Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
Вони залишаться в серцях наших навічно

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 11 лютого в бібліотеці-філії м/р «Бориспільський» відбулась презентація книжок про героїв інтернаціоналістів під назвою « Вони залишаться в серцях наших навічно». Бібліотекар Бахмат Н.М. розповіла про молодих юнаків, які воювали на чужій афганській війні. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують інтернаціональний обов'язок. І от двадцять п’ять років тому, останній солдат покинув землю Афганістану. На тій війні загинуло 2378 вихідців з України. Всього участь у бойових діях брали 546 255 радянських солдатів та офіцерів. 71 учасник став Героєм Радянського Союзу, з них - 11 українців. Після війни померло від ран і захворювань вп’ятеро більше «афганців», ніж загинуло, кількість інвалідів збільшилася в кілька разів. Це тяжкі втрати для батьків, рідних, близьких, друзів і в цілому для суспільства.

11 Лютого 2014
Філія
Наші духовні джерела

Саме так називалась зустріч, на яку до міської центральної бібліотеки зібрались учасники клубу “Ніжність”. 2014 рік багатий на ювілейні дати, серед яких 200-річчя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка і 175-річчя нашого славетного земляка Павла Платоновича Чубинського. Відкрив свято Микола Боровко, поет, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник освіти, лауреат численних літературних премій, відзнак Президента. Він розповів про духовний зв’язок творчості двох велетів українського духу. В авторському виконанні письменниці і громадького діяча Світлани Тимченко прозвучала новела “Майдан”, в якій йдеться про силу єднання нашого народу, виховану поезією Шевченка і Чубинського і передану нащадкам. Власні вірші, присвячені ювілярам, прочитали поетеса Світлана Дідух-Романенко і наймолодша учасниця свята Оля Кацан.

9 Лютого 2014
Центральна бібліотека
Павло Чубинський і його доба

«Слід, що його залишив П.Чубинський в етнографії, заслуги його, такі великі, що їх вистачило б і на декількох професіональних вчених.»
Федір Вовк.

До 175-річчя від дня народження Павла Платоновича Чубинського в міській центральній бібліотеці пройшов Усний журнал «Павло Чубинський і його доба». Державним Гімном України присутні вшанували пам’ять великого земляка. Гості заходу – місцевий краєзнавець та дослідник життя і творчості Андрій Зиль та Голова Бориспільського об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка Анатолій Ковальчук надали цікавий матеріал, що розкриває його, як громадського діяча, етнографа і фольклориста, поета і журналіста, історика і мовознавця, юриста і соціолога, науковця. Ілюстраціями до журналу став виступ учнів Бориспільської дитячої музичної школи учасників театру «Тоніка» під керівництвом Тамари Корсун та Любові Пісковець. В святково прикрашеному вишиваними рушниками залі, національному вбранні діти відтворили фрагмент весілля 19ст. записаного П.П.Чубинським в Борисполі. Затамувавши подих дивились театралізоване дійство старшокласники ЗОШ №1. Доброю традицією стала присутність на заході улюблених поетів–земляків Петра Дениска і Світлани Дідух-Романенко.

28 Січня 2014
Центральна бібліотека
В Борисполі створено міський історичний клуб

В Бориспільській міській центральній бібліотеці 16 січня пройшла зустріч з Радником Президента України Володимиром Зубановим. На зустрічі були присутні: міський голова Федорчук А.С., заступник міського голови Пасенко Л.В., представники Управління освіти, працівники музею, бібліотеки та користувачі бібліотеки. Володимир Олександрович розповів про важливість створення та наповнення електронної енциклопедії міст і сіл України «Україна. Історія великого народу» та про зміни на сайті та роботу з ним. http://www.litopys.com.ua/ Як подарунок бібліотека отримала книги в 2-х томах «Харцизьк: час, події, люди».

16 Січня 2014
Центральна бібліотека
Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

15 січня в міській центральній бібліотеці пройшло чергове засідання організаційного комітету про відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Заступник міського голови Пасенко Л.В. відкрила засідання та продемонструвала презентацію «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», а бібліограф центральної бібліотеки підготувала презентацію «А залишаюсь я живим серцем свого народу…» про твори, які є в бібліотеці. На заході обговорювались події, що вже відбулись та плани проведення на 2014 рік заходів з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Присутніми були члени організаційного комітету про відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, представники преси та телебачення, представники Управління культури, молоді та спорту та Управління освіти, працівники музею, професор Сандуляк Л.І.

15 Січня 2014
Центральна бібліотека