Бориспільська міська централізована бібліотечна система

Календар подій
Партнери
140 років від дня народження Агатангела Кримського

15 січня виповнюється 140 років від дня народження Агатангела Кримського, українського історика, славіста і сходознавця, письменника та перекладача, одного з фундаторів першої української Академії наук.

20 Січня 2021
Бібліографія
Катеринина пісня

До 120-річчя з дня народження Катерини Білокур (1900-1961)

15 Грудня 2020
Бібліографія
Кривава рана на віки

Минуле – це завжди частина сьогодення, адже світогляд і суспільні ідеали нинішнього часу складаються із оцінок вже пережитих подій. Саме тому сьогоднішнє українське суспільство хоче знати правду про свою історію, навіть про її найстрашніші періоди…

Вже 87 осінь приходить на землю для того що нагадати всім нам про насильницьку голодну смерть, яка забрала життя мільйонів українців. Понад півстоліття ця тема була викреслена з історії країни, але тепер у нашій державі відновлена історична справедливість.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», який визначає його як Геноцид українського народу. То був Геноцид, справжня війна радянського режиму проти волелюбного народу.

27 Листопада 2020
Бібліографія
«Бабин Яр» : пам’ять на тлі історії
12 Листопада 2020
Бібліографія
Топ 10 книг українських авторів, які найбільше популярні серед бориспільських читачів

12 Листопада 2020
Бібліографія
Небесна сотня

17 Травня 2020
Бібліографія
Світлий геній українського народу

17 Травня 2020
Бібліографія
Його дух – незламний, невмирущий

Є люди, яких Бог посилає на Землю, щоб своїм сяйвом освітити дорогу іншим, щоб залишити сутність, до якої постійно звертаються у різні епохи цілі покоління, шукаючи момент національної істини. Такою людиною є наш земляк Павло Платонович Чубинський - один із видатних подвижників другого українського відродження - в умовах драконівських заборон всього українського з боку царизму зумів піднести на вищий щабель не тільки українську національну науку, а й національну ідею. Етнограф, фольклорист, поет, журналіст, історик, мовознавець, юрист, соціолог, громадський діяч і організатор науки, він разом із своїми соратниками заклав фундамент українського народознавства, автор Державного Гімну України.

17 Травня 2020
Бібліографія
Депортація як геноцид

Одним із страшних злочинів радянського тоталітарного режиму була «депортація кримських татар - насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини — з Криму, здійснене упродовж 18-21 травня 1944 року, а прибуття останніх вагонів 4 червня 1944.

17 Травня 2020
Бібліографія
І тільки пам’ять – вічним стражем на обеліск схилилась

Друга світова війна принесла страшне лихо на нашу землю. Чорні круки на світанні 22 червня 1941 року марили, щоб над нашою країною не зайнявся день. Вже наступного дня фашисти бомбардували аеродром, що у воєнному містечку. Зруйнованим, спаленим, зчорнілим – таким побачили його люди.

17 Травня 2020
Бібліографія