Центральна бібліотека
Соціальні мережі

18.04.2019 року в Бориспільській центральній бібліотеці відбулося чергове заняття «Університету третього віку». Викладач курсу комп’ютерної грамотності провідний бібліотекар Базікалова Людмила Вікторівна разом з підопічними територіального центру вивчали нову тему: «Соціальні мережі. Реєстрація у Фейсбуці». Всі присутні зареєструвалися в цій всесвітній соціальній мережі, почали створювати групи, спілкуватися, обмінюватися новинами. Також слухачі отримали повний конспект про реєстрацію та правильність заходження у Фейсбук та вміння вийти зі своєї сторінки. Викладачем була проведена лекція про заснування Фейсбуку та його розвиток

18 Квітня 2015
Центральна бібліотека
Підліток і шкідливі звички: вибери життя

Сучасний світ, такий яскравий та різноманітний, може виявитися небезпечним.
Про вміння вести здоровий спосіб життя, про негативне ставлення до вживання алкогольних напоїв, тютюнокуріння та про одного з підступних ворогів людства – наркотиків, розповів гість заходу професор, доктор медичних наук Леонтій Іванович Сандуляк, який наголосив, що шкідливі звички завдають шкоди тілу, руйнують розум, отуплюють цілі нації. Найкращий спосіб позбутися шкідливої звички – це не заводити її.

15 Квітня 2015
Центральна бібліотека
Крок у професійне майбутнє

Працевлаштування молоді, а тим більш випускників загальноосвітніх шкіл, завжди є актуальним. Як здійснити правильний вибір професії та обрати головну справу життя? Відповіді на ці запитання дає захід під назвою «Крок у професійне майбутнє», який пройшов у міській бібліотеці 8 квітня в рамках засідання профорієнтаційного клубу « Профбутік».

Старшокласники отримали корисні поради: як вибрати професію згідно особистих здібностей; розширили своє уявлення про зміст професій; дізналися про потреби місцевого ринку праці.
Працівник центру зайнятості Борисенко Юлія Павлівна провела профтестування учнів.

10 Квітня 2015
Центральна бібліотека
Творчий вечір Миколи Маркіяновича Боровка

7 квітня до центральної бібліотеки міста на Творчий вечір до Миколи Маркіяновича Боровка завітали друзі, колеги та пошановувачі художнього слова. Микола Боровко — наш сучасник, який зумів піднятися на вершину поетичної творчості. Нещодавно поет отримав Міжнародну літературно-мистецьку премію імені Григорія Сковороди.

Вручення відбулось 20 березня напередодні Дня поезії у Київському Будинку звукозапису. Престижну премію вручив Олександр Мороз, екс-спікер ВР, меценат, поет, громадський діяч. Вірші Миколи Боровка вже сьогодні сміливо можна назвати класикою української поезії. Він є майстром «пейзажів душі», що виражені витонченою формою ронделів. І це робить його поезію особливо гармонійною, зрозумілою, вишуканою. Жорсткі вимоги канонічного вірша поет використовує не просто майстерно, а з великим артистизмом, своєрідною насолодою.

7 Квітня 2015
Центральна бібліотека
Тренінг – навчання «Електронна система моніторингу базової мережі публічних бібліотек України ЕСМаР"

25 березня в Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв (м.Київ, вул. Лаврська, 9 корп. 38), яка розташована на території Києво-Печерської Свято-Успенської Лаври, для директорів та методистів ЦМБ та ЦРБ Київської області пройшов тренінг – навчання «Електронна система моніторингу базової мережі публічних бібліотек України ЕСМаР". Тренінг провела головний спеціаліст Управління культури, національностей та релігій КОДА Гонтарук Валентина Михайлівна.

ЕСМаР створено для збору, зберігання та обробки даних, які надаються публічними бібліотеками України за визначеним переліком показників. Інформація від бібліотек здається у режимі онлайн, зберігається на окремому сервері, і доступна для користувачів системи з будь-якого комп’ютера, підключеного до інтернету.

25 Березня 2015
Центральна бібліотека