Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
«Миколай, Миколай, до нас в гості завітай!»

19 грудня православні та греко-католики відзначають День пам’яті Святого Миколая Чудотворця. Це одне з найулюбленіших свят як для дітей, так і для дорослих.

18 грудня 2020 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся імпровізований захід «Миколай, Миколай, до нас в гості завітай!»

До нас завітав св. Миколай з подарунками і вітаннями. У святого збився навігатор пошуку адрес домівок дітей, тому він зайшов до бібліотеки, де зазвичай збираються лише слухняні і чемні дітки, які багато читають.

Про всяк випадок Миколай захопив і різочку для неслухняних дітей, та в бібліотеці таких не знайшлося.

Найменша учасниця свята Аня Кобелянська розповіла віршик про святого Миколая. Ігор Романенко заграв на піаніно «Романс без слів» Мендельсона; розповів вірш, який до Свята написала його мама Світлана Дідух-Романенко; а потім пані Світлана дарувала гостям свої поезії, написані для дітей.

18 Грудня 2020
Центральна бібліотека
«Борис Мамайсур: Він з нами був»

11 грудня 2020 в Бориспільській центральній бібліотеці відбувся літературний вечір «Борис Мамайсур: Він з нами був». Ініціатор і ведуча вечора - молода студентка бориспільчанка, читачка бібліотеки Юлія Смусь - повідала, як у своєї бабусі, рідної сестри поета, яка мешкає у Воронькові,, дівчина відшукала щоденники, листи, видані книги Мамайсура. Юлія поділилася власним дослідженням творчості і усвідомленням життя і творчості діда.

Борис Мамайсур належав до поетів - шістидесятників, дружив з Іваном Світличним, друкувався в журналах разом з Василем Стусом. На вечорі прозвучали іронічні, філософські та ліричні поезії Мамайсура, які відображають його бунтарську позицію, що йшла в розріз з тогочасною політичною системою. Поет важко хворів, мав інвалідність, тому методом розправи над ним стало примусове утримання його в психіатричній лікарні, де над ним знущались - психічно і фізично.

11 Грудня 2020
Центральна бібліотека
Мистецький «Енергообмін» по-Бориспільськи

1 грудня 2020 року в Бориспільській міській бібліотеці відбулась непересічна для міста культурна подія – відкриття мистецької виставки «Енергообмін». Її ініціатором є відома у місті художниця, педагог та організаторка Всеукраїнського культурно-мистецького проєкту «Подих акварелі» Людмила Степанян.

На виставці представлено 19 авторських акварелей мисткині, а також результат унікального для України «Енергообміну» - колекція з майже 40 творів акварельного живопису та графіки, які авторка виставки зібрала шляхом обміну роботами з відомими в Україні та за її межами художниками Києва та Київської області: - Світлани Клименко, Олени Діденко, Юлії Тацко, Віри Мухіної, Олени Рубльової, Вікторії Григор'євої, Олени Колотової, Ганни Ренькас, Ігоря Трохименка, Руслани Мостової -Заливанської. Київську область представили: Юлія Дейнека та Ніна Захарова (м. Буча), Оксана Лупич (м. Ірпінь), Наталія Гаврик (смт. Калинівка).

Також представлена творчість Галини Отчич (м. Львів), Ольги Варналі (м. Одеса), Максима Кісільова (м. Олександрія), Віри Варвянської (Полтава), Олени Єрмоленко (Запоріжжя), Валентини Ареп'євої з Дніпра, Андрія Ковалика (м. Чернівці), Богдани Гуменюк та Тетяни Балбус з міста Кременець.

1 Грудня 2020
Центральна бібліотека
Голодомор: Зброя масового винищення української нації.

Щорічно в Україні прийнято вшановувати пам’ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в XX столітті. Згадувати жертв голодомору на офіційному рівні вперше запропонував своїм указом другий президент України Леонід Кучма в листопаді 1998 року. Називалася жалобна дата Днем пам’яті жертв Голодомору. У 2000 році назву було змінено на День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Указом третього президента Віктора Ющенка від 21 травня 2007 він став називатися День пам'яті жертв голодоморів.

На підставі президентських указів День пам’яті жертв голодоморів відзначається кожного року в четверту суботу листопада.

27 Листопада 2020
Центральна бібліотека
«Кейс згуртування громади в питаннях протидії булінгу»

Згуртування громади в питаннях протидії булінгу До Всесвітнього дня дитини, 20 листопада 2020 року, в Бориспільській міській бібліотеці провели воркшоп «Кейс згуртування громади в питаннях протидії булінгу». Основним інструментом стала настільна кооперативна стратегія «Світ Громад» - гра у жанрі соціального симулятора, за допомогою якої організатори прагнули згуртувати громаду у сфері протидії булінгу. Організувала навчання для представників ювенальної превенції, шкільних психологів та бібліотечних працівників Полтавська обласна молодіжна ГО «Твій Світ» спільно з Бориспільською міською центральною бібліотекою. Воркшоп відбувся у межах проєкту «Мистецтво перемагати булінг: форум – театр для служб шкільних омбудсменів на протидію булінгу в навчальних закладах малих міст України» і реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

20 Листопада 2020
Центральна бібліотека
Фестиваль документального кіно

З 7 по 20 жовтня четвертий рік поспіль Бориспільська міська бібліотека влаштовує показ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Через тему «Тін Спіріт» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань, чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав, як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток і чи обмежується процес дорослішання викликами підліткового віку.

У фокусі програми «TEEN SPIRIT» проблеми минулого та майбутнього ще юних героїв, а також вічні питання про стосунки з батьками, особисте та професійне життя.

Координаторка фестивалю у Борисполі, голова Правозахисного центру громадських досліджень Дар’я Денисенко розповідала глядачам про мету та місію кінофестивалю, його сімнадцятирічну історію. Впродовж показів вона коментувала події на екрані з точки зору правозахисника.

12 Листопада 2020
Центральна бібліотека
Літературні читання «Приречений повернутися» за книгою Михайла Скорика «Сергій Жигалко: Зона непам’яти»

Бориспільська міська бібліотека проводить Літературні читання «Приречений повернутися» за книгою Михайла Скорика «Сергій Жигалко: Зона непам’яти» з метою ознайомлення громади з біографією репресованого більшовицько-комуністичним режимом у 1937 році сина Бориспільщини, українського письменника Сергія Жигалка та з його вцілілими прозовими творами, які автору вдалось розшукати.

12 Листопада 2020
Центральна бібліотека
До Дня Української мови

6 Листопада 2020
Центральна бібліотека
Правова допомога ветеранам АТО та ООС

8 жовтня 2020 в Бориспільській бібліотеці відбулась зустріч членів родин учасників ООС, користувачів та працівників бібліотеки з представниками громадських організацій, що опікуються правами ветеранів АТО і ОСС - Асоціації учасників АТО міста , представники ГО «Союз «Золотий Вік України», БФ «Карітас-Київ» та ін.

На зустрічі був присутній уповноважений департаменту соціального захисту населення КОДА Ігор Денисенко і надав важливу інформацію про заплановані на 2021 рік заходи щодо соцзахисту учасників і ветеранів АТО та їхніх родин.

Кожен присутній міг напряму поставити хвилюючі для ветеранського братерства питання: про виплати, лікування, реабілітацію, пільговий проїзд, право на землю тощо.

8 Жовтня 2020
Центральна бібліотека
Визначні бібліотеки Європи. До Всеукраїнського дня бібліотек

29 Вересня 2020
Центральна бібліотека