Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Картини – роздуми Сергія Кравчуна

19 березня в інформаційно – довідковому центрі міської бібліотеки відбулось відкриття виставки «Картини – роздуми Сергія Кравчуна». Сергій Степанович веде активну громадську діяльність, давній читач міської бібліотеки, художник.

«Світ та темрява складають одне ціле. Не було б темряви, людина не змогла б достойно оцінити світле, ясне, осяйне. Нічого дивного немає в тому, що світло завжди прагне розвіяти темряву, як і темрява прагне пригасити найменший промінець світла. Саме ця боротьба і є життя»,- вважає Сергій Кравчун. Цікаво розповідав про історію написання картин. Присутні з захопленням слухали, запитували та спілкувались з автором.

Директор бібліотеки Кручиніна Жанна Борисівна від імені Управління культури, молоді та спорту Бориспільської міської ради в особі начальника Управління Погребної Наталії висловили подяку та презентували альманах Бориспільський край за активну діяльність.

19 Березня 2014
Центральна бібліотека
Засідання літературного клубу «Слово»

12 березня в інформаційно-довідковому центрі міської бібліотеки пройшло засідання літературного клубу «Слово» на якому відбулася презентація творчості учениці НВК «Гімназія «Перспектива» Ольги Кацан. Багатогранність таланту дівчинки, яка на сьогодні вже має безліч грамот, дипломів, подяк за участь в міських, обласних всеукраїнських конкурсах та є їх лауреатом і переможницею, а світ побачила вже четверта її книга, розкрилась на заході.

12 Березня 2014
Центральна бібліотека
Афганістан болить в моїй душі

12 лютого 2014 року в центральній міській бібліотеці для учнів 8-х класів (вчителька Величко С.В.) ЗОШ №1 проведено урок мужності «Афганістан болить в моїй душі», присвячений 25-й річниці виведення військ колишнього СРСР із Афганістану.

Минають дні, ідуть роки,
Життя листки перегортає,
А біль Афгану – на віки
В душі чомусь не замовкає.

Афганістан став горнилом для тих, хто туди потрапив. Він навчив юнаків цінувати дружбу, відданість, любов. І знати ціну життя, бо найстрашніше у світі – це війна. Гості заходу: Голова Спілки ветеранів Афганістану м. Бориспіль Володимир Сукач, ветеран війни в Афганістані м. Бориспіль Марат Самогулов, ветеран війни Афганістану м. Бориспіль Ігор Станкевич, поділилися своїми спогадами про суворі будні Афганістану, які випали на її долю. Їм довелося жити, вони пишаються тією пам’ятю , що пише історію, та пов’язує минуле з майбутнім. В рамках заходу прозвучали вірші про Афганістан, продемонстровані відео «Не жди мене. Афганістан», «Бой гремел в окрестностях Кабула».

12 Лютого 2014
Центральна бібліотека
Наші духовні джерела

Саме так називалась зустріч, на яку до міської центральної бібліотеки зібрались учасники клубу “Ніжність”. 2014 рік багатий на ювілейні дати, серед яких 200-річчя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка і 175-річчя нашого славетного земляка Павла Платоновича Чубинського. Відкрив свято Микола Боровко, поет, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник освіти, лауреат численних літературних премій, відзнак Президента. Він розповів про духовний зв’язок творчості двох велетів українського духу. В авторському виконанні письменниці і громадького діяча Світлани Тимченко прозвучала новела “Майдан”, в якій йдеться про силу єднання нашого народу, виховану поезією Шевченка і Чубинського і передану нащадкам. Власні вірші, присвячені ювілярам, прочитали поетеса Світлана Дідух-Романенко і наймолодша учасниця свята Оля Кацан.

9 Лютого 2014
Центральна бібліотека
Павло Чубинський і його доба

«Слід, що його залишив П.Чубинський в етнографії, заслуги його, такі великі, що їх вистачило б і на декількох професіональних вчених.»
Федір Вовк.

До 175-річчя від дня народження Павла Платоновича Чубинського в міській центральній бібліотеці пройшов Усний журнал «Павло Чубинський і його доба». Державним Гімном України присутні вшанували пам’ять великого земляка. Гості заходу – місцевий краєзнавець та дослідник життя і творчості Андрій Зиль та Голова Бориспільського об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка Анатолій Ковальчук надали цікавий матеріал, що розкриває його, як громадського діяча, етнографа і фольклориста, поета і журналіста, історика і мовознавця, юриста і соціолога, науковця. Ілюстраціями до журналу став виступ учнів Бориспільської дитячої музичної школи учасників театру «Тоніка» під керівництвом Тамари Корсун та Любові Пісковець. В святково прикрашеному вишиваними рушниками залі, національному вбранні діти відтворили фрагмент весілля 19ст. записаного П.П.Чубинським в Борисполі. Затамувавши подих дивились театралізоване дійство старшокласники ЗОШ №1. Доброю традицією стала присутність на заході улюблених поетів–земляків Петра Дениска і Світлани Дідух-Романенко.

28 Січня 2014
Центральна бібліотека